doğum günü hediyesi.. küçük ama çok etkili bir hikaye..

Diğerleri - doğum günü hediyesi.. küçük ama çok etkili bir hikaye.. Sponsorlu Bağlantılar Fırına geldiğimde ortalıkta ekmek görünmüyordu. Eski bir dostum olan fırıncı,"Biraz bekleyeceksin hocam," dedi. "İki-üç dakikaya kadar çıkartıyorum." Kenardaki tabureye oturup beklemeye koyulurken, içeriye yaşlıca bir adamın girdiğini gördüm.Eskimiş ...

shedesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shedesign

Grafiker / Hatay

Dosya15

Alt 25-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Fırına geldiğimde ortalıkta ekmek görünmüyordu. Eski bir dostum olan fırıncı,"Biraz bekleyeceksin hocam," dedi. "İki-üç dakikaya kadar çıkartıyorum." Kenardaki tabureye oturup beklemeye koyulurken, içeriye yaşlıca bir adamın girdiğini gördüm.Eskimiş ceketinin sol yakası altında bir madalya parıldıyor ve yürürken hafifçe topallıyordu. Selam verdikten sonra, fırıncının tezgahına yaklaşarak, "Ekmeklerimi alayım," dedi. "Benim ikizler acıkmıştır." Fırıncı,adamın kendisine uzattığı torbayı alarak tezgahın altına eğildi ve bir gün öncesine ait olduğu anlaşılan ekmeklerden dört-beş tane çıkardı.Ben o arada oturması için kendi yerimi o adama vermiş, tezgahın yanına iyice yaklaşmıştım.Ekmeklerden birkaç tanesinin şekli değişmiş, katılaşmış, taş gibi olmuştu.Fısıltı şeklinde fırıncıya sordum.Neden taze ekmeği beklemesini söylemiyorsun? Biraz sonra çıkacak ya!.."Bayat ekmekleri kendisi istiyor." dedi fırıncı. "Çok fakir olduğundan, ona yarı fiyatına veriyorum." "Kim bu adam?" diye sordum. "Kore gazilerinden " dedi. "Oğluyla gelini bir trafik kazasında vefat edince, ikiz torunlarını yanına almıştı.Yıllardır onlara bakıyor, hem de çok az bir maaşla." Fırıncının anlattıkları karşısında içimin yandığını hissediyor ve ufak da olsa bir şeyler yapmak istiyordum. "Aradaki farkı ben vereyim," dedim. "Hiç olmazsa bugün taze ekmek yesinler." Fırıncı, teklifimi kabul etti ve biraz sonra da, fırından yeni çıkan taze ekmekleri adamın torbasına doldururken şekli bozuk, bayat ekmekleri de tezgahın altına koydu. "Çok şanslısın hacı amca," dedi.Çocuklar için sana bugün pasta gibi ekmek vereceğim." Yaşlı adam, bir evlat sevgisiyle kucakladığı torbayı göğsüne bastırırken, "Allah, senden razı olsun evladım" dedi. "Bugün onların doğum günü olduğunu nereden biliyordun?"

dilerim birilerine burası arcılığı ile doğum günü hediyesi gitmesi için vesile olabilmişimdir..

Not: Duyarlı davranıp yorum yazanlara 48 saat içinde + rep vereceğim.. bu da size hediyem olsun diye
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

asi stilist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asi stilist(32)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
harika bir hikayeydi emeğine sağlık....
Bu mesajdan alıntı yap

shedesign

Grafiker / Hatay

Alt 25-10-2008 #3
duyarlılığın için teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
blueden isimli Üye şimdilik offline konumundadır

blueden

Hiç Biri / Konya

Alt 25-10-2008 #4
Çok güzel bir hikaye, bu güzel paylaşım için teşekkürler she....
Bu mesajdan alıntı yap

shedesign

Grafiker / Hatay

Alt 25-10-2008 #5
ılgın ve duyarlılıgın ıcın ben tesekkur ederım blueden
Bu mesajdan alıntı yap
Gülsüm ÖZER isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gülsüm ÖZER(26)

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 08-01-2009 #6
Çok güzel...
Paylaşım için teşekkürler shedesign
Bu mesajdan alıntı yap
oBİwAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oBİwAN(46)

Grafiker / Yalova

Alt 08-01-2009 #7
çok etkileyici ve insanın insan olduğunu hatırlatan bir hikaye... teşekkürler paylaşım için...
Bu mesajdan alıntı yap
betuya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

betuya(29)

Grafiker / Ankara

Alt 09-01-2009 #8
Çok etkileyici bir hikaye teşekkürler... Aslında hikaye diil bunlar gerçek hayatın ta kendisi..
Bu mesajdan alıntı yap
Safari isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Safari

Muhammet Ayan

Grafiker / İstanbul

Alt 09-01-2009 #9
Hikayenin yarısına kadar normal bir hikaye dedim.
Önyargı düşmanı olarak devam ettim..
Gerçekten etkileyiciydi.. Halimize bin şükür.
Bu mesajdan alıntı yap
limoni isimli Üye şimdilik offline konumundadır

limoni

Grafiker / Kocaeli

Alt 09-01-2009 #10
çok teşekkürler...dede bukadar sevindiyse çocukların sevincini görmek isterdim...bizler için ufak bir yardım onlar için nekadarda değerli...paylaşım için teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
ama, bir, cok, doğum, dogum, etkili, gunu, gÜnÜ, hediyesi, hikaye, kucuk, küçük