dipnot baoşluk ayarlama

InDesign - dipnot baoşluk ayarlama ...

dipnot baoşluk ayarlama
seda_aydin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seda_aydin

Grafiker / İstanbul

Dosya23

dipnot baoşluk ayarlama

Alt 01-10-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar merhaba,
indesign ile yeni tanışanlardanım. dipnotlarla alakalı ufak bir sorunum var konularda araştırdım ama cevap bulamadım. bu konuda yardımcı olabilecek biri varmı?
sorunum şu dipnot alanlarım her bir dipnot ayrı bir alanda açılıyor bütün dipnotların bir alan içinde olması mümkünmü, birde sayfaların bazılarında dipnot boşlukları eşit olmuyor mesela alta hizalı değil yada üstte çok yada az boşluk oluyor bunları nasıl düzeltebilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

seda_aydin

Grafiker / İstanbul

Alt 01-10-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
dipnot baoşluk ayarlama
Bu mesajdan alıntı yap

seda_aydin

Grafiker / İstanbul

Alt 01-10-2012 #3
dipnot baoşluk ayarlama
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 01-10-2012 #4
arkadaşlar merhaba,
indesign ile yeni tanışanlardanım. dipnotlarla alakalı ufak bir sorunum var konularda araştırdım ama cevap bulamadım. bu konuda yardımcı olabilecek biri varmı?
sorunum şu dipnot alanlarım her bir dipnot ayrı bir alanda açılıyor bütün dipnotların bir alan içinde olması mümkünmü, birde sayfaların bazılarında dipnot boşlukları eşit olmuyor mesela alta hizalı değil yada üstte çok yada az boşluk oluyor bunları nasıl düzeltebilirim.
Öncelikle üst menüden Type>Document Footnote Options kısmına gelin ve burdan Layout bölümünü seçin. Bu bölümde "Spacing options" kısmıyla dipnotların metin alanına olan uzaklığını, dipnotların kendi aralarındaki mesafeyi ve dipnot çizgisi ile aralarındaki mesafe dahil birçok ayarı yapabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

seda_aydin

Grafiker / İstanbul

Alt 01-10-2012 #5
Öncelikle üst menüden Type>Document Footnote Options kısmına gelin ve burdan Layout bölümünü seçin. Bu bölümde "Spacing options" kısmıyla dipnotların metin alanına olan uzaklığını, dipnotların kendi aralarındaki mesafeyi ve dipnot çizgisi ile aralarındaki mesafe dahil birçok ayarı yapabilirsiniz.
113 sayfa diye yüklediğim jpeg'te dipnotun altındaki boşluk görünüyor o altındaki boluğu en alta hizalayamıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
ThreeBuddha isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ThreeBuddha

Grafiker / İstanbul

Alt 01-10-2012 #6
113 sayfa diye yüklediğim jpeg'te dipnotun altındaki boşluk görünüyor o altındaki boluğu en alta hizalayamıyorum.
Muhtemelen satır boşluğu kalmıştır. Kontrol eder misiniz?
Bu mesajdan alıntı yap

seda_aydin

Grafiker / İstanbul

Alt 01-10-2012 #7
aynen öyle olmuş süper dipnot baoşluk ayarlama tşk.
Bu mesajdan alıntı yap