Dijital Baskı Makinesinde Kalibrasyon

Dijital makineler - Dijital Baskı Makinesinde Kalibrasyon Sponsorlu Bağlantılar xaar 128 baskı makinesi kalibrasyon ayarları nasıl yapılır kafaları söktüm taktın renkler kayık basıyor ilgilenirseniz sevinirim...

erhan_kapadokya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erhan_kapadokya

Grafiker / Nevşehir

Alt 29-06-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

xaar 128 baskı makinesi kalibrasyon ayarları nasıl yapılır kafaları söktüm taktın renkler kayık basıyor ilgilenirseniz sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

interdijital isimli Üye şimdilik offline konumundadır

interdijital

Hiç Biri / İstanbul

Alt 30-06-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
filmini temizle tekrar dene
Bu mesajdan alıntı yap
seyyyyah isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seyyyyah

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 01-07-2011 #3
filmini temizle tekrar dene
hey allahım yoruma bak ya Dijital Baskı Makinesinde Kalibrasyon filmle ne alakası var kardeşim bişey bilmiyosan bari sussda milleti yanlış yönlendirme :d
Bu mesajdan alıntı yap

interdijital

Hiç Biri / İstanbul

Alt 01-07-2011 #4
Kaydırarak baskı sorunu kalibrasyon ayarlarından dolayı olacağı gibi,filmin tozlanmasından dolayıda meydana gelebilir.Burda amaç menfaatsiz bilgi vermektir.
Bu mesajdan alıntı yap

seyyyyah

Alt 02-07-2011 #5
Kaydırarak baskı sorunu kalibrasyon ayarlarından dolayı olacağı gibi,filmin tozlanmasından dolayıda meydana gelebilir.Burda amaç menfaatsiz bilgi vermektir.
menfaatsiz bilgi vermen güzel.ama bilgili olduğun bi konuda bilgi versen iyi olmazmı Dijital Baskı Makinesinde Kalibrasyon
adam yukarda yazmış kafaları söktüm baskı kaydırarak basıyor bak KAFALARI SÖKTÜM yazmış anla diye büyük yazdım Dijital Baskı Makinesinde Kalibrasyon
yani sorun şu ki kafaları gelişi güzel takmış o yüzden düzgün baskı alamıyor.hemen sorunu filme atman biraz tuhaf olmuş Dijital Baskı Makinesinde Kalibrasyon
Bu mesajdan alıntı yap

interdijital

Hiç Biri / İstanbul

Alt 02-07-2011 #6
Cihazın Baskısı bir bölümden diğer bölüme doğru pass çizgileri ile birlikte paralel kaydırarak basıyorsa sorun kalibrasyon ayarlarından veya raster filmdendir.Bu konuda önemli olan baskıyı kaç derece kaydırdığıdır.Biz bu gibi bilgileri bu gibi sorunlarla karşılaşan tüm makina sahipleri için veriyoruz.Biz burda kimsenin bilgisini yargılayamaya çalışmıyoruz,sadece olası ihtimaller üzerinden fikir veriyoruz. Burda asıl amaç bilgiyi paylaşmaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
auctor isimli Üye şimdilik offline konumundadır

auctor

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 04-07-2011 #7
Try programını açın, File - Open - c:\try klasöründen smallgrid dosyasını açın.
ekrana kareler gelecek, sonrasında File - Print setup 'dan C yi seçin print mode 'u test print yada 200 - 1 pass olarak ayarlayın, start işaretine basın. malzemede cyan kareler basacaktır. sola doğru giderken bastıkları uni sağa doğru gelirken bastıkları bi değerleridir.
her üçlü kare grubu bir kafayı gösterir. ayar yapmak için File - Print setup dan more seçin.
üstte yazan x paramlar uni değeri altta yazan bi compansede bi değerleri ni girin, sola kaydırmak için eksi sağa kaydırmak için artı değer verip upload edin, cyan ' dümdüz aynı hizaya getirdikten sonra teker teker diğer renkleri sırasıyla açıp cyanın üzerine oturtun.
Bu mesajdan alıntı yap
qemalde isimli Üye şimdilik offline konumundadır

qemalde(40)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 04-07-2011 #8
merhaba ne olursa olsun teknik destek alınız
Bu mesajdan alıntı yap

seyyyyah

Alt 05-07-2011 #9
Cihazın Baskısı bir bölümden diğer bölüme doğru pass çizgileri ile birlikte paralel kaydırarak basıyorsa sorun kalibrasyon ayarlarından veya raster filmdendir.Bu konuda önemli olan baskıyı kaç derece kaydırdığıdır.Biz bu gibi bilgileri bu gibi sorunlarla karşılaşan tüm makina sahipleri için veriyoruz.Biz burda kimsenin bilgisini yargılayamaya çalışmıyoruz,sadece olası ihtimaller üzerinden fikir veriyoruz. Burda asıl amaç bilgiyi paylaşmaktır.
bende kimsenin bilgisini yargılamıyorum gerçi ortada yargılanacak bi bilgi yok :d
benim kızdığım nokta bu nu bi tek sen değil burda yorum yapan çoğu insan yapıyor.hemen kestiripp atılıyor (örn: filmdendir , motordandır , kafalardan dır abi başıma geldi kesin :d) anlıcağın teknik bilgisi sıfır olan insan ların burda sallama yorum yapmaları beni sinir ediyor.al işte bi üstteki cevap da adam daha makinanın markasını sormadan infinitinin kalibrasyonunu anLatmış Dijital Baskı Makinesinde Kalibrasyon bu şimdi yardım mı oluyor yoksa boş konuşmamı D: nese ya bu siteye uzun zamandır girmiyodum belki biraz düzelmiştir diye bi baktım ama değişen hiç bişey yok.

ALLLAH ÇARŞINIZI PAZAR ETSİN......
Bu mesajdan alıntı yap
teknik servis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

teknik servis

Alt 14-07-2011 #10
ender görmeyelı makınaların sorunları tozlanmıs :d :d
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
xaar 128 baskı, xaar 128 kalibrasyon