dijital baskı makineleri ile yaldız baskı yapılabilir mi?

Baskı - dijital baskı makineleri ile yaldız baskı yapılabilir mi? ...

cumali12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 27-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar. dijital baskı makineleri ile altın yaldız ve gümüş baskı yapılabilr mi acaba? matbaa dışında başka şekilde yapılabilir mi? bir de arkadaşlar plastik kartlara baskı için ille kart printerleri mi olmalı? başka hangi yöntemle baskı yapılıyor?bilgileri olan arkadaşlar paylaşsalar çok sevinirim. iyi çalışmalar.saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bahadır-canon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bahadır-canon

Hiç Biri / Bursa

Alt 29-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
altın ve gümüş yaldızı canon imagre press C1+ ile yapabilirsin. bunun yanında tasarımlarınızın belirli bir bölümünü parlak, belirli bir bölümünü matlaştırabilirsiniz...
Bu mesajdan alıntı yap

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 30-06-2009 #3
altın ve gümüş yaldızı canon imagre press C1+ ile yapabilirsin. bunun yanında tasarımlarınızın belirli bir bölümünü parlak, belirli bir bölümünü matlaştırabilirsiniz...
cevabın için sağol arkadaşım. internetten baktım fiyatı konusunda bir fikir sahibi olamadım. acaba bunun fiyatı ne kadardır? başka marka makineler varsa arkadaşlar onları da önerseler sevinirim. bir de arkadaşlar yalnız yaldız baskı yapan küçük fazla pahalı olmayan makine türü şeyler yok mu acaba?iyi çalışmalar.saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
bahadır-canon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bahadır-canon

Hiç Biri / Bursa

Alt 02-07-2009 #4
bu makine 40.000 tl nin üzerindedir.
Bu mesajdan alıntı yap

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 02-07-2009 #5
bu makine 40.000 tl nin üzerindedir.
sağol arkadaşım. benim bütçeme göre fazla. iyi çalışmalar.saygılar.
Bu mesajdan alıntı yap
Grafik Canavarı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafik Canavarı(36)

Matbaacı / Gaziantep

Alt 20-10-2009 #6
cumali kardeş bu konud adaha önce küçük bi araştırma yapmıştım; yaldız baskının en iyi yeri ve yöntemi matbaadır bunu için haiderberg veya diğer marka bir baskı makinenin olması yeterli illede alternatif baskı arıyor isen masaüstü ve ya manuel çalışan yaldız baskı makineleri var fakat bu ürünlerin çoğunun türkiye satışı yok ilgi görülmediği için satış ta yapılmıyor türkiyede artı fiyatları çok uygun olanlarda var bunlardan biri opus firmasının ürettiği sıcak yaldız baskı makineledir. eğer almak veya incelemek istersen bu ve diğer üreticilerin adres ve diğer bilgileirni özelden atablirim bu makinelerde genelikle hazır şablon ve harfler kullanılıyor. eğer istersen bunara kendi yapacağın işlerin kalıbını kendin değişik yöntemlerle yapar ve uygulayabilirsin. küçük ebat holgram baskı makineleride altın veya gümüş yaldız baskı yapar (inceltici kullanmak gerekir) bütçeye göre değişik alternatifler vardır mutlaka
Bu mesajdan alıntı yap
beyazajans isimli Üye şimdilik offline konumundadır

beyazajans

Grafiker / İstanbul

Alt 04-12-2009 #7
dijital baskıda atlın ve gümüş rengi sadece cmyk kodları ile basabilirsin, renk benzer fakat aynı olmaz tabiki.
altın yaldız ve gümüş yaldız matbaanın dışında birde serigraf ile basılabilir, bu çokça uygulanan bir durumdur. fakat her serigrafçı basamaz. ipeğin tramının çok düşük olması gerekir. çünkü altın yaldız ve gümüş yaldız renkler extra renk olup akışkanlığı koyu ve yoğundur.
Plastik kartlara ise, eğer kartlar kart biçiminde kesilmemiş olursa serigraf tekniği kullanılarak baskı yapılıp sonra istendiği şekil ve ebatta kesilebilir. fakat bunun için kart baskı makinası daha uygundur. çünkü serigrafta trigromi baskı tekniğini kullanan az bulunur. ve eğer kredi kartı gibi bir araç için kullanılıyorsa bu kartlar, kesinlikle kart baskı makineleri ile basılır. bütün sorularını cevapladım zannedersem dijital baskı makineleri ile yaldız baskı yapılabilir mi? iyi günler...
Bu mesajdan alıntı yap
majest isimli Üye şimdilik offline konumundadır

majest

Baskıcı / Bolu

Alt 14-12-2009 #8
bu foruma yeni üye oldum belki bu mesajı çok önce yazmışsındır kusura bakma ben serigrafi baskı yapmaktayım fırın camı ağırlıklı dijital baskıyı pek bilmiyorum ama serigrafi baskıdan daha iyi olduğunu gördüm ama ağır kalmakta senin altın yaldız baskı serigrafi makinalarında çok rahat basılıyor elde bile basılabilir yaldız matbaa boyalarıyla
Bu mesajdan alıntı yap
Grafik Canavarı isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafik Canavarı(36)

Matbaacı / Gaziantep

Alt 17-12-2009 #9
eğer plastik kart baskı makineniz yok ise çalışmanızı etikete basıp, piyasadan aldığımız boş kartın üzerine kusursuzca yapıştırıp laminasyon ile kaplar isek; hazır baskı kartlardan pek ayrı kalmaz
Bu mesajdan alıntı yap
gsbjkfb isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gsbjkfb

Fotoğrafçı / Samsun

Alt 20-12-2009 #10
bahadir-canon arkadasim,
bana canon c1+´nin fiyati hakkinda daha net bi fiyat bilgisi verebilirmisin, su anda yeni fiyati ortalama ne kadardir TL. ikinci el fiyati hakkinda bilgi verebilirsen cok yardimci olmus olursun, simdiden cok cok tesekkürler!
Eger bilgi alabilirsem cok faydasi olacak!!!!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları