Dijital Baskı Makinası ( Kararsızlık )

Dijital makineler - Dijital Baskı Makinası ( Kararsızlık ) ...

Mr. BRAINY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mr. BRAINY

Grafiker / Kocaeli

Alt 20-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar 320 yeni makina almayı düşünüyorum fakat bir türlü karar vermedim herkez ayrı kafadan çalıyor fiyatlar arasında farklar var.

1. Makina İstanbul Reklamda Partner PW 3308 (Xaar 382 35 picolitre)... Witcolor tarafından üretilip türkiyede partner adı altında satılıyor. Değeri 30 -40.000 $ arası
2. İnfiniti Ozak ta 45- 50.000 arası
3. İnfiniti Etap Group adında bir firmada 20 - 30.000 $ arasında

Makinaların özelliklerini buraya yazıp kalabalık etmek istemedim. bu firmalar zaten tanınan bilinen firmalar özelliklerine siz bakabilirsiniz. Uygun Fiyata Kafa Problemi Yaratmayan bir makina arıyorum. karar veremedim yardımcı olursanız sevinirim

teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
pasayusuf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pasayusuf

Grafiker / Ankara

Alt 20-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
başta şunu söyleyim almayı düşündüğün makinada ne yapacaksın?
seri üretetim ve kaliteli baskı dersen xaar kafa makina almanı önermem
yok benim çok baskım olmaz beni idare etsin yeter dersen öneririm daha biçok firma var digital baskı makinesi satan.
challanger 2 tane var bende infiti ile aynıdır menunmuyum mennunum nerdeyse hiçbir problem çıkarmıyo ayarını tam yaptıktan sonra sorun çıkarmazda ama hız arıyorsan yada muhteşem kalitede baskı istiyosan bu isteklerini xaar kafa makinada yapamazsın.
aynı şekilde bi challangerde seiko kafa var hız dersen hız kalite dersen kalite herşey muazzam. spektra kafa da keza aynı şekilde muaazzamdır.
sonuç olarak
- xaar kafa idare edebilecek ama sıfır makine almak isteyenlere hiç ama hiç önermeyeceğim bi kafa modeli
- seiko kuşkusuz iç mekan kalitesinde baskı yapabilen bi makine spektra kadar hızlı olmasada hız konusunda da xaar dan çok daha iyi olan bi makina
- spektra da hız konusunda kimseyi yarı yolda bırakmayacak bi makina bakı kaliteside seiko kadar olmasa da o da xaar dan çok iyi
konika kafa makinayı hiç solemiyorum tartışmasız 1 numara Dijital Baskı Makinası ( Kararsızlık )Dijital Baskı Makinası ( Kararsızlık )Dijital Baskı Makinası ( Kararsızlık )
Bu mesajdan alıntı yap
Mr. BRAINY isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mr. BRAINY

Grafiker / Kocaeli

Alt 20-12-2008 #3
yapacagım makinada 1100dtx (dokuma kalınlıgı) yani ortalama 600- 800 gr arası vinil tarzı bir malzemeye baskı yapacak ayriyetten genel reklamcı ihtiyaçlarını karşılayacak bi makina olması lazım. baskı kalitesi iyi olması lazım Roland Sp540v 1440Dpi baskı yapıyor ama xaar 382 nin baskınısıda gördüm ona yakın 720 / 1440 dpi. baskı kafalarının da iyi olması lazım ilk defa dijital makina alıcam bilmiyorum piyasada cok çeşit var kime sorsam onu alma diyor herkez ayrı bişey soyluyor o yuzden cok kararsız kaldım..

tavsiye ettiginiz firmaları ve makinaları söylermisiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
janjan41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

janjan41

Grafiker / Kocaeli

Alt 20-12-2008 #4
1- xaar 382 yeni bir kafa ve su anki kafalar beta sürümü yani henüz tam anlamıyla piyasaya cıkmadı (xaarın kendi sitesinde bile henüz yok) pl düşük olduğu için iç mekana yakın baskı werebiliyo bence şu an bu makineyi almak için biraz erken

2- infinitiden alıcan makine hangi kafa oldunu belirtmemişin tahminimce spectra yada konika almayı düşünüyosun spectra tatrtışılmaz ii bir kafa ama baskı kalitesi ne seiko ne epson nede konika kadar kaliteli değildir seiko kafalar iii ama cok sık tıkanma problemi olduğu söleniyo konika kafaya gelince 14 pl ile belki en kaliteli baskıyı yapıyooo amaaa ekosolvent boylarla

3- benim sana tawsiyem spectra düşünüyosan troyjet alman baskı kalitesi ve hızı oldukca güzel en güzeli ise başka firmadan alıcan 40 000 dolarlık makineyi 30 000 dolar civarında kalitededen wazgeçmeden veriyolar amma illada iç mekan kadar kaliteli diyosan azdaha bekle troyjetin yeni konika kafa makinesi cıkıcanı duydum

BU ARADA PASAYUSUF KARDEŞİM XAAR 760 VE 1001 Bİ İNCELE DERİM HENÜZ BUNUN ÜZERİNDE DAHA İYİ BİR KAFA YAPILMADI
Bu mesajdan alıntı yap
yıldızreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yıldızreklam

Eğitimci / Ankara

Alt 21-12-2008 #5
mrb makine alacak arkadaşım sana kesinlikle troyjet spectrayı öneririm fiyatıyla çinde ucuz kalitesiyle amerikalı ile yarışır sanırım bu yeterli senin için ayrıca yerli üretim servis ve praça derdin yok.bana ulaşırsan yardımcı olurum sana

ister saatte 16m2 istersen 104 m2 iş basabilirsin her işe uygun bir makine troyjet spectra
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
pasayusuf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pasayusuf

Grafiker / Ankara

Alt 22-12-2008 #6
troyjeti duydum yanlız mikanayı da baskısınıda görmek nasip olmadı henüz.
övenlerde var kötüleyenlerde her makinaya olduğu gibi
fiyatı ne kadar dediğin bu makinanın spectra kafa bi 3.20 lik makinanın???
Bu mesajdan alıntı yap
yıldızreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yıldızreklam

Eğitimci / Ankara

Alt 22-12-2008 #7
özelden msj attım ama dediğim gibi çin makinesinden ucuz burdan yola çıkabilirsin dediğim gibi bana ulaşırsan fiyat verebilirim baskılarınıda Ankarada görebilirsin 4 tane spectra çalışıyor
Bu mesajdan alıntı yap
Erkan DERYA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan DERYA

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 23-12-2008 #8
1- xaar 382 yeni bir kafa ve su anki kafalar beta sürümü yani henüz tam anlamıyla piyasaya cıkmadı (xaarın kendi sitesinde bile henüz yok) pl düşük olduğu için iç mekana yakın baskı werebiliyo bence şu an bu makineyi almak için biraz erken

BU ARADA PASAYUSUF KARDEŞİM XAAR 760 VE 1001 Bİ İNCELE DERİM HENÜZ BUNUN ÜZERİNDE DAHA İYİ BİR KAFA YAPILMADI
Xaar ın sitesinde olmayan kafa nasıl beta oluyor...

Xaar'ın anlaşması ile Sadece Çin piyasasında Witcolor (Partner) bu kafaları kullanma ve makine üretme hakkına sahip bu yüzden Sitesinde tanıtmıyor Çindeki üretici ile Yıl bazında anlaşmaları var.

Tabiki ilerleyen zamanlarda diğer üretici firmalarda Xaar 382 model baskı kafalarını gövdelerinde kullanacaklardır...

Yıllar önce ilk Xaar 128 (360 dpi) 40 picolitre baskı kafasını kullanan makineyi Witcolor firması üretmişti...

Xaar 760 ile çalışan sadece Teckwin TeckStorm UV makine mevcut
Bu mesajdan alıntı yap
janjan41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

janjan41

Grafiker / Kocaeli

Alt 23-12-2008 #9
betadan maksadım xaar kafayı tam piyasa sürmeden sadece çözüm ortaklarına sunuyo ve duruma görede ilerleyen zamanlarda piyasaya sunuyo ki witcolorunda xaarın çözüm ortağı oldunu biliyorum maksadım makinennizi yada xaar firmasını kötülemek değildir kii bence dünyanın en iyi kafasıda xaardır
Bu mesajdan alıntı yap
birolbirinc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

birolbirinc

Baskıcı / Bursa

Alt 24-12-2008 #10
arkadaşım aslında baskıda ne aradığın çok önemli hepsinin (+) ve (-) leri var xaar lar başlangıç modeli bizim gibi ilçelerde oturuyor ve fazla yüklü iş potansiyeline ulaşmıyorsan bence xaarlar yeterli. Yok çok kaliteli baskı yapacam dersen roland lar ve seiko kafalılardan şaşma. Hayır çok baskım var hızlı bassın ve minimum problem yaşayacağım dersen spectra lardan başkasına bakma.
makine olayları ihtiyaç meslesi bende aldıktan sonra anladım şu anda elimde 2 mt lik bir makina var ama keşke 180 lik yada 160 lık alsaydım. makina xaar fafa arkadaşların anlattığı problemlerin bir kısmını bende de yaşansada o kadar da abartılı değil farklı makineleri kullanan arkadaşlarım var onlarda sorunlar yaşıyor. roland da da sorunyaşayanı gördüm infinitidede yani aslında sorunsuz makine kadar sana en iyi servisi kim verecek bu konularla ilgilen. ve mutlaka sıkı bir anlaşma yap bahsettiğimiz paralar büyük paralar.
servisi çok önemli tam işin ortasında bir sorun yaşarsın telefon elinde arasın firmayı adam derki şu anda elimizde personel yok ne zaman gelicek 1 hafta sonra senin skıştığın an o an olur işte o yüzden bence servis ile ilgili araştırma yap derim sana. hatta üşenmeden bence önceden bir avukata danış bu konulardan anlayan bir bilene danış kanuni olarak çevremde bu işlerden ağlayan insanlar var bende sorun yok allaha şükür şimdilik ama olunca inan bu aletler adamı işinden gücünden eder.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Tags
baski, dijital, kararsizlik, makinasi