Dijital ortama aktarma...

Web Tasarımı - Dijital ortama aktarma... Sponsorlu Bağlantılar elimde a4 kağıdına çizilmiş karikatür tarzında bir çizim var. bu çizimi tasarımımda kullanmak istiyorum, tahmin ettiğim kadarıyla sadece scanlamak yeterli gelmeyecektir. bunun için ne tür programlar gerekiyor? ya ...

erend isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erend

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 14-11-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

elimde a4 kağıdına çizilmiş karikatür tarzında bir çizim var. bu çizimi tasarımımda kullanmak istiyorum, tahmin ettiğim kadarıyla sadece scanlamak yeterli gelmeyecektir. bunun için ne tür programlar gerekiyor? ya da bu çalışmanın adı tam olarak ne olmakta, tutorial varsa araştırmak için bilgilendirirseniz sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

abdulkerimguner isimli Üye şimdilik offline konumundadır

abdulkerimguner(26)

Öğrenci (Grafik) / Erzurum

Alt 15-11-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Taradıktan sonra photoshop programında Image>Adjustments sekmesinde bulunan Brightness/Contrast, Levels ve Curves ayarları ile oynayıp yaptığın çalışmayı arkadası beyaz kalacak şekilde ayarlarsın. Çizgilerinin sertliği giderse Filter>Sharpen>Smart Sharpen'den çizgilerine sertlik kazandırabilirsin. Sonrasında beyaz arka fondaki son hâlinide Magic Tool aracı ile rahatlıkla transparan bir şekilde çekip istediğin yerde kullanırsın..
Bu mesajdan alıntı yap