Dış Çizgiyi Etkilemeden Opacity Azaltma

Illustrator Soru ve Sorunlarınız - Dış Çizgiyi Etkilemeden Opacity Azaltma ...

yeseka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yeseka

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Dosya23

Alt 25-04-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba.
Pen tool ile çizdiğim ve içini doldurduğum bir şeklin dış çizgisini etkilemeden içindeki rengin opacitysini nasıl azaltabilirim?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 26-04-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Şöyle olabilir aşağıdaki resime tıklayıp büyütün ve gerekli açıklamaları yaptım;

Bu mesajdan alıntı yap
yeseka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yeseka

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 01-05-2013 #3
Çok teşekkür ederim dddnnnsss, apparence kısmını da kullanmayı öğrenmiş oldum Dış Çizgiyi Etkilemeden Opacity Azaltma Peki daha önceden çizilmiş olan bir dikdörtgenin fill ve stroke kısımlarını birbirinden ayrı parça olacak şekilde ayırabilir miyim? Bu şekilde yapabilirsem daha kolay olacak.

******* Sanırım cevabı bu konuda buldum.
Bu mesajdan alıntı yap
dddnnnsss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dddnnnsss

Eğitimci / Denizli

Alt 03-05-2013 #4
Çok teşekkür ederim dddnnnsss, apparence kısmını da kullanmayı öğrenmiş oldum Dış Çizgiyi Etkilemeden Opacity Azaltma Peki daha önceden çizilmiş olan bir dikdörtgenin fill ve stroke kısımlarını birbirinden ayrı parça olacak şekilde ayırabilir miyim? Bu şekilde yapabilirsem daha kolay olacak.

*********** Sanırım cevabı bu konuda buldum.
İllustratordeki menüden nesne seçili iken objekt/expand yada expand apperance komutlarıyla nesneyi fill ve stroke nesnelerine parçalayabilirsin. Bu durumda nesneler grup halinde olduğundan sağ tık ile ungroup yapabilir yada grubu bozmadan çift tıklama ile grubun alt nesnelerine inebilir/yada seçebilirsin. (veya direkt selection=beyaz ok ile de bir seferde seçer işlemini gerçekleştirebilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap