Disteller mı, direk indesigne press quality mi??

InDesign - Disteller mı, direk indesigne press quality mi?? ...

sinankul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinankul

Grafiker / Ankara

Alt 10-04-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar matbaaya gidecek işleri direk indesigne içinde verilen File>Adobe PDF Prest>Press Quality ilemi PDF yapmak lazım yoksa disteller ile önce PS veya eps yapıp distellera mı atmak daha sağlıklıdır...

Buna ek olarak (gerçi ben hiç bunu denemedim ama) diyelimki RGB fotolar var çalışmada ve RGB olarakda PDF yaptık...Pdf esnasında RGB fotolar CMYK'ya dönüştürülüyor deniliyor bu doğrumudur?

Tavsiyeleriniz neler olur şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Grafik34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafik34

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 17-06-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar matbaaya gidecek işleri direk indesigne içinde verilen File>Adobe PDF Prest>Press Quality ilemi PDF yapmak lazım yoksa disteller ile önce PS veya eps yapıp distellera mı atmak daha sağlıklıdır...

Buna ek olarak (gerçi ben hiç bunu denemedim ama) diyelimki RGB fotolar var çalışmada ve RGB olarakda PDF yaptık...Pdf esnasında RGB fotolar CMYK'ya dönüştürülüyor deniliyor bu doğrumudur?

Tavsiyeleriniz neler olur şimdiden teşekkürler...
Distillere gerek yok, high quality yaparsan daha sağlıklı olur.PDF teki rgb leri CMYK ya çevirmek vardır dogru duymuşsun Disteller mı, direk indesigne press quality mi??. PDF dökümanındaki RGB resimleri CMYK ya convert ederken, dogru renk profili seçip dogrudan pluginsiz ACROBATTA çevirmek gerekiyor..
Bu mesajdan alıntı yap
sinankul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinankul

Grafiker / Ankara

Alt 19-06-2011 #3
Geç oldu ama teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
alicanelagoz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alicanelagoz

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 27-06-2011 #4
PDF'de doğru ayar, her zaman "PDFX1a-2003"dür. Indesign'da verdiğiniz, drop shadow, blur vb. pixel efektlerin doğru basılabilmesi için bu preset ile pdf yapılması gerekir.
Bu mesajdan alıntı yap