Dış ticaret logo

Logo Tasarımları - Dış ticaret logo Sponsorlu Bağlantılar Dış ticarette ve yine uluslararası temsilcilik, acente ve danısmanlık hizmetlerinde marka olmayı hedefleyen bir firma icin logo, logotype yani bir kurumsal kimlik tasarlama görevi sahibi oldum bu işten ...

Dış ticaret logo

Dış ticaret logo

Alt 07-08-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Dış ticarette ve yine uluslararası temsilcilik, acente ve danısmanlık hizmetlerinde marka olmayı hedefleyen bir firma icin logo, logotype yani bir kurumsal kimlik tasarlama görevi sahibi oldum bu işten pek anlamadığım halde.

Logo işleri grafikerlik sanatından öte psikolojiden ve pazarlamacılıktan yana fikir sahibi olmayıda gerektirir. Bana bu konuda yardımcı olabilecek örnek materyalleri nereden bulabilecegim veya varsa ellerinde bana yardımcı olanlar icin simdiden tesekkuru bir borc bilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

miço isimli Üye şimdilik offline konumundadır

miço

Grafiker / İstanbul

Alt 07-08-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kurumsal kimlik hazırlama sadece logo-amblem ile bitmiyoki, antetli kağıt, zarf, dosya, matbu evakları vs hepsini kapsıyo. Ciddi bir araştırma yapmalısın. Ama bunlardan önce logotype oluşturmalısın ki diğerlerini uygulayabilesin.... Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Majestic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Majestic(31)

İzmir Grafiker

Grafiker / İzmir

Alt 07-08-2007 #3
açık öğretim işletme dersi 1. sınıf kitabı Dış ticaret logo parlama nedir pazarlama yöntemleri nelerdir pazarlama psikolojisi nelere göre yapılır vs vs gibi konuları içeren bi ders kitabıdır zevklidir internetten de indirebilirsiniz sanıyorum

birde kurumsal kimlikde tasarım süreci nasıl başlar die bi konu olacaktı orada da biras açıklamasını yapmıştık arkadaşlarla yanı sıra milli eğitimin kurumsal çalışmasınıda kendinize örnek alabilrisiniz detalı ve anlamlı bir şekilde ifade etmişler

''Farklı Düşün, Farklı Kal...''
NGrafik Katalog

Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 07-08-2007 #4
Mesleğiniz nedir öğrenebilirmiyiz ?
Bu mesajdan alıntı yap
mapuskus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mapuskus

Hiç Biri / Osmaniye

Alt 07-08-2007 #5
Logo işleri grafikerlik sanatından öte psikolojiden ve pazarlamacılıktan yana fikir sahibi olmayıda gerektirir.
Bunu biliyorsun ya.. vallahi tebrik ederim.. gerçekten .. bazen saatlerce anlattığımız olur ama karşıdakin anlama oranı düşük ise yapacak bişey kalmıyor.. bende merak ettim.. ne işle meşgulsunuz acaba ?
Bu mesajdan alıntı yap

yanıtlar

Alt 14-08-2007 #6
Merhabalar arkadaslar;

Yanitlariniz icin cok tesekkur ederim. Mesleğim dış ticaret ancak dış ticaret dışında kurumsal danışmanlık konuları ilede ilgileniyorum. Bahsini ettiğim konu ile ilgili bir kaç çalışma yaptım en yakın zamanda sizlerin begenisine sunacagım.
Bu mesajdan alıntı yap
Cahit GÜLDEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Cahit GÜLDEN(54)

Eğitimci Grafiker

Grafiker / İstanbul

Alt 14-08-2007 #7
Uluslarası çalışan bir firma için tasarlanan görsellerde en büyük sorun evrensel
bir tasarım ortaya çıkarmaktır. Bu yüzden iyi araştırılmalı ayrıca test edilmelidir.

Dilimize sahip çıkalım.
Takıldığımız yerlerde alttaki linki tıklayalım.

TIKLA

'Basit bir kimse en küçük bir eleştiriye çıldırır,
akıllı adam ise kendini eleştirenlerin,
kendisiyle tartışanların düşüncelerini kapmaya çalışır.'

L. Ron Hubbard

Bu mesajdan alıntı yap
Alt 18-08-2007 #8
Arkadaslar sectigim bir kac logo var burda bunlari sizinle paylasmak istiyorum lutfen yorumlarinizi yukarida belirttigim is kolu icin dusunerek belirtirseniz sevinirim. Gerekiyorsa degismesi gereken rengi ve stilleriyle birlikte yorumlarsaniz daha iyi olur. Herkese simdiden cok tesekkur ederim.

Dış ticaret logo

Dış ticaret logo

Dış ticaret logo

Dış ticaret logo

Dış ticaret logo
Bu mesajdan alıntı yap
Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 18-08-2007 #9
hımmm bu logolar hiçde fena diil bence, son sıradakini tuttum ...
Bu mesajdan alıntı yap
HORUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HORUS

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-08-2007 #10
bir iki çalışma yaptım en kısa zamanda sizlere sunacağım demişsiniz
bunlar sizin çalışmalarınız değil dimi?
templatemonster yada benzeri bi sitenin çalışmaları gibi geldiler bana

bunun dışında bana sorarsanız firmanız ciddi bir kurumsallaşma sürecine girecek ise bu işide profesyonel bir insana yaptırmakta fayda var
sonuçta evde bozulan ampulu değiştirmeye benzemez
herkesin kendi dalında bir eğitimi yada birikimi var
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
dis, logo, logo logotype, ticaret