Dijital Makine Parkuru

Dijital makineler - Dijital Makine Parkuru ...

Dijital Makine Parkuru
hekir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hekir

Grafiker / İstanbul

Dijital Makine Parkuru

Alt 19-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar; yeni bir girişim Dijital baskı merkezi kurmak istiyorum, kendim hali hazırda grafikerikerim istanbulda yaşıyorum. Copy center için kurulması gereken makine parkuru tam olarak nedir - nasıl makinalar alınması gerekir ve bu işin finansal durumu nedir ne kadar bir yatırım yapmam gerekli yardımcı olabilecek var mı? Teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

skarakose isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skarakose(44)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bu bilgileri bilmeden neden böyle bir işe girmek istiyorsunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
skarakose isimli Üye şimdilik offline konumundadır

skarakose(44)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 20-09-2011 #3
Çevre olduktan sonra 50. bine kurar aylık 20 bin taksit ödersin çevre yok ve işi bilmezsen 1 milyona kuramazsın aylık 5 bin kira paran çıkmaz.
Bu mesajdan alıntı yap
hekir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hekir

Grafiker / İstanbul

Alt 20-09-2011 #4
Benim amacımda bu bilgileri öğrenmek zaten ondan ötürü bu soruları soruyorum, sektöre uzak değilim, reklam ajansındayım ve 10 yıldır grafik tasarım işinin içindeyim. Yaşım 30 ve artık kendi işimi yapmak istiyorum. Bu saate kadar yaklaşık 10 değişik reklam ajansında çalıştım, bundan sonra bir 10 ajansta daha çalışsam ne olacak.. bizim işimizin sonu yok ondan ötürü bir geçiş evresindeyim. Elimde bir sermayem bulunmakta ve gerisini leasing yöntemiyle temin etmek istiyorum. Fakat dediğim gibi sadece yukarıdaki sorularım cevabını araştırıyorum. Matbaa bilgim var ama dijital bir copy center gibi bir yerde bulunmadım ve şu an bu işlerin nasıl döndüğünü araştırıyorum. Cevabınız için teşekkür ederim işin en kolay kısmı.
Bu mesajdan alıntı yap