Dolandırıcı Bykuş Ajans ve Bykuş Organizasyon

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - Dolandırıcı Bykuş Ajans ve Bykuş Organizasyon Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar iki hafta önce http://www.grafikerler.net/web-maste...i-t115112.html konusu ile iletişime geçtiğim şirket sahibi Eren Duran ile görüştüm. Bykuş Ajans ve Bykuş Organizasyon adına logo ve kurumsal kimlik tasarımı yaptım, ...

hllyyc isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hllyyc

Sanat Yn. / Gaziantep

Alt 16-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar iki hafta önce
Web Master Aranmakta - Türkiye Geneli
konusu ile iletişime geçtiğim şirket sahibi Eren Duran ile görüştüm. Bykuş Ajans ve Bykuş Organizasyon adına logo ve kurumsal kimlik tasarımı yaptım, sadece logo kabul edildi. Memnuniyetle karşılandım. Logoların altında haklarının bana ait olduğunu ve hak ihlalinde yasal işlemlere başvuracağımızı açıkça belirtmemize rağmen ödemesi yapılmadan websitelerinde kullanmaya başladılar.Mail yoluyla ( telefonların hiçbirini açan yok ) iletişimde kaldık bir süre. Sebep olarak webmasterimiz tatilde o yüzden logoyu kaldıramıyoruz denildi. Fakat şuan benim yaptığım logo üzerinde değişiklikler yapılmış. Kaldırmak için erişemezken değiştirebiliyorlar ne hikmetse...Her ne olursa olsun...Çalışmamı yaptım, beğendiniz, kabul ettiniz, ödeme yapmak zorunda değil misiniz ? webmasterinizin tatilde olması, sularınızın kesik olması benim sorunum mu ?? 2 hafta olmuş hala ne ödeme var, ne geri dönüş var, ne telefonlara ne maillere bakanlar var !!! Tek yapamadığım yerlerine gitmek...

Az önce telefon ettim, tekrar döndüler ve cevap aynen şu :

Sitemizde bulunan logo sizinki ile aynı değil, bir font sitesinden bulunan font ve üzerine bir baykuş koyuldu...Patentini almadığınız için ödeme yapmayı düşünmedik ???

Biraz açıklama ile üsteleyince " tmm ozaman webmasteri arar kaldırtırız logoyu"

BU NEDEMEK YAA !!!!

İsterseniz birlikte inceleyelim; bu bizim çalışmalarımız :
http://www.gkajans.com/bykus/bykusajans.jpg
http://www.gkajans.com/bykus/bykusajanslogo.jpg
http://www.gkajans.com/bykus/bykusorganizasyon.jpg
http://www.gkajans.com/bykus/bykusorganizasyonlogo.jpg
Bu da arkadaşların sözde bir font sitesinden bulup tekrar tasarladıkları logo:
http://www.gkajans.com/bykus/header-bg.png
Biraz incelenirse fonttaki kırıkları, yani orjinalin büyütüldüğünü görebiliriz.
İki logo arasında hiç benzerlik yok değil mi ?

Arkadaşlar uyarı amaçlı yazılan bu yazıyı lütfen dikkate alınız. Siz de bu firmaya bir çalışma yapıp, patentini almadığınız için bir ödeme yapmayı düşünmedik...denilmesin

SON OLARAK ÇALIŞTIĞIM AJANSTA YAPILAN TÜM ÇALIŞMALARIN ALTINDA BULUNAN "TASARIMIN TÜM HAKLARI GKAJANSA AİTTİR. İZİNSİZ KULLANIMI YA DA BENZERLİK TEŞKİL EDEN ÇALIŞMALAR SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. HAK İHLALİ DURUMUNDA YASAL İŞLEMLERE BAŞVURULUR" YAZISI HAVADAN YAZILMIYOR. YAPILAN TÜM ÇALIŞMALAR GKAJANS ADINA ANINDA DEMO ÇALIŞMA OLARAK TESCİLLENİYOR. BU TESCİL ÇALIŞMA KABULUNDE KARŞI FİRMAYA DEVREDİLİYOR.

Telefonlar
0507 429 36 58
0554 877 43 73
0212 356 11 55

E-Mail Adreslerimiz :

Websiteler :
www.bykusajans.com
www.bykusorganizasyon.com

Ofis Adresimiz:
Dereboyu Cad. Kaynak İş Merkezi No:41 Kat:2 D:13 Mecidiyeköy Şişli İstanbul
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

hllyyc

Sanat Yn. / Gaziantep

Alt 16-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Gelen maile bakın arkadaşlar, çalışmaların özgün olmama sebebine dikkat !! Nasıl bir mantık anlamadım ???
Bu mesajdan alıntı yap
laserion81 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

laserion81

Forumdan Uzaklaştırıldı

Eğitimci / Ankara

Alt 17-08-2011 #3
1 e 1 çalmışlar yazı aynı.adamın üslubundan zaten ne mal olduğu belli.keşke paranın yarısını peşin alsaydın.bence sonuna kadar hakkını ara.
Bu mesajdan alıntı yap
pysmevt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pysmevt

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 17-08-2011 #4
bence en mantıklısı web sitesini çökert Dolandırıcı Bykuş Ajans ve Bykuş Organizasyon
Bu mesajdan alıntı yap
ajansmert isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ajansmert(46)

Grafiker / Gaziantep

bende yaşadım

Alt 17-08-2011 #5
arkadaşım bende daha farklı bir olay yaşadım bu sitede son ilanıma cevap veren bir firma ile.benimki daha kötü ben para ödedim işimi basıp yollamadılar 2 hafta geçmesine rağmen ve çok mağdur oldum.ancak şuan ticaret mahkemesinde davam sürüyor.dava devam ettiği için kişinin ve firmanın ismini açıklamıyorum az önce baktım şahıs halen aktif bu sitede ve halen başkalarına fiyat vermeye devam ediyor. mahkeme sonuçlanında dava sonucunu paylaşacağım.. aç kardeşim dava aç ve hakkını ara bu gibi şerefsizler en azından ceza alsınlarki bizlerde burada yayınlayalım,başkalarıda cesaret edemesinler.az kaldı benim davanın bitmesine..
Bu mesajdan alıntı yap
memoli4646 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memoli4646(36)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 17-08-2011 #6
adamların yaptıkları tam şerefsizlikmiş,
Bu mesajdan alıntı yap
Ugurcum isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ugurcum

Grafiker / İstanbul

Alt 17-08-2011 #7
Hakkınızı sonuna kadar arayın.
Bu mesajdan alıntı yap

hllyyc

Sanat Yn. / Gaziantep

Alt 17-08-2011 #8
1 e 1 çalmışlar yazı aynı.adamın üslubundan zaten ne mal olduğu belli.keşke paranın yarısını peşin alsaydın.bence sonuna kadar hakkını ara.
keşke iş anlaşırken ve fikir aşamasındayken böyle olduğunu anlayabilseydim, ama o kadar seviyeliydiler ki kandım malesef, işlemler sürüyor sözde onlar da beni dava edeceklermiş burada asılsız ve çocukça mesajlarım için, desteğiniz için teşekkürler.
bence en mantıklısı web sitesini çökert
Ozaman haksız durumda kalabilirim + hazır wp için uğraşmam Dolandırıcı Bykuş Ajans ve Bykuş Organizasyon teşekkürler
arkadaşım bende daha farklı bir olay yaşadım bu sitede son ilanıma cevap veren bir firma ile.benimki daha kötü ben para ödedim işimi basıp yollamadılar 2 hafta geçmesine rağmen ve çok mağdur oldum.ancak şuan ticaret mahkemesinde davam sürüyor.dava devam ettiği için kişinin ve firmanın ismini açıklamıyorum az önce baktım şahıs halen aktif bu sitede ve halen başkalarına fiyat vermeye devam ediyor. mahkeme sonuçlanında dava sonucunu paylaşacağım.. aç kardeşim dava aç ve hakkını ara bu gibi şerefsizler en azından ceza alsınlarki bizlerde burada yayınlayalım,başkalarıda cesaret edemesinler.az kaldı benim davanın bitmesine..
olayınıza çok üzüldüm, organize çalışan firmaları tercih etmenizi öneririm, en azından kurumsal zedelenmeye karşıdırlar organizeler Dolandırıcı Bykuş Ajans ve Bykuş Organizasyon inşallah mutlu sonuçlanır hakkınızı alırsınız,teşekkürler
adamların yaptıkları tam şerefsizlikmiş,
Söylenecek o kadar şey var ki.. Ama ben sadece Allahlarından bulsun diyorum Dolandırıcı Bykuş Ajans ve Bykuş Organizasyon teşekkürler
Bu kadar da olmaz , hakkınızı sonuna kadar arayın.
Malesef olabiliyor, ben de ilk kez karşılaştım, işlemler sürüyor, teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
firataydin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firataydin

Grafiker / İstanbul

Alt 18-08-2011 #9
Gelen maile bakın arkadaşlar, çalışmaların özgün olmama sebebine dikkat !! Nasıl bir mantık anlamadım ???
beyfendi fontlara takılmış. Anlamadığım grafiker arkadaşlarım sizler her çalışmanızda yeni fontlarmı tasarlıyorsunuz ilk iş olarak. Yoksa piyasada satılan hazır fontları bir tek benmi kullanıyorum bu insan ne saçmalamış yahu :rofl:
Bu mesajdan alıntı yap
firataydin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firataydin

Grafiker / İstanbul

Alt 18-08-2011 #10
sizin dava sonuçlanana kadar daha çok insandan para alıpta işi teslim etmemezlik yapmasınlar ??? Dolandırıcı Bykuş Ajans ve Bykuş Organizasyonuke:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları