dijital baskının omrunu nasıl uzatabiliriz?

Dijital makineler - dijital baskının omrunu nasıl uzatabiliriz? ...

maxsimus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

maxsimus

Grafiker / Adana

Alt 20-09-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

dijital baskıların omru 6 aydan2 yıla kadar ancak dayanıyor
daha fazla kalması için ne yapabiliriz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Majestic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Majestic(31)

İzmir Grafiker

Grafiker / İzmir

Alt 20-09-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
branda mi sticker mi raket mi ne için ömür uzatmak istiyon

''Farklı Düşün, Farklı Kal...''
NGrafik Katalog

Bu mesajdan alıntı yap
plotter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

plotter(43)

Grafiker / Rize

Alt 20-09-2007 #3
dijital baskıların omru 6 aydan2 yıla kadar ancak dayanıyor
daha fazla kalması için ne yapabiliriz?
iç mekan mı yoksa dış mekandan mı bahsediyoruz..
Bu mesajdan alıntı yap
maxsimus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

maxsimus

Grafiker / Adana

Alt 21-09-2007 #4
dıs mekan vınıl folyo uzerine yapılan baskılar için sormustum
Bu mesajdan alıntı yap
cenkerbey isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cenkerbey

Grafiker / İstanbul

Alt 21-09-2007 #5
solmasın diye lag atarız ama daha fazlası yapamayız güneş ve su soğuk sıcak fazla ömrü olmuyo güneşe bir şey dayanmıyor ama araç giydirmelerde aracın baskısını yaptıktan sonra 3 gün baskı kurusun daha fazla dayanıyo emin ol
Bu mesajdan alıntı yap
h.salma isimli Üye şimdilik offline konumundadır

h.salma(36)

Grafiker / İstanbul

Alt 21-09-2007 #6
2 yıl sonra baskıyı yenilersen 2 yıl daha dayanır. Ben başka çözüm bilmiyorum. Kullandığın boyaya dikkat et, malzemene dikkat et, çin malı olmasın. Folyoda unifol tavsiye ederim, orafol da iyi diyorlar kullanmadım henüz. Vinil ise 3M en iyisi bence ama bazen çin malı vinillerde de güzel sonuçlar çıkabiliyor (hepsinde değil). Baskı çıktıktan sonra cenkerbey'in de dediği gibi en az bir iki gün beklesin ki solventini tamamen bıraksın.

Bunlardan önce baskı yaparken pas sayısına ve mürekkep miktarına dikkat et. Eğer mürekkebi %100'den az verirsen baskı daha soluk çıkacaktır ve güneşi de görünce solması daha kolay olacaktır. Hepsi birbiriyle bağlantılı olarak baskının ömrüne etki eden faktörlerdir. Kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
hakans isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hakans

Ressam / İzmir

Alt 20-10-2007 #7
abi laminasyon kaplaman lazım yoksa başka çaresi yok___
ha bide makine baskı yaprken residansların ateş gibi olması lasım çünkü
boyayı fırınlıyor ve daha dayanıklı yapıyor dijital baskının omrunu nasıl uzatabiliriz?
Bu mesajdan alıntı yap
plotter isimli Üye şimdilik offline konumundadır

plotter(43)

Grafiker / Rize

Alt 26-10-2007 #8
arkadaşlar çok özür dilerim ama bana çok acil outdoor dijital baskı makinası lazım, bunların hangisi kalitelidir ve hangi marka almam lazım

yeni bi mekan açıcam acele bi marka yada bu konu ile ilgili akla ihtiyacım var
öncelikle hangi ebat ve hangi fiyat aralığı arasında almaya kara verdin bu konuda bilgi verirse kullandığımız makineler konusun da bir az yardımcı olabiliriz
ayrıca bu konuda digital baskı vb...
burdan da bazı bilgiler bulabilirsin

not: 29 kasım da müyap da reklam fuarı var makine alcaksan gitmeni tavsiye ederim..

birde dijital baskı ömrü konusunda bir bilgi sunayım dış mekan tabelalarda vinil kalitesi baskının ömrünü bayağı uzatıyor örneğin 2 yıl önce kaliteli vinillerle yaptığım tabelalar da solma çok az iken çin malı vinillerde yapılan baskılarda solma çok daha erken olmaktadır (boya aynı kullanılmıştır)
Bu mesajdan alıntı yap
baskici46 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baskici46(37)

Baskıcı / Kahramanmaraş

Alt 24-11-2007 #9
dijital baskıda folyonun ömrü vinile göre daha uzundur. nedeni ise solventin folyodaki pvc maddeye etki edememesidir. Ancak vinildeki gerek UV oranın düşük olması gerekse pvc maddesinin az olması çürümeye ve solmaya etki etmektedir. Koruma yöntemleri ise folyoda lamine vinilde ise şeffaf pvc ile sorun bir nebzede olsa çözülebiliyor. Zaten kullanılan ürünlerde sadece mactac 3 veya 5 yıl garanti veriyor. Diğer markalar ise sadece 2 yıl ile garantilerini sınırlıyor. Baskıda kullanılan mürekkeplerin solvent miktarı düşük olanı tercih edilirsede yararı olacaktır. Herkese kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
seyyidemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seyyidemin

Grafiker / Antalya

Alt 26-11-2007 #10
Arkadaşlar ben antalyadayım ne yazıkki burada en iyi kalite bile 1-1,5 seneyi geçmiyor hakikaten bu konu çok önemli bilgi veren arkadaşlara çok teşekkür ediyorum başarıların devamını diliyorum.
gününüz aydın. dijitaliniz solmasın.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
baskinin, dijital, dijital baski, dijital baskinin omru, nasil, omrunu, omrunu nasil uzatabiliriz, uzatabiliriz