dışmekan makine alcam tavsiyelerinizi bekliyorum

Dijital makineler - dışmekan makine alcam tavsiyelerinizi bekliyorum Sponsorlu Bağlantılar 150 cm boyunda dış mekan baskı makinesi almak istiyorum ama kaliteli bir makine olsun istiyorum yaptığım araştırmalara sizlerinde tecrübe ve yorumlarınızı katmak istiyorum.. zamanını ayırıp yazanlara şimdiden teşekkürler.....

gacal39 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gacal39

Öğrenci

Alt 19-02-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

150 cm boyunda dış mekan baskı makinesi almak istiyorum ama kaliteli bir makine olsun istiyorum yaptığım araştırmalara sizlerinde tecrübe ve yorumlarınızı katmak istiyorum.. zamanını ayırıp yazanlara şimdiden teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ShEwChAt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ShEwChAt

Grafiker / Antalya

Alt 21-02-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bence infinty 8160+ plus veya infinty 6150. ama bu makinaları alacaksan aracı bayilerden değilde özaktan alırsan daha iyi olur arıza ve servis konusunda üstüne tanımıyorum...
Bu mesajdan alıntı yap
sensei01 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sensei01

Grafiker / İstanbul

Alt 21-02-2008 #3
Seiko kafa veya spectra kafa bi makina almalısın bence.
Seiko kafa 3,20 kullanıyorum gayet memnunum
ama 150-160 lık bi makine alacaksan yeni mimakilere de bakabilirsin.
ilerde değiştirip büyük ebatta almam dersen...
Bu mesajdan alıntı yap
atamec isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atamec

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 21-02-2008 #4
150de [COLOR="Red"]ROLAND[/COLOR] ve [COLOR="red"][COLOR="Blue"]MIMAKI JV [/COLOR][/COLOR]serisine mutlaka bakmalısın. Servis verdiğim sürece kurduğum bu makinelere teknik destek hiç vermedim desem yeridir. Boya tüketimi çok az baskı maliyetide öyle. Burada birçok kişi size farklı makine sunabilir ama önemli olan makine değil kullanımdır. Kullanım hatalarından kaynaklanan problemler daha fazla. Makine nede olsa insan kontrolunde. Umarım doğru kararı verir işlerini daha kazançlı bir duruma getirirsin. Şimdiden hayırlı olsun diyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
SKYTH isimli Üye şimdilik offline konumundadır

SKYTH

Baskıcı / İstanbul

Alt 25-02-2008 #5
150 cm boyunda dış mekan baskı makinesi almak istiyorum ama kaliteli bir makine olsun istiyorum yaptığım araştırmalara sizlerinde tecrübe ve yorumlarınızı katmak istiyorum.. zamanını ayırıp yazanlara şimdiden teşekkürler..
Kalite derken makina marka olarakmı yoksa baskı olarakmı?
Bu mesajdan alıntı yap
digitalassistance isimli Üye şimdilik offline konumundadır

digitalassistance

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-02-2008 #6
Merhaba arkadaşlar, herkese selamlar. Foruma yeni katıldım adım Osman. 11 senedir bu sektörün içindeyim. uzun bir dönem grafiker ve operatörlük yaptım. Şu an tenik servis hizmeti vermekteyim. inşallah sizlerle faydalı paylaşımlarda bulunabiliriz.
Öncelikle Kaliteli makinemi yoksa kaliteli baskı yapan makinemi düşünüyorsun, bunu belirtmemişsin arkadaşım. 150cm dediğine istinaden kaliteli baskı yapan bir makine olarak algılıyorum. Benim tavsiyem Mimaki olacaktır. Mimaki nin ayarındaki diğer makinelerin dezavantajları mecvut. Mimakide ise en büyük avantaj servise olan minimum ihtiyacın. Tabi şunu bilmelisinki Mimakiler orjinalde kartuşlu boya kullanmaktadır. Türkiye'deki satıcılar boya sistemini ve boyasını değiştirip o şekilde satıyorlar. Orjinal boya maliyeti 3-4euro civarındayken Dolum sistemiyle bu rakam 1 euro seviyesine düşüyor. ama sana tavsiyem hangi boya ve sistemi kullanacağını iyi araştırman. Tabi eğer mimaki almaya karar verirsen. Şunu kesinlikle unutma, kaliteli baskı yapan kaliteli bir makinenin menşei asla çin olamaz....
Selamlar
Bu mesajdan alıntı yap
fotoedip isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fotoedip

Baskıcı / Gaziantep

Alt 25-02-2008 #7
kodak 1200 tavsiye ederim.1440 dpi baskı kalitesi var
ikinci el düşünürsen çok az kullanılmış üzerindeki demo boyalar bile yarım
yani topu topu 100 m2 iş yapmamış bi makina
düşünürseniz

pardon ben yanlış okumuşum dışmekanı içmekan diye
özür dilerim
ama dışmekan 150 lık roland tavsiye ederim
Bu mesajdan alıntı yap

gacal39

Öğrenci

Alt 28-02-2008 #8
150 cm veya 250 cm baskı genişliği olan gerçek 720 dpi baskı yapabilen makine almak istiyorum.. kafalarının markası ne olsun ? kaç kafa olsun ? makinenin markası ne olsun ? fiyatları ne alemde ? m2 baskı maliyetleri ne kadar ? özellikle vutek in çok pahalı olduğunu duydum fiyatını bilen var mı ? alacağım makinenin 1-2 yıl içinde kullanılmaz hale gelmesini veya bana masraf çıkarmasını istemiyorum ! çok soru sordum galiba ama bu işlerde yeniyim ve düzgün bir makine almak istiyorum.. cevaplarınızı bekliyorum..saygılar..
Bu mesajdan alıntı yap
eso1 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eso1(28)

Baskıcı / Konya

Alt 29-02-2008 #9
150 cm veya 250 cm baskı genişliği olan gerçek 720 dpi baskı yapabilen makine almak istiyorum.. kafalarının markası ne olsun ? kaç kafa olsun ? makinenin markası ne olsun ? fiyatları ne alemde ? m2 baskı maliyetleri ne kadar ? özellikle vutek in çok pahalı olduğunu duydum fiyatını bilen var mı ? alacağım makinenin 1-2 yıl içinde kullanılmaz hale gelmesini veya bana masraf çıkarmasını istemiyorum ! çok soru sordum galiba ama bu işlerde yeniyim ve düzgün bir makine almak istiyorum.. cevaplarınızı bekliyorum..saygılar..
dostum senin isteklerini phaeton görür kafaları seiko 1440 dpi fiyatı 35.000 ila 45.000 $ arası değişir
Bu mesajdan alıntı yap

gacal39

Öğrenci

Alt 29-02-2008 #10
dostum senin isteklerini phaeton görür kafaları seiko 1440 dpi fiyatı 35.000 ila 45.000 $ arası değişir
teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
alcam, bekliyorum, dijital baskı makinesi, dijital tavsiyesi, dismekan, dmekan, dışmekan, infiniti spaktra, makine, tavsiyelerinizi, vutek 3360