Dizüstü bilgisayar ile plotter bağlantısı

Folyo kesim - Dizüstü bilgisayar ile plotter bağlantısı Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar, masaüstü yerine, laptop ile folyo kesim yapmak istiyorum,ama plotter usb bağlantısı yok. LPT bağlantısını nasıl yapabilirim? Bir usb-paralel port dönüştürücü kablo ile denedim ama sonuç alamadım.Deneyimi olan ...

ERKUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ERKUS(58)

Grafiker / İzmir

Alt 22-02-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar,
masaüstü yerine, laptop ile folyo kesim yapmak istiyorum,ama plotter usb bağlantısı yok. LPT bağlantısını nasıl yapabilirim? Bir usb-paralel port dönüştürücü kablo ile denedim ama sonuç alamadım.Deneyimi olan var ise lütfen paylaşalım.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

finfik isimli Üye şimdilik offline konumundadır

finfik

Grafiker / İstanbul

Alt 22-02-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hımm... dongle diye birşey var... belki onunla olur...
Bu mesajdan alıntı yap
ERKUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ERKUS(58)

Grafiker / İzmir

Alt 22-02-2010 #3
Sağolasın Finfik kardeş...sanırım yanlış anlaşıldım...Duncle denen aparat kesim programlarını çalıştırmak için kullanılıyor.Benim derdim yer kaplayan masaüstü pc den bir an evvel kurtulmak için dizüstü ile plotterın usb bağlantısını çözebilmek....Yine de bu saatte ilgine teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
graficar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficar(68)

Bilg. Teknikeri / İzmir

Alt 23-02-2010 #4
Paralel portu Usb ye çeviren adaptör var.onu takınca otomatik görmesi lazım laptopun.Sorun bağlantıda mutlaka.Tam aksine bizim aldığımız masaüstündede paralel port yok dönüştürücüden çalıştırıyoruz bir sorun yok.Bağlantı ayarlarını kontrol et
Bu mesajdan alıntı yap
balikchy isimli Üye şimdilik offline konumundadır

balikchy

Hiç Biri / Ankara

Pcmcıa to lpt

Alt 24-02-2010 #5
PCMCIA TO LPT diye aratırsanız istediğiniz ürünü bulabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
migren isimli Üye şimdilik offline konumundadır

migren

Grafiker / Konya

Alt 10-03-2010 #6
laptoplarda artık paralel port yok onun için usb+paralel port lablolarvar ondan alman lazım ama iyisi olması lazım. Yanlız şunu belirteyim tam randıman alamazsın hele hele ploter'e pause yaptıktan sonra folyoya kafasına göre kesim yapar yani harfi veya deseni parçalar .Sana tavsiyen masaüstü al tabiki ana kartta paralel port olduguna emin ol SAYGILAR...
Bu mesajdan alıntı yap