Dönem Ödevim İçin Yaptığım Çalışmam

Deneme Çalışmalar - Dönem Ödevim İçin Yaptığım Çalışmam Sponsorlu Bağlantılar Dönem ödevimi hocam dergi olarak yapmamı istedi.Bildiğimiz dergi gibi kapağı bile dedi bende kolları sıvadım bi deneyeyim dedim nasıl olmuş ilk kez ps kullandım yorumlarınızı bekliyorum...

ByKraL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ByKraL

Öğrnc (Diğer)

Alt 01-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Dönem ödevimi hocam dergi olarak yapmamı istedi.Bildiğimiz dergi gibi kapağı bile dedi bende kolları sıvadım bi deneyeyim dedim nasıl olmuş ilk kez ps kullandım yorumlarınızı bekliyorum

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

AS_MASK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

AS_MASK

Hiç Biri / Sivas

Alt 01-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yazı karakterini değiştirmelisiniz
Bu mesajdan alıntı yap
ByKraL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ByKraL

Öğrnc (Diğer)

Alt 01-03-2009 #3
hocam hepsini değiştiriyim yoksa bir kaç yerimi.bu konuda yardımcı olabilirseniz sewinirim.birde ne tür bi font kullanmam daha iyi olur
Bu mesajdan alıntı yap
selmanist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selmanist(32)

Eğitimci / Kayseri

Alt 01-03-2009 #4
Öncelikle iyi çalışmalar. Dergi kapağı içinse gerçekten üzerinde baya bi değişiklik yapman gerekiyo. Mesela,

1-Derginin adı sanırım "RAINBOW" ingilizce bi dergi mi olucak? daha güzel bi font seçilebilir. Ayrıca gök kuşağını da işin içine katabilirsin. Mesela font gökkuşağı renklerinden oluşabilir.

2- Derginin içeriğine baktığımda Kültür-Sanat, Bilim, Eğlence, Şakalar-Espriler, Karikatürler maşallah herşey var :smile: Ama kapağa bakınca sanki sadece tarihi eserlerle ilgili bi tanıtım broşürü gibi duruyo. Bu nedenle kapağı biraz daha canlandırıp içerikle ilgili görseller ekleyebilirsin.

3- Zemin güzel ama derginin ismiyle alakalı durmuyo. Gökkuşağına göre çok ciddi duruyo. Gökkuşağı renklerini barındıran (hepsi olmasa da) daha canlı bir zemin koyabilirsin.

4- Dekupeler gerçekten başarılı :smile: eline sağlık. ama malesef bu yetmez.

Açık konuşmak gerekirse ben photoshop'u çok çok az biliyorum. Ama bence bukadarını yaptıysan daha iyisini de yapabilirsin.

Başarılar dilerim :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
budabua isimli Üye şimdilik offline konumundadır

budabua

Grafiker / İzmir

Alt 01-03-2009 #5
içerikle örtüşen bir kapak yapmalısın,
tarih vurgusu çok fazla bunlardan kurtulmalısın
fontların tamamını değiştirmelisin,
biraz daha dolgun fontlar denemelisin ama sakın comic sans denemeDönem Ödevim İçin Yaptığım Çalışmam
renkler yine dergi ismi ve içerikle barışık olmalı,
herşeyide sarı mavi yeşile boyamadan.

kolay gelsinDönem Ödevim İçin Yaptığım Çalışmam
Bu mesajdan alıntı yap
cyber_23 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cyber_23

Öğrenci (Diğer)

Alt 05-03-2009 #6
Ben Şahsen Selmanist'in saymış olduğu maddelerden 1. Maddeye katılmıyorum..

Eğer senin bu kapak resminde Siyahi tema vurgulanıyorsa.. Kesinlikle gök kuşagı gibi bir tonda yazı karakteri kullanmamalısın..

Yazı karakteri olarak daha vurgulu ama budabua nın da dediği gibi comic sans olmamalı..
Bu mesajdan alıntı yap
selmanist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

selmanist(32)

Eğitimci / Kayseri

Alt 05-03-2009 #7
Ben Şahsen Selmanist'in saymış olduğu maddelerden 1. Maddeye katılmıyorum..

Eğer senin bu kapak resminde Siyahi tema vurgulanıyorsa.. Kesinlikle gök kuşagı gibi bir tonda yazı karakteri kullanmamalısın..

Yazı karakteri olarak daha vurgulu ama budabua nın da dediği gibi comic sans olmamalı..
Öncelikle saygı duyarım cyber_23. Evet, yazının zemininde siyah ve gri tonlarında bi tema kullanmış ve seninde dediğin gibi bu zemine gök kuşağı renkleri hiç gitmez. Ama ben 1. maddenin yanı sıra zemin üzerinde de bazı değişiklikler önerdim. İyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
futRos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

futRos

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 20-05-2010 #8
Klasik ama güzel. :angel:
Bu mesajdan alıntı yap