Dört kenarı farklı ölçüde çizim için yardım ?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Dört kenarı farklı ölçüde çizim için yardım ? ...

muratasm isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratasm

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 10-03-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar dört köşesi farklı ölçülerde bir çizim yapmam gerekiyor , rica etsem corelde bunun pratik bir yöntemi varmıdır anlatırmısınız. ( ölçüler şöyle, alt uzunluk: 320cm, üst uzunluk: 389cm, sol kenar:63,5cm, sağ kenar :91cm )

Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafi5907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafi5907

Grafiker / Ankara

Alt 10-03-2016 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
üst kenarı sabit 389 tutarsınız çizginin sağ ucuna 91 cm yarıçaplı daire çizersiniz aynı şekilde sol ucuna 63,5 cm yarıçaplı daire çizersiniz sağ sol yarıçapları ayarlayarak 320 cm alt kenarı ayarlarsınız yarıçaplar değişmeyeceğinden sağ, sol kenarlar değişmez üst kenar zaten sabit
vaktim kalmadı çizimini yarın yapabileceğim
Bu mesajdan alıntı yap

muratasm

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 10-03-2016 #3
özürdilerim çok fazla anlayamadım rica etsem çizimde kesişme noktalarıyla birlikte göstererek bir çalışma gönderebilirmisiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
grafi5907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafi5907

Grafiker / Ankara

Alt 11-03-2016 #4
murat bey üst kenar 389 sabit kalıyor sağ ucuna 91 cm yarıçaplı sol ucuna da 63,5 cm yarıçaplı daire çizerek sağ sol kenarları bu yarıçap olarak hareket ettirdiğimizden ölçü sabit kalıyor alt kenarı da bu yarıçapları hareket ettirerek buluyoruz
benimde size bir sorum olacak fişlerde kullandığım "yağ giderici temizleyici" sprey yerine "pas giderici" sprey kullansam olurmu
Bu mesajdan alıntı yap

muratasm

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 11-03-2016 #5
ilgi ve bilginiz için çok teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz . Yağ gidericiye alternatif olarak çok amaçlı spreyler var direkt pas giderici sprey kullanmayınız pas giderici spreylerin çoğu zaten yağlanma özelliği bulundurur, örneğin wd-40 gibi çok amaçlı sprey kullandığınızda işinizi fazlasıyla çözecektir.
Bu mesajdan alıntı yap