Dijital Baskıda Renk Tuturma Problemine Son

Dijital makineler - Dijital Baskıda Renk Tuturma Problemine Son ...

Alt 25-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bütün değerler mevcuttur.Her zaman kullandığımız modda örnek baskı yapılıp tutması gereken renk kodlarına bakıp o rengi rahatlıkla yakalayabiliriz.Döküman vektörel eps dir.

RapidShare: Easy Filehosting
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 25-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Şimdi bu kartelalara ekrandan bakarak değer verdiğimizde ekranda gördüğümüz gibi dijital baskıda sonuç alabileceğimizi mi söylüyorsun?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 25-06-2009 #3
Şimdi bu kartelalara ekrandan bakarak değer verdiğimizde ekranda gördüğümüz gibi dijital baskıda sonuç alabileceğimizi mi söylüyorsun?
tabiki hayır benim demek istediğim elimize bir numune baskı geldi ve rengini tutturmamız gerek yapılan renk skala baskısından gelen numune baskı ile karşılaştırdığımızda en yakın renk kodlarını görebiliriz.Ya da en ufak bir örnek daha herhangi bir müşteri kartvizit getirdi ve kartvizitteki rengi bulmamızı istiyor matbaa baskısı ile dijital baskı tabiki aynı olmaz ama yapmış olduğumuz renk skala baskısından en yakın rengi seçebiliriz.
Bu mesajdan alıntı yap
Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 25-06-2009 #4
tabiki hayır benim demek istediğim elimize bir numune baskı geldi ve rengini tutturmamız gerek yapılan renk skala baskısından gelen numune baskı ile karşılaştırdığımızda en yakın renk kodlarını görebiliriz.Ya da en ufak bir örnek daha herhangi bir müşteri kartvizit getirdi ve kartvizitteki rengi bulmamızı istiyor matbaa baskısı ile dijital baskı tabiki aynı olmaz ama yapmış olduğumuz renk skala baskısından en yakın rengi seçebiliriz.
Demek ki sistem şu şekilde olmalı; önce bu kartelalardan kullandığımız dijital makinemizden birer çıkış almalıyız ve makinenin hangi değeri nasıl çıkardığını yani bir nevi karakteristik özelliğini buluyoruz, daha sonra gelecek işleri bu kartelalardaki veriler doğrultusunda yeniden renk değeri girip istenen sonuca ulaşıyoruz...

Peki müşteri "ben bu işi matbaada da bastıracağım ve aynı renk olmasını istiyorum" derse ne olacak?

Bu sorular sorgulamak amaçlı değildir, amacım yanlış anlaşılmaları baştan önlemek, insanlar bu kartelalarla neler yapıp neler yapamayacağını bilmeli... Grafik, tasarım ve baskıda renk çok önemli bir unsurdur...
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 25-06-2009 #5
Demek ki sistem şu şekilde olmalı; önce bu kartelalardan kullandığımız dijital makinemizden birer çıkış almalıyız ve makinenin hangi değeri nasıl çıkardığını yani bir nevi karakteristik özelliğini buluyoruz, daha sonra gelecek işleri bu kartelalardaki veriler doğrultusunda yeniden renk değeri girip istenen sonuca ulaşıyoruz...

Peki müşteri "ben bu işi matbaada da bastıracağım ve aynı renk olmasını istiyorum" derse ne olacak?

Bu sorular sorgulamak amaçlı değildir, amacım yanlış anlaşılmaları baştan önlemek, insanlar bu kartelalarla neler yapıp neler yapamayacağını bilmeli... Grafik, tasarım ve baskıda renk çok önemli bir unsurdur...
açıkçası benim daha önce böyle bir konu başıma geldi.
ben bu işi matbaada da bastıracağım ve aynı renk olmasını istiyorum??
Bu benim görüşüm tabiki ve cavabım şu şekilde oldu bendeki renk değerlerini söylerim rengi tutturmak da onun işi dedim Dijital Baskıda Renk Tuturma Problemine SonMatba baskısı ile dijital baskıda ki renk ve canlılık hiçbir zaman aynı olamaz.
Bu mesajdan alıntı yap
service isimli Üye şimdilik offline konumundadır

service

Hiç Biri / İzmir

Alt 25-06-2009 #6
Makinenizde bastığınız renk kartelasıyla vektörel renklere yakınlaşmak veya aynısını basmak mümkün olabilir. Renk geçişleri ve imajların olduğu baskılarda ise kartela işinize pek yaramaz. Rip programınızın doğru linerizasyon eğrilerine sahip olması gerekir.
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-06-2009 #7
teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 25-06-2009 #8
rica ederim iyi kullanımlar..
Bu mesajdan alıntı yap
mete_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mete_

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 29-06-2009 #9
Makinenizde bastığınız renk kartelasıyla vektörel renklere yakınlaşmak veya aynısını basmak mümkün olabilir. Renk geçişleri ve imajların olduğu baskılarda ise kartela işinize pek yaramaz. Rip programınızın doğru linerizasyon eğrilerine sahip olması gerekir.

+1

Fikir beyan eden kimsenin, bilgi sahibi olmasını isterim.. Saygılarımla..
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 30-06-2009 #10
İyi Kullanımlar da +1 kime geldi Dijital Baskıda Renk Tuturma Problemine Son onu merak ettim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları