Dijital Baskıda CMYK Renk Sorunu

Dijital makineler - Dijital Baskıda CMYK Renk Sorunu ...

FaciA isimli Üye şimdilik offline konumundadır

FaciA

Baskıcı / Amasya

Alt 23-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Dijital baskı makinası kullanıyorum. Baskı öncesı deseni CMYK ya çeviriyoruz.

benim sorunum mavi renk. mavi renklerde hep saks mavisi basıyor parlak gece mavisi yada parlak laciveert yaptıgımda desen değişiyor. renklerine ayrılmış deseni RGB ye çevirdiğimde problem olmuyor ama sonuçta dijital baskı makinası basarken CMYK basıyor ve parlak mavi mata dönüşüyor. Kullanan arkadaşlar yada matbaacılar varsa hangi pantonede daha parlak çikar yardımcı olurlarsa sevinirim.

iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Nihat BAYSAL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Nihat BAYSAL(46)

Hiç Biri / Elazığ

Alt 23-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Konu başlığınız hatalı başlıklar kurallara uygun seçilmeli.Biraz daha dikkat lütfen.

Kurallara Aykırı Başlık:

Forum Kuralları (Mutlaka Okuyunuz)

Yaptığınız kural ihlali ile ilgili madde aşağıdaki gibidir:

Forumumuzda düzenli bir arşivleme yapılabilmesi için ve eski konulara daha çabuk ulaşabilmemiz için gönderilecek konuların başlıkları, içerikleriyle bağlantılı olmaları gerekmektedir. Kesinlikle içerik ile alakalı olmayan “çok acil yardım, bu nedir, yorum bekliyorum, ilk çalışmam" gibi bilgilendirici niteliği taşımayan konu başlıkları ile konu açmak yasaktır.

Ayrıca konuyu yanlış bölüme açmışsınız.Konular ilgili olduları bölüme açılmalı.Forum kurallarını gözden geçirmenizde fayda var.

Konu ilgili olduğu bölüme taşınmıştır.
Bu mesajdan alıntı yap