dinamik site yapımı

Dreamweaver - dinamik site yapımı ...

dinamik site yapımı
atalantee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atalantee

Öğrenci (Diğer) / Sivas

Dosya23

dinamik site yapımı

Alt 30-03-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu tarz bir site yapabilmek için hangi prog bilmek gerekiyor acaba :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

irfanview41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irfanview41

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 31-03-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Dinamik site yapabilmek için yazılım dili bilmeniz gereklidir. örnek : ( ASP,PHP,.NET vs)
Bu mesajdan alıntı yap
erxomiger isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erxomiger

Webmaster / Konya

Alt 02-04-2012 #3
siteyi göremedim ama dinamik bir site için bence php ile başla hem çok hızlı hemde öğrenilmesi koladır
Bu mesajdan alıntı yap
atalantee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atalantee

Öğrenci (Diğer) / Sivas

Alt 22-04-2012 #4
kod yazmam gerektiği bende biliyorm kod yazmayı tam olarak nerdn öğreneceğim onu bilmyrm dinamik site yapımı. bu arada tşk ederim
Bu mesajdan alıntı yap
ßy_folkonsa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ßy_folkonsa

Grafiker / Hatay

Alt 22-05-2012 #5
meb'in kendi sitesi ver meb kursiyernet diye arattırabilirsiniz google'a..
onun dışında daha birsürü site var birsürü anlatan kişi var birsürü video var ama bence bir yazılım dilini öğrenmek için örnekler üzerinde kurcalamalar yapmalısınız.şahsen benim kotam nedeniyle video izleme imkanım yoktu.. photoshop,dreamweaver,visual studio v.b programları kurcalayarak öğrendim. yazılım dillerinide hazır kodlar üzerinde oynamalar yaparak öğrendim.ilk başlarda kodları sadece alıp kendime göre düzenliyordum sonradan bu neden böyleymiş burada neden bu yazıyormuş bu ne işe yarıyormuş derken onlarıda çözdüm dinamik site yapımı çözdüm derken 4-5 yıl oldu tabi dinamik site yapımı

dinamik web siteleri için size önerim php yada asp. forumdur, kullanıcı paneli olan platformdur vb hazırlamayacaksanız phpden şaşmayın derim kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
caneralcilioglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

caneralcilioglu

Öğrenci (Diğer) / Uşak

Alt 15-09-2012 #6
Eğer hiç bilgin yokken başlayıp birşeyler öğreneceğim diyorsan asp.net öneririm. .Net'de visual studio sayesinde bir çok işlemi sadece bir kaç tıklama ile halledebiliyorsun örneğin bir üyelik sistemini asp.net hazır yapılar ile 10dk yapabilecekken phpde daha uzun sürecektir. Ama günümüzde phpnin açık kaynak ve ücretsiz olması ve php bilenin asp.netten fazla olması nedeniyle öğrenilmesi daha kolaydır. Sana tavsiyem asp.net öğrenmendir ama ben ikisini de öğreneceğim diyorsan .netten başlama çünkü insan alıştığında phpde ki kod yapısına alışamıyor mesela ben gibi dinamik site yapımı

Php de kodlarlar baştan başlayarak sona doğru devam eder satır satır çalıştırılır. Ama asp.nette event(olay) mantığı vardır. Yani sayfa derlenirken sadece page load olayını çalıştırılır ve açılırken olması gerekenler olur. Buton tıklayınca butonun click olayında çalışması gerekenler olur vs. Yani benim düşünceme göre asp.net öğrenmeni tavsiye ederim.
Bu mesajdan alıntı yap