Dizüstü Bilgisayar Nedir ? Nerelerde Kullanılır

Ürün Tanıtımı - Dizüstü Bilgisayar Nedir ? Nerelerde Kullanılır ...

Cevapla
Dizüstü Bilgisayar Nedir ? Nerelerde Kullanılır
hellhell isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hellhell

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Standart

Dizüstü Bilgisayar Nedir ? Nerelerde Kullanılır

Alt 16-10-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bir dizüstü bilgisayar, “kütüphaneler, geçici ofisler, toplantılar, uçaklarda” gibi geçici alanlarda kolaylıkla taşınabilir ve kolaylıkla kullanılabilir. Genellikle küçük bir çanta daha küçük bir pil veya AC-powered olarak kullanılan kişisel bilgisayar, bazen bir dizüstü bilgisayar olarak adlandırılan, genellikle en az 5 kilo ağırlığında ve 3 inç kalınlıkta ya da daha az olmaktadır.

Dizüstü bilgisayar ve dizüstü bilgisayarların en iyi bilinen üreticileri arasında IBM, Apple, Compaq, Dell, Toshiba ve Hewlett-Packard bulunmaktadır.

Dizüstü bilgisayarlar (Computer Notebook), masaüstü bilgisayarlara göre genellikle daha maliyetli, aynı yeteneklere sahip, tasarımı ve üretimi daha zordur.

Dizüstü bilgisayarlar genellikle ince ekran teknolojisi kullanan görüntüler ile geliyor. İnce film transistörü veya aktif matris ekran STN veya çift tarama ekranı farklı açılardan parlak ve görünümü daha iyidir.

Dizüstü bilgisayarlar touchpad, Mouse topu ve işaretleme çubuğu da dahil olmak üzere bir fare, klavye içine entegre etmek için farklı yaklaşımlar kullanır. Seri port, aynı zamanda düzenli bir fare takılmasına olanak verir. PC Kart, bir dizüstü bilgisayar, bir modem veya ağ arabirim kartı eklemek için eklenebilir. CD-ROM ve dijital çok yönlü disk sürücüleri yerleşik veya takılabilir olabilir.

Kaynak

Dizüstü Bilgisayarlar (Notebook/Laptop)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Cevapla

Tags
dizüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayarlar, notebook laptop

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Dizüstü Bilgisayar Konulu Tasarımlar neo32 Vektörel 2 06-06-2011 16:10:16
Dizüstü bilgisayar yardım sercan02 Graficafe 1 18-01-2011 10:27:36
Dizüstü bilgisayar ile plotter bağlantısı ERKUS Folyo kesim 5 10-03-2010 01:39:41
dizüstü bilgisayar Hilall Ürün Tanıtımı 4 08-10-2009 01:36:04
Solvent Nedir? Nerelerde Kullanılır? İnsan ve çevreye etkileri nelerdir? VolkanTEKiN Grafik Sözlük 16 24-08-2009 05:23:03

Kapat
Şifremi Unuttum?