dijital baskıda kesim çizgisi

Dijital makineler - dijital baskıda kesim çizgisi ...

grafiozan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiozan

Grafiker / İstanbul

Alt 04-03-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar dijital baskıda baskı bittikten sonra kesimi kolaylaştırmak için incecik çizgi konur photoshopda rectangle tool lamı veriliyor eyer öyle ise çizginin kalınlığı kaç olmalı ve nereden ayarlanıyor..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

SKYTH isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SKYTH

Baskıcı / İstanbul

Alt 05-03-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar dijital baskıda baskı bittikten sonra kesimi kolaylaştırmak için incecik çizgi konur photoshopda rectangle tool lamı veriliyor eyer öyle ise çizginin kalınlığı kaç olmalı ve nereden ayarlanıyor..
Rip programında bununla ilgili araçlar olması gerekiyor , geneldede oluyor ama istersen photoshop veya coreldede verebilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

grafiozan

Grafiker / İstanbul

Alt 05-03-2008 #3
Rip programında bununla ilgili araçlar olması gerekiyor , geneldede oluyor ama istersen photoshop veya coreldede verebilirsin.
cevap verdiğin için teşekkürler nasıl yapılacağı hakkında birazdağa ayrıntıya inermisin ? çünkü hayla ilkel yöntemlerle yapıyorum dijital baskıda kesim çizgisi bu arada asıl önemli olan photoshopda nasıl bu sorunu çözebilirim
Bu mesajdan alıntı yap
SKYTH isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SKYTH

Baskıcı / İstanbul

Alt 05-03-2008 #4
cevap verdiğin için teşekkürler nasıl yapılacağı hakkında birazdağa ayrıntıya inermisin ? çünkü hayla ilkel yöntemlerle yapıyorum dijital baskıda kesim çizgisi bu arada asıl önemli olan photoshopda nasıl bu sorunu çözebilirim
Kullandıgın rip programı nedir?
Bu mesajdan alıntı yap

grafiozan

Grafiker / İstanbul

Alt 07-03-2008 #5
rip programını adı postershop (rip programını ben kullanmıyorum patronlar kullanıyor ve onlarda biraz biliyorlar) corelde dış kontör çizgisini hairline (siyah) yapınca sorun yaşamıyorsunuz ama hayla photoshopda nasıl yapılıyor bilmiyorum . tabiki bir şekilde işler çıkıyor işin doğrusu nedir onu merak ediyorum
(ne kadar acayiptirki bunca değerli arkadaşımız bu yazılanları okuyor ama bilgisini paylaşmıyor. işi bilmiyenler üstüne alınmasın )
Bu mesajdan alıntı yap
plotter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

plotter(43)

Grafiker / Rize

Alt 08-03-2008 #6
tam oılarak ne yapmak istediğini anlamadım ama eğer corelde dış çizgiyi siyah yapıp işini görüyosan ps de de yaptığın çalışmayı tek layer yapıp ince keskin bir stroke verebilirsin..
Bu mesajdan alıntı yap
bukefelos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bukefelos

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 25-06-2008 #7
önce ctr+A ile alanı seç sonra editten stroke gir 1 pixel seçtiğin rengi ver
Bu mesajdan alıntı yap
erayeren isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erayeren

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 14-01-2011 #8
Tam olarak Photoshop'ta o çizginin (cross) nasıl konulabileceğini sormuşsun yanılmıyorsam.
Her programda olduğu gibi Photoshop'ta da birden çok yöntem ile yapılabiliyor.
Photosop'ta "Pen Tool" ile kolaylıkla çizebilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
dijital, baskda, kesim, izgisi