draw'da font 270 derece açıyla başlıyor anlayan arkadaşlar bir bakabilir mi?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - draw'da font 270 derece açıyla başlıyor anlayan arkadaşlar bir bakabilir mi? ...

tarzan45 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 18-09-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Draw'da Artistic Text Tool ve Paragraph Text Tool'dan herhangi birini seçtiği zaman yazdığım yazıyı otomatik olarak şekildeki gibi yazıyor? Bunu nasıl düzeltebilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 18-09-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
En basit yöntemi...

Coreli kapatın, tekar açın ve açılırken F8 tuşuna basılı tutun bir soru soracak evet'i seçin..

Corel İlk günkü haline gelecektir.
Bu mesajdan alıntı yap

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 18-09-2009 #3
Tamam üstad, çok teşekkür ederim ama bazı ayarlar var saklamak istediğim. Başka bir yorum gelmezse senin dediğini yapalım artık...
Bu mesajdan alıntı yap
musdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musdi

Grafiker / Isparta

Alt 18-09-2009 #4
Tamam üstad, çok teşekkür ederim ama bazı ayarlar var saklamak istediğim. Başka bir yorum gelmezse senin dediğini yapalım artık...
ctrl F5 e basınız. default paragraph text i sağ tuşlayıp özelliklerine (properties) giriniz.

default paragraph text penceresinden edit tuşuna basınız. Sağ tarafındaki açıyı (degrees) 0 yapınız ve bu şekilde deneyiniz...

İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 18-09-2009 #5
ctrl F5 e basınız. default paragraph text i sağ tuşlayıp özelliklerine (properties) giriniz.

default paragraph text penceresinden edit tuşuna basınız. Sağ tarafındaki açıyı (degrees) 0 yapınız ve bu şekilde deneyiniz...

İyi çalışmalar...
Denedim kapatıp açtım ama bir değişiklik olmadı. Teşekkür ederim.
Başka bilgisi olan arkadaşları bekliyoruz...
Bu mesajdan alıntı yap

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 18-09-2009 #6
En basit yöntemi...

Coreli kapatın, tekar açın ve açılırken F8 tuşuna basılı tutun bir soru soracak evet'i seçin..

Corel İlk günkü haline gelecektir.
Dediğinizi yaptım. Sorun çözüldü. Teşekkür ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
asikum isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asikum

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 18-09-2009 #7
tarzan arkadaşım belli ki sen iyi araştırmadan konuyu açmışsın ctrl-. ve ctrl-, işaretlerinden biri bu sarunun nedeni ve tekrar bu tuşlara bastıgın taktirde düzelme olacaktır bununla ilgili yazılar ise burada mevcut durumda az araştırmayla halledilmeyecek sorun yok gibi görüyorum...
Bu mesajdan alıntı yap

tarzan45

Grafiker / Manisa

Alt 23-09-2009 #8
tarzan arkadaşım belli ki sen iyi araştırmadan konuyu açmışsın ctrl-. ve ctrl-, işaretlerinden biri bu sarunun nedeni ve tekrar bu tuşlara bastıgın taktirde düzelme olacaktır bununla ilgili yazılar ise burada mevcut durumda az araştırmayla halledilmeyecek sorun yok gibi görüyorum...
Dediğiniz doğru, çok teşekkür ederim.
Ancak araştırmadığım noktasına katılmıyorum. Belki yanlış kelimelerle aradığım için aradığımı bulamamış olabilirim. Ama gerçekten çok aradım.

Bana kattığınız bilgi için çok teşekkür ederim.

Bu arada Ctrl+. kombinasyonu yazıyı dikey olarak yazmaya,
Ctrl+, kombinasyonu ise yatay olarak yazmaya yarıyor.
(Type tool seçip yazıyı yazmak için tıklamadan önce kombinasyona basmanız gerekiyor.)

Arayan arkadaşlara duyurulur...
Bu mesajdan alıntı yap