drawda kartvizit vs

Corel Draw - drawda kartvizit vs ...

drawda kartvizit vs
kary isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kary

Öğrenci (Diğer) / Kırklareli

drawda kartvizit vs

Alt 28-06-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

drawda kartvizit vs gibi tasarımları arlatırsanız sevinirim.drawda kartvizit vs
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 28-06-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
drawda kartvizit vs gibi tasarımları arlatırsanız sevinirim.drawda kartvizit vs
Corel Drawda yada her hangi bir grafik tasarım programlarında kartvizit şöyle yapılır gibi bir şey yoktur.

Kartvizit ebatınızın içine. Bir kart vizitte olması gereken materyaller yazılarak kartvizitinizi hazırlarsınız.

Standart bir kartvizit ebatı 8x5 cm dir. Sizin zevkinize yada müşterinizin talebine göre bir tasarım ile kartvizitinizi yapabilirsiniz. Ama bu şöyle yapılır gibi belirli bir yol yoktur.

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
kary isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kary

Öğrenci (Diğer) / Kırklareli

Alt 28-06-2007 #3
Hazir Sablonlari Olan Profezyonel Program Varmi Ben Sİteden Bİ Tane İndİrdİm Onu resİm Formatinda Kaydedemedİm
Bu mesajdan alıntı yap
Bahtınur YILDIZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Bahtınur YILDIZ(33)

Grafiker / Tekirdağ

Alt 28-06-2007 #4
sitemizde warez program bulundurmuyoruz. Zaten size başka bir konudada söylediğimiz gibi kartvizit yapabileceğiniz en güzel program photoshop'tur.
Bu mesajdan alıntı yap
IV.Murat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

IV.Murat

Grafiker / Antalya

Alt 05-07-2007 #5
sitemizde warez program bulundurmuyoruz. Zaten size başka bir konudada söylediğimiz gibi kartvizit yapabileceğiniz en güzel program photoshop'tur.

Katılmıyorum. Böyle bir kaide yok. Resim en iyi ps de işlenir de okey. Ama en iyi kartvizit ps de yapılır biraz abes drawda kartvizit vs Bu senin tasarım zevkine ve kullanabidiğin programalara bakar. Aslında PS de kartvizitte yapılmaz. Neden çünkü resim işleme programı olduğu için yazılarda kırılmalar olur. Buda kartvizit gibi özellikle küçük yazıların bulunduğu bir dökümanda pekde hoş durmaz. Zaten vektör programlar bu iş için var. Resimleri PS de hazırlarsın Corel Draw yada Freehand gibi vektör programlarında birleştirirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
casanova isimli Üye şimdilik offline konumundadır

casanova

Grafiker / Ankara

Alt 10-07-2007 #6
evt kanka kartvizit tasarımı biraz basit düşer katılmıyorum bende sana bu konuda
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 10-07-2007 #7
Katılmıyorum. Böyle bir kaide yok. Resim en iyi ps de işlenir de okey. Ama en iyi kartvizit ps de yapılır biraz abes drawda kartvizit vs Bu senin tasarım zevkine ve kullanabidiğin programalara bakar. Aslında PS de kartvizitte yapılmaz. Neden çünkü resim işleme programı olduğu için yazılarda kırılmalar olur. Buda kartvizit gibi özellikle küçük yazıların bulunduğu bir dökümanda pekde hoş durmaz. Zaten vektör programlar bu iş için var. Resimleri PS de hazırlarsın Corel Draw yada Freehand gibi vektör programlarında birleştirirsin.
Ancak muratcım özür dileyerek belirtiyim cevabında biraz eksiklik var onuda ben tamamlayım. Bahsetmiş olduğun kırıklıklar aslında kaybolabilir. Charecters özelliğini tam olarak kullanınan kullanıcıların çok önem verdikleri bir husustur. Aşşağıda resimde ok ile göstermiş olduğum charecterc options ile ufak yazılarda hatta pixelart a girebilecek kadar küçüklükte olan yazı karakterlerin kenarlarındaki kırıklıkları engelliyebilirsiniz. Sharp, None, crisp vb. özellikleri denediğinizde görüceksiniz. Kırık filan kalmaz =)

Photoshop bir bitmap programdır. Programlara şu tasarım bunda iyi yapılır bu tasarım bunda iyi yapılır diye bakmayın. Programlara vektorel mi bitmap mi yada buna benzer bir özelliği varmı diyerek incelemeye alalım..
drawda kartvizit vs

Saygılarımla...
Bu mesajdan alıntı yap
DeFacto isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DeFacto(45)

Grafiker / Bursa

Alt 10-07-2007 #8
Kartvizit hemen hemen her programla yapılır arkadaşlar...
Sadece kartvizitin tasarımı, ciddiyeti'nin nasıl olmasını istemenize bağlı...

Egerki tek yazı ve 2 veya 3 renk olasını isterseniz, ciddi bir tasarım olması için COREL veya Vectörel başka bir program yeterli... Photoshopta da ciddi tasarımlar tabiki olur. Ama photoshop bilindiği üzere bitmap sistemi üzerine indexli bir program, bu programda daha canlı daha çok renkli tasarımlar elde edilebilir...

Kart vizit örnekleri için aşağıda eski bir konu var ona bakarsanız ne corelde nede photoshopta kartvizit yaparsınız drawda kartvizit vs

[COLOR="Blue"]Enteresan Kartvizit'ler[/COLOR]
Bu mesajdan alıntı yap
uguruzuncelebi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

uguruzuncelebi

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 21-07-2007 #9
örneğin çoğu kartvizit çalışmalarımı corel draw da yapıyorum
fakat efekt konusuna gelirsek photoshop'u öneririm.
Bu mesajdan alıntı yap
memati isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memati

Grafiker / Gaziantep

Alt 25-07-2007 #10
arkadaşlar corel konusunda soru ve sorularınızı yanıtlayabilirim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
kartvizit nasil yapilir, kartvizit ebati, enguzel kartvizit ornekleri, coreldraw kartvizit yapimi, coreldraw kartvizit, kartvizit tasarimi, photoshopta kartvizit