dış mekanda boyanın uzun süre dayanması için hangi baskı kafasını tercih etmeliyim

Dijital makineler - dış mekanda boyanın uzun süre dayanması için hangi baskı kafasını tercih etmeliyim ...

Cevapla
dış mekanda boyanın uzun süre dayanması için hangi baskı kafasını tercih etmeliyim
cinici isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cinici(37)

Desinatör / Muğla

Standart

dış mekanda boyanın uzun süre dayanması için hangi baskı kafasını tercih etmeliyim

Alt 16-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bana ve yeni makina alacaklara yardımcı olun.Yapılan iş dış mekanda uzun süre dayanması için hangi kafayı kullanmalıyım.Ayrıca Konica Minolta 14 pl kafa ile yapılan baskı kaçyıl dayanır.Boya hangisi tercih edilmeli.Lütfen kesin ve net bilgiler verin.Özellikle kullandığınız makinanın baskı kalitesi ve dayanım süresi hakkında bilgiverin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

acababunebababe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

acababunebababe

Baskıcı / Yurtdışı

Standart
Alt 17-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
olympos proton dijital baskı makinası,konika ve seiko kafalara göre % 50-55 daha ekonomiktir.
bu cümlede ne demek istediğinizi açabilir misiniz biraz, bir baskı makinesiyle bir baskı kafasını nasıl bir mantık içerisinde karşılaştırıyorsunuz ki? Dijital baskı işine pek vakıf değilsiniz sanırım.

sadece dış mekan baskı işi yapacaksanız en doğru tercih spectra nova kafalı makinelere yönelmeniz olacaktır. Bu kafayı kullanan pek çok makine mevcut piyasada. Bütçeniz yeterli ise Vutek çok iyi bir yatırım olur.

Konica Minolta'lar bence çok başarılı. Çok yüksek baskı kalitesi ve oldukça iyi bir baskı hızı alabilirsiniz. Dış mekandaki baskı ömrü spectra kadar uzun olmamakla beraber, Antep gibi güneşli bir bölgede bile asgari 2 sene dayanıyor.(Boyaya da bağlı tabi) Benim Konica ile ilgili şahsi kanaatim son derece olumlu olmakla beraber, forumda yazılanlardan anladığım kadarı ile olay biraz da makineye bağlı. Misal olarak benim Antep'te bu işi yapan eniştem Maxima isimli bir makine kullanıyor, optimum reklam dan aldı ve gayet memnun. Ama forumda Konica kafa konusundaki olumsuz görüşleri gördükçe, Konica kafayla üretilen iyi makine sayısının oldukça az olduğuna kanaat getiriyorum.

Kıssadan hisse, sadece dış mekan iş yapacaksanız Spectra kafalı makineleri araştırmanız daha yararlı olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
jockerred isimli Üye şimdilik offline konumundadır

jockerred

Grafiker / Bursa

Standart

Dış mekan baskı

Alt 17-10-2009 #3
Dış mekan baskıda baskının ömrünün kafayla pek ilgisi yoktur bu tamamen kullanılan boya kalitesiyle alakalı bir durumdur...Dijital baskı makinesi alsam arkadaşın dediği gibi VUTEK en iyisidir dolayısıyla en pahalısı hatta astronomik pahalısı desek yerinde olur ancak NUR marka belçika yapımı makinalarda oldukça kaliteli baskılar çıkartır özellikle NUR FRESCO serisi operatörü doğrultusunda VUTEK'i yakalar... Çin makinalarına gelirsek FLORA iyidir..Kafalar zaten hemen hemene standarttır dijital baskı Türkiyeye girdiğinden beri spectramı yoksa xaar mı daha iyi diye tartışıp durur sektördekiler herbirinin birbirinden üstün özellikleri vardır..
Bu mesajdan alıntı yap
Santana80 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Santana80

Forumdan Uzaklaştırıldı

Eğitimci / İstanbul

Standart
Alt 18-10-2009 #4
Her zaman spectra iyidir. Zaten orta doğu ve iklim şartlarının sert olduğu yerlerde satılan makinalara bakarsanız %90'ı spectra nova kafalı makinalardır.

Pikolitrenin düşme olayına gelince pikolitre ne kadar düşerse boyanın dış mekanda kalıcılık oranı düşmektedir. Bence dış mekanda uzun süreli dayanıklılık istiyorsanız sınırınız en az 35 pikolitre olmalı.
Bu mesajdan alıntı yap
cinici isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cinici(37)

Desinatör / Muğla

Standart
Alt 18-10-2009 #5
dış mekan baskıda anladığım kadarıyla 40pl ve 80 pl boya püskürten makina tercih etmeliyim.Çokfazla güneş alan bölgelerde boya nekar kaliteli olursa olsun 40 pl altında boya atılarak yapılan baskılar mutlaka soluyor.benim izlenimlerim öyle.sizce doğrumu.ayrıca herkez ne kadar çok para okadar kalite diyor.çinden makinaları nekadar getirdiklerini herkes çok iyi tahmin ediyor.yüzde 300 karla makina almak mantıklımı.ayrıca makinanın ilk baskı anında kafaları açmak için yapılan pörşleme diye ifade edilen boşa boya akıtma olayında giden boyaya nasıl çare bulunacak.
Bu mesajdan alıntı yap
SKYTH isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SKYTH

Baskıcı / İstanbul

Standart
Alt 18-10-2009 #6
Baskı ve dış mekan konusunda tek parametre boya değil. Kullanılan malzemede çok önemli birde en önemli unsur makinaların ısıtıcıları ki özellikle arka ısıtıcı bu konuda gözardı edilemez. Malzeme arka ısıtıcıdan geçtiginde ısınıp yumuşar ve boya malzemenin derinliklerine kadar işler daha sonra ön ısıtıcıdan nemi alınıp fanlar ile şoklanıp boyanın malzemeye kemikleşmesi sağlanır. Bundada en önemli faktör malzemenin laminemi dökmemi olmasıdır. Lamine malzemede boya film gibi malzeme üzerine yapışır ve dış mekan dayanımı azdır.Dökme malzemede ise boya malzemenin içine kadar işler dış mekan dayanım oldukça yüksektir.
Bundan sonra ise kullanılan boyanın kalitesi ve kafaların pikolitresi devreye girer bir örnek vermek gerekirse bundan 10 sene önce baskısı yapılan NUR Fresco makinalardaki 72 dpi baskıları -Özellikle BEKO uzay- anadolunun farklı yerlerinde çok az bir solma ile görmek mümkünken süpersonik çözünürlüklere ulaşan seiko ve konika baskıları 6 ay ile 1 sene içerisinde solmaktadır.

Size tavsiyem dış mekanda dayanım istiyorsanız spectrada Nova ve skywalker kafalar orta derecede dayanım istiyorsanızda seiko 35 pl ve xaar lardır.
Bu mesajdan alıntı yap
SKYTH isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SKYTH

Baskıcı / İstanbul

Standart
Alt 18-10-2009 #7
Makina tavsiyeside istiyorsanız.

Vutek ,Gandhi, Infinity ve Flora makinaları öneririm. Özellikle Infinity'nin nova 256 sı ve Floranın skywalker'ı oldukça başarılı makinalar.
Bu mesajdan alıntı yap
yıldızreklam isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yıldızreklam

Eğitimci / Ankara

Standart
Alt 18-10-2009 #8
merhaba arakadaşım dış mekanda iyi bir iş istiyorsan ve dayanıklıda olsun dersen 80pl kafayı tercih etmende fayda var spectra bunun en iyisi. Boyada önemli tabi ama 80pl kafalardan geçen boyadaki pigment oranı ile daha küçük delikten geçem pigment oranı aynı değil haliyle pigmenti en yüksekm boya 80 pl den geçen boya buda direk dayanıklıkla alakalı bi durum tercihini ona göre yap. Dış mekan baskılar yapacaksan bunun çözümü 80pl kafa ve buna eygun en iyi boyalar.Şunu da düşün neden VUTEK,GANDİ.NUR.HP Gibi dünya develeri 80pl kafa kullanıyor? Hayırlı işler
Bu mesajdan alıntı yap
acababunebababe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

acababunebababe

Baskıcı / Yurtdışı

Standart
Alt 18-10-2009 #9
Dış mekan baskıda baskının ömrünün kafayla pek ilgisi yoktur bu tamamen kullanılan boya kalitesiyle alakalı bir durumdur...
yanlış bir tespit, öyle olsaydı litresi 250 € ya satılan roland eco-solmax mürekkebinin piyasanın en uzun ömürlü mürekkebi olması gerekirdi. Lakin laminesiz kullanımda dışmekan ömrü 6 ayı geçmez (o da soğuk memleketlerde)

Kafayla neden alakalıdır kafaların üzerindeki nozzle denen delikler küçüldükçe kullanılan boya inceltilir. baskı kalitesi artar, renk kalitesi artar ama dış mekan dayanıklılığı azalır.

Ha tabi şunu diyebiliriz, spectra nova kafayla yapılan baskının ömrü kullanılan boyaya göre değişebilir veya seiko boya için A firmasının sattığı boya B firmasının sattığı boyadan iyidir.

dış mekan baskıda anladığım kadarıyla 40pl ve 80 pl boya püskürten makina tercih etmeliyim.Çokfazla güneş alan bölgelerde boya nekar kaliteli olursa olsun 40 pl altında boya atılarak yapılan baskılar mutlaka soluyor.benim izlenimlerim öyle.sizce doğrumu.ayrıca herkez ne kadar çok para okadar kalite diyor.çinden makinaları nekadar getirdiklerini herkes çok iyi tahmin ediyor.yüzde 300 karla makina almak mantıklımı.
makine satıcısı değilsen kim neyi kaça getiriyor bilemezsin. Ben alıcı taraf olarak satıcın ettiği kara değil kendi ettiğim kara bakarım. Çin makinelerinin avrupa, amerika ve japonya yapımı makinelere göre çok daha ucuz olduğu yadsınamaz bir gerçek. Çok güneş alan bölgede de düşük pikolitre kafalrın iyi randıman verebildiğine ben vakıfım. En güzel çözüm şu olur senin için, düşşük pikolitre bir makine alacak olursan satıcıyla yapacağın sözleşmeye dışmekan baskı taahhüdünü de eklet, o zaman sen değil satıcı firma elini taşını altına koymuş olur.

Makina tavsiyeside istiyorsanız.

Vutek ,Gandhi, Infinity ve Flora makinaları öneririm. Özellikle Infinity'nin nova 256 sı ve Floranın skywalker'ı oldukça başarılı makinalar.
ben flora nın makinelerini geçen sene hollanda daki fespa fuarında görmüştüm. makinenin bütünü hakkında bir yorum yapamam ama xaar kafalı makinesinin baskılarını hiç beğenmemiştim. Diğer modellerine bakmak lazım belki de...
Bu mesajdan alıntı yap
after_-the-_death isimli Üye şimdilik offline konumundadır

after_-the-_death(37)

Grafiker / Bursa

Standart
Alt 07-01-2010 #10
allah bildiği gibi yapsın sizi kafayla ne alakası var tosbaaa boya ile alakalı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
uzun süre çalışabileceğimiz grafikerler ARIYORUZ . sinerjiajans Sonuçlanan İlanlar 16 10-02-2009 14:30:07
Web&Grafik Tasarımcısı olarak (uzun süre) çalışacağım kaliteli bir kurum arıyorum Lygia Sonuçlanan İlanlar 1 28-10-2008 14:26:01
nereyi tercih etmeliyim??? san_art_91 Kantin 0 15-10-2008 14:34:39
Eleştiri: Hangi Çalışmayı tercih etmeliyiz? Feyza Eğitim Merkezleri dreamman Afiş Tasarımı 9 08-10-2008 10:11:59
Yetiştirilmek ve O firmaya uzun süre hizmet etmek üzere kaliteli ajans arıyorum fatihcee Sonuçlanan İlanlar 6 04-05-2008 12:08:55

Kapat
Şifremi Unuttum?