Disco Cestle Afiş (İlk Çalışmam)

Afiş Tasarımı - Disco Cestle Afiş (İlk Çalışmam) Sponsorlu Bağlantılar ilk deneyimimdir. yorumlarınızı bekliyorum. teşekkür ederim....

elfturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

elfturk

Hiç Biri / İzmir

Alt 16-06-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ilk deneyimimdir. yorumlarınızı bekliyorum. teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 16-06-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle ilk çalışman olduğunu göz önüne alarak bazı detayları atlıyorum, ancak font kullanımın oldukca zayıf kalmış bu tür çalışmalarda en az 1 yazıyı ön plana çıkarman gerek..

Çok fazla mirror (ayna) efekti kullanmışsın bu durumda göz nereye bakacağını şaşırıyor ve odaklanamıyor.

Yansıma olarak kullandığın o top'un yansımasını silikleştirmen gerek.. ve partinin bilgileri biraz daha çalışmaya göre neşeli hale getirmen gerek..

Şimdiden iyi çalışmalar. Gayretle güzel şeyler olur..
Bu mesajdan alıntı yap
adnmelih isimli Üye şimdilik offline konumundadır

adnmelih

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 18-06-2009 #3
Hangi yerden başlasam bilmiyorum ama çok amatör bir çalışma siz de belirtmişsiniz ilk çalışmam diye.Kullandığınız görsellerin kalitesi çok düşük.Çiçekler yapraklar ne alaka party afişinde olması yersiz olmuş.Kullandığın efektler fontları daha da kötü duruma getirmiş ve ayrıca font renkleri çok yanlış bir seçim okunmayı zorlaştırıyor.Zıt renkler kullanmaya dikkat et zeminle.En başta bunlar gözüme ilişti ama ilk çalışmanız bu tarz şeylerin olması gayet normal.Önemli olan göz estetiğinizin olması ve bunu da yapılan diğer kaliteli çalışmaları inceleyerek geliştirirsin gözlem çok önemli.
Bu mesajdan alıntı yap
By Ömrüm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

By Ömrüm

Forumdan Uzaklaştırıldı

Grafiker / İstanbul

Alt 23-06-2009 #4
çok kötü olmuş ....
Bu mesajdan alıntı yap
Gürkan AKINCI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gürkan AKINCI

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 24-06-2009 #5
İlk başta bi tasarımda olması gereken 2 ana unsuru belirtmek istiyorum.
1-Renk uyumu
2-Sadelik ve bütünlük
Bunların 2side sizin çalışmanızda göremedim :/
Daha renkli çalışma yapmanızı öneriyorum sana sonucta party afişi olucak...
Bence en baştan bi tasarım yapsanız daha iyi olur ve size önerim daha canlı ve gece renkleri kullanmaya çalışın..
Amacım eleştirmekti eger yanlış bir cümle kurduysam kusuruma bakmayın.
teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 25-06-2009 #6
Onur Karadağlı arkadaşım zaten herşeyi harfi harfine söylemiş Disco Cestle Afiş (İlk Çalışmam) Üzerinde çalışmalısın.İyi Çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
rap isimli Üye şimdilik offline konumundadır

rap

Öğrenci (Grafik) / Şanlı urfa

Alt 20-07-2009 #7
tebrikler ilk çalşman olduğu için hata yapman doğal bişeyy istersn elinden gelenin daha iyisini yapabilrsn...
Bu mesajdan alıntı yap
filizdmr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

filizdmr

Ressam / Kocaeli

Alt 21-07-2009 #8
Afişin renkleri biraz konuya uyum sağlamamış,font konusuda çok zayıf kalmış disco party denildiğinde aklımıza gelen coşku,dans,eğlence bunu öne çıkaracak bir font kullanmalısın fontlarında bir ruh hali vardır Disco Cestle Afiş (İlk Çalışmam) Top etrafındaki eğlenen insanlar güzel bir hava katmış ama efektler pek uygun değil gibi bunun dışında arka fonda kullandığın toptan yansıyan ışıklar güzel olmuş ama yapraklar afişin konusunun amacına uymamış daha o ortamı belli edicek, o ortamın içinden kesitlerle flu bir şekilde arka fonu düzenliyerek güzel bir hale getirebilirsin..Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap
ANIL YÜNCÜ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ANIL YÜNCÜ(28)

Öğrenci (Diğer) / Nevşehir

Alt 21-07-2009 #9
çok eksik ve hata var ama ilk çalışma için gayet iyi emeğine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap