dikdörtgen çalışılmış işi kenarlarını yuvarlamak?

Photoshop - dikdörtgen çalışılmış işi kenarlarını yuvarlamak? Sponsorlu Bağlantılar benim bir sorunum var... 7.6 ya 10 cm çalışmış olduğum bir iş var ve bu işi müşteri kenarlarının oval olmasını istiyor en kolay nasıl yapabilirim bana bu konuda ...

nhn_89 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nhn_89

Grafiker / Bursa

Alt 07-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

benim bir sorunum var... 7.6 ya 10 cm çalışmış olduğum bir iş var ve bu işi müşteri kenarlarının oval olmasını istiyor en kolay nasıl yapabilirim bana bu konuda yarıdımcı olabilirmisiniz? :sweating:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
işi buraya ekleyebilir misin, daha faydalı olabiliriz,

seçenekler

1. Photoshop'ta kenarları oval bir dikdörtgen çiz, kenarlarını seçili hale getir ve Inverse ile dışını seç, işi o şekilde kes

2. Vektörel bir programda yine aynı şekilde bir dikdörtgen çiz, resmi buraya çağır, bu karenin içine yapıştır...
Bu mesajdan alıntı yap

nhn_89

Grafiker / Bursa

Alt 07-01-2009 #3
işi buraya yüklerim ancak çok acil onaya yollamam gerekiyor oyüzden bu işi halletmem gerekiyor bu arada daha önceki yardımınız içinde teşekkürler. birde bişey sorucam işin kenarlarında 10 mm çizgi var nasıl olucak vektörel programda çizgiyi çizip öylemi çağırayım?
Bu mesajdan alıntı yap

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-01-2009 #4
işi buraya yüklerim ancak çok acil onaya yollamam gerekiyor oyüzden bu işi halletmem gerekiyor bu arada daha önceki yardımınız içinde teşekkürler. birde bişey sorucam işin kenarlarında 10 mm çizgi var nasıl olucak vektörel programda çizgiyi çizip öylemi çağırayım?
Resim yüklemek çok basit aslında... Neyse...

Hangi vektörel programı kullanıyorsun bilmiyorum ama, bahsettiğin işlemi o programda yapabilirsin. İki dikdörtgen çizersin birisi diğerinden her tarafından 20 mm küçük olmalı, ikisini birbirine ortalar küçük olan dikdörtgenin içine past edersin, büyük olanı çizgi gibi değerlendirip renklendirirsin... Bu işlemi çizgi kalınlığı vererek yapmamanı tavsiye ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 07-01-2009 #5
Yanlış anlamadıysam ps de nasıl yapılacağını sormuşsun;

Bu mesajdan alıntı yap

nhn_89

Grafiker / Bursa

Alt 07-01-2009 #6
tamam çok teşekkür ederim aslında biliyodum ama son dk olduğu için aslında daha önce bir kaç kez yapmıştım ama şimdi acele bekledikleri için işi benden sanki bildiklerimi de unuttum bir sorum daha olucak dikdörtgenin kenarlarını nasıl oval yapıyoruz çok basit bir soru ama şuan sanki unuttum hepsini dikdörtgen çalışılmış işi kenarlarını yuvarlamak? buarada işi photoshopta yaptım ama freehandde kullanıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

nhn_89

Grafiker / Bursa

Alt 07-01-2009 #7
çok saolun inanilmaz yardımcı oldunuzz çok teşekkür ederim burada mac kullanıyorum çok ama çok teşekkür ederimmmm dikdörtgen çalışılmış işi kenarlarını yuvarlamak? dikdörtgen çalışılmış işi kenarlarını yuvarlamak?
Bu mesajdan alıntı yap

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-01-2009 #8
tamam çok teşekkür ederim aslında biliyodum ama son dk olduğu için aslında daha önce bir kaç kez yapmıştım ama şimdi acele bekledikleri için işi benden sanki bildiklerimi de unuttum bir sorum daha olucak dikdörtgenin kenarlarını nasıl oval yapıyoruz çok basit bir soru ama şuan sanki unuttum hepsini dikdörtgen çalışılmış işi kenarlarını yuvarlamak? buarada işi photoshopta yaptım ama freehandde kullanıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

nhn_89

Grafiker / Bursa

Alt 07-01-2009 #9
Başka bir sayfada shapelerden oval çizdim sonra ona stroke ile çizgi kalınlığı verdim sonra bu çalışmayı kendi yaptığım çalışmanın üzerine kopyaladım ve olduu çok saolun arkadaşlarrr dikdörtgen çalışılmış işi kenarlarını yuvarlamak? dikdörtgen çalışılmış işi kenarlarını yuvarlamak?
Bu mesajdan alıntı yap

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-01-2009 #10
Başka bir sayfada shapelerden oval çizdim sonra ona stroke ile çizgi kalınlığı verdim sonra bu çalışmayı kendi yaptığım çalışmanın üzerine kopyaladım ve olduu çok saolun arkadaşlarrr dikdörtgen çalışılmış işi kenarlarını yuvarlamak? dikdörtgen çalışılmış işi kenarlarını yuvarlamak?
o stroke başına bela olacakdikdörtgen çalışılmış işi kenarlarını yuvarlamak?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
calisilmis, dikdortgen, isi, kenarlarini, yuvarlamak