dosya boyutu

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - dosya boyutu Sponsorlu Bağlantılar Merhaba 300 dpi da 60 cm ende bir sayfada çalışamıyorum,her işlemde dosya biraz daha büyüyor,5 renkli bir desen yaptığımda 800 mb lara çıkıyor ve makina kitleniyor,bu olayı nasıl ...

dosya boyutu
graphie isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphie

Hiç Biri / İstanbul

dosya boyutu

Alt 05-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba
300 dpi da 60 cm ende bir sayfada çalışamıyorum,her işlemde dosya biraz daha büyüyor,5 renkli bir desen yaptığımda 800 mb lara çıkıyor ve makina kitleniyor,bu olayı nasıl çözerim?layerlarla çalışıyorum bununla ilgisi varmıdır?desen yapan arkadaşlar bana acil yardımcı olabilirmisiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 06-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yüksek çözünürlükte ve yüksek boyutlarda çalışıyorsunuz.Photoshop bu tür çalışmalar için sizi çok uğraştıracaktır.Bunun için vektör tabanlı bir programda çalışmanızı öneririm(Illustrator, CorelDraw, Freehand).Bu programlarda 6cm ve 300dpi da çalışın.Eğre çalışma 60cm de bsılacaksa çalışmanızı 60cm boyutuna getirin.Hem çözünürlük bozulmayacak hemde rahat çalışacaksınız.
Bu mesajdan alıntı yap
graphie isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphie

Hiç Biri / İstanbul

Alt 10-12-2009 #3
Yüksek çözünürlükte ve yüksek boyutlarda çalışıyorsunuz.Photoshop bu tür çalışmalar için sizi çok uğraştıracaktır.Bunun için vektör tabanlı bir programda çalışmanızı öneririm(Illustrator, CorelDraw, Freehand).Bu programlarda 6cm ve 300dpi da çalışın.Eğre çalışma 60cm de bsılacaksa çalışmanızı 60cm boyutuna getirin.Hem çözünürlük bozulmayacak hemde rahat çalışacaksınız.
cevap için teşekkürler ama tramlı ve fırçalı çalışmalar var bunları photoshop ta yapmam gerekiyor,
boyut sabit kalara çözxünürlüğü düşürsem netlik bozulurmu?kontur yerlerde pixeller gö yorarmı?
Bu mesajdan alıntı yap