Dijital baskı yapabilen printer

Dijital makineler - Dijital baskı yapabilen printer ...

silocu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

silocu

Grafiker / İstanbul

Alt 31-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar,

Çalıştığım ajansda bazı tasarımlarımızı matbaadan önce dijital baskıya gönderiyoruz. Matbaa da basılmadan önce fikir sahibi olmamız veya diğer rötujları gerçekleştirebilmemiz için yaptığımız bir uygulamadır. Ajans sahibimiz tasarımların ozalite veya dijital baskıya gönderilmesi yerine şirkette bu aleti edinmek istedi. Tabii ki profesyonel anlam dışında pratik printer türevi tasarımın baskıya gitmeden önceki halini matbaadan önce 1'e 1 baskıda görmemizi sağlayacak bir alet istiyoruz. Bana bildiğiniz marka veya modeller , fiyatları hakkında bilgi alabileceğim bir yer varsa yazabilirseniz sevinirim. Saygılar...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

acababunebababe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

acababunebababe

Baskıcı / Yurtdışı

Alt 31-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
söylediğinizden çıkardığım sonuç, tasarımını yaptığınız işin basılmış halini bir kez çıplak gözle görüp hata veya eksiklerini daha sağlıklı bir şekilde tespit etmek istiyorsunuz. Yani alacağınız makineyi üretim amaçlı kullanmayacaksınız. Makine ciddi bir sermaye, yatırım gerektirmemeli. Renkler birerbir tutmaz ama bence iyibir masaüstü yazıcı işinizi görecektir. Bunun dışındaki alternatifleriniz Canon, Xerox veya Kodak gibi içmekan aletler olabilir ama makine üretim için kullanılmayacaksa verilecek para fuzuli olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap

silocu

Grafiker / İstanbul

Alt 31-05-2009 #3
Benim istediğim matbaa da basılacak tasarımı dijital de hataları var mı yok mu diye kontrol ediyoruz. İste matbaa da basılacak tasarımı bana olabilecek baskı hatalarını gösterebilecek bir printer türevi alet var mıdır? Bu tür bir alet istiyorum. Tabi ki üretim için kullanmayacağım.
Bu mesajdan alıntı yap
cogasmusa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cogasmusa

Eğitimci / İzmir

Alt 31-05-2009 #4
Hp5600 önerebilirim
Bu mesajdan alıntı yap

silocu

Grafiker / İstanbul

Alt 01-06-2009 #5
Normal renkli printer zaten var ama bu matbaa hatalarını gosteren makina farklıdır diye düşünüyorum. Acaba yanılıyor muyum ??
Bu mesajdan alıntı yap
graphesra isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphesra

Grafiker / İstanbul

epson 4880-7880-9880

Alt 23-06-2009 #6
Merhaba
Epsonun Stylus Pro 4880-7880-9880 modelleri işinizi görecektir. 4880 43 cm genişliğinde baskı alıyor ve yeterli. Biz matbaayız ve kulanıyoruz çok olumlu oluyor. Müşterilere baskıdan önce numune olarak bunu sunuyoruz. Sizde Epson alın bence. Bir de rip programı oluyo maliyeti fazla tutan bu program ama renkleri bununla yakalıyorsunuz. YOksa bu da normal bir printer.
Bu mesajdan alıntı yap