(Domain) alan adımı almışlar :@

Web Tasarımı - (Domain) alan adımı almışlar :@ ...

MehmetRecepOzdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MehmetRecepOzdemir

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 17-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar ben geçen yıl bi alan adı satın almıştım 1 yıl kullandım kendi web sitemde sonra süresi doldu benimde rahatsızlığım patlak verince bikaç ay uzak kaldım az önce alayım geri yayınlayayım siteyi dedim birde baktımki alan adı müsait değil diyor adresi girincede gereksiz saçma sapan bi site yani başka biri sürenin bitmesinden istifade edip alanı satın almış ve satılığa koymuş.Bunu yabancı bi şirket yapıyor sanırım bu işi meslek edinen var.O alan adını satın almak için ne yapmam gerekiyor?Şirketle irtibatamı geçeyim ne yapmalıyım?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

C3ng0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 17-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
alanı alan kişi gercekten o alanı satmayı düsünüyorsa yada satıyorsa onla irtibata geçip alabilirsin ama biraz tuzlu olur sanki (Domain) alan adımı almışlar :@
Bu mesajdan alıntı yap

MehmetRecepOzdemir

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 17-05-2009 #3
banada öyle geliyor bu sahtekarlığı meslek haline getiren insanlar var ve bunu şirket düzeyinde yapıyorlar
Bu mesajdan alıntı yap
C3ng0 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C3ng0

Grafiker / Ankara

Alt 17-05-2009 #4
aslında pekte abes bir durum değil....
çünkü o alan adını herkez alabilir bedelini ödediği takdirde ve belirli süre o alan o kişiye aittir.... mal onun olduğu için istediği ücretede satar sanki (Domain) alan adımı almışlar :@
Bu mesajdan alıntı yap
el_chancho isimli Üye şimdilik offline konumundadır

el_chancho(29)

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 17-05-2009 #5
arkadaşlar ben geçen yıl bi alan adı satın almıştım 1 yıl kullandım kendi web sitemde sonra süresi doldu benimde rahatsızlığım patlak verince bikaç ay uzak kaldım az önce alayım geri yayınlayayım siteyi dedim birde baktımki alan adı müsait değil diyor adresi girincede gereksiz saçma sapan bi site yani başka biri sürenin bitmesinden istifade edip alanı satın almış ve satılığa koymuş.Bunu yabancı bi şirket yapıyor sanırım bu işi meslek edinen var.O alan adını satın almak için ne yapmam gerekiyor?Şirketle irtibatamı geçeyim ne yapmalıyım?
O zaman 5 senelik alırdınız domaini bu sayede 1 senelik anlasma bittiginde sıkıntı yapmanıza gerek kalmazdı...süre yani 1 yıl bittigi anda uzatmazsanız herkesin domaininizi satın alma özgürlügü vardır (Domain) alan adımı almışlar :@
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-05-2009 #6
Bence yeni bir isimle yeniden domain al ve 5 yılllık anlaş :>

önceki siteyi alanında elinde patlasın (Domain) alan adımı almışlar :@
Onlarada yeni sitenin reklamını gönder = ))
Bu mesajdan alıntı yap
Phlegm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Phlegm

Öğrenci (Diğer) / Yurtdışı

Alt 17-05-2009 #7
Domainin süresi bitince direk boşa düşmez, 3-5 vakit daha bekletilir, bu vakit içersinde fiyatı tuzlandırılır, hala süresi uzatılabilirdir.
Yok almazsan, domainin kayıtlı olduğu şirket onu parka çeker, eğer site açıkken hit görmüşse, kısaca ilgi görmüşse, kendisi için 1 sene uzatır.
Domaini 1 yıl uzatmanın sebebi kendisi için kullanmak değil, onu satmaktır.
Domaini bu süreç içinde halen alabilirsin, ama tuzlu demek az kalır ona, tuzundan yenmez.
Kör eder mazallah.

Kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

MehmetRecepOzdemir

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 17-05-2009 #8
arkadaşlar domain ismi ile normal bir insanın yakından uzaktan alakası olamaz.benim kurguladığım bi isimdi çeçence+ingilizce 2 kelimenin yan yana getiriliş haliydi yani normal birinin işine yaramazdı bunlar gördüki bu site kullanılıyor boşa düştüğünde kapıp sonradan yüksek fiyata bana çakmayı düşündüler.Ama bakacağım ve çözüm bulunmazsa sizin dediğinizi yapacağım.bu sefer (eğer olmazsa) alanı .net olarak alacağım ve onlara güzel bi hediye göndereceğim (Domain) alan adımı almışlar :@ (aklıma güzel bişey geldide:devil(Domain) alan adımı almışlar :@
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-05-2009 #9
(Domain) alan adımı almışlar :@ merak ettim şimdi ne yapcan ki ?
Bu mesajdan alıntı yap

MehmetRecepOzdemir

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 17-05-2009 #10
(Domain) alan adımı almışlar :@ merak ettim şimdi ne yapcan ki ?
Photoshopta güzel bi grafik ayarlayabilirim öyle değilmi :angel: (Domain) alan adımı almışlar :@
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları