Dream Weaver nasıl öğrenebilirim?

Dreamweaver - Dream Weaver nasıl öğrenebilirim? ...

Khaos_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Khaos_

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Dosya23

Alt 13-08-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben profesyonel anlamda PhotoShop kullanabiliyorum. Yaklaşık 5-6 yıldır ps ile haşır neşirim. Son 1-2 yıldır yaptığım logo-karvizit-broşür vs. gibi hizmetlerle para kazanıyorum.

Ama artık site ta sarlamanında nasıl olduğunu? Nasılbaşlamam gerektiği öğrenmek istiyorum.

Her hangi bir kodlama dili bilmiyorum.
Dreamweaver programı nasıl kullanılır bilmiyorum.
PhotoShop ta hazırladığım tasarımı nasıl dw'de kullanacağımı bilmiyorum.

Eğer bana bir rota çizersek, nasıl başlamam gerektiğini, hangi görsel kaynaklara başvurmam gerektiğini gösteren bir yol çizebilirmsiniz?

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ByNsk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ByNsk

Webmaster / Malatya

Alt 20-08-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
- Dreamweaver Görsel Eğitim Seti ( İçerisinde photoshop ile bağlantılı dersler olan )

Zaten çok iyi ps bildiğin için tasarımda hiçbir zorluk çekmeyeceksin zaten ps'den dw'ye aktarımdan sonraki iş kodlamaya kalıyor onuda görsel eğitim ile ve forumlar aracılığı ile halledebilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
unutmabeni isimli Üye şimdilik offline konumundadır

unutmabeni

Grafiker / İzmir

Alt 18-09-2010 #3
ilk önce ismini doğru öğren sonra yazmasını öğren. Sonra programı öğrenirsin
Bu mesajdan alıntı yap
hsamet isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hsamet

Öğrenci (Diğer) / Sakarya

Alt 31-10-2010 #4
Merhabalar..
Öncelikle bir resimi editlemek veya yeni grafikler yapmak için kullanılan PS gibi değildir bu web programcılığı. İlk önce not defterinde HTML ile başlarsın daha sonra CSS ile bunu şekillendirirsin. HTML ve CSS konusunda DW sadece sana daha rahat bir kod yazabilceğin ortam sağlar. Bazı kolay özellikleri vardır. Mesela " <input type="text" /> " yazmak yerine Text Field'e tıklarsın. Sitene kod kısmına Text Field için gerekli kodları DW kendisi ekler. Ama bu işin başlangıç noktası DW değildir. Notpad Dream Weaver nasıl öğrenebilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
hataman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hataman(44)

Webmaster / Balıkesir

Alt 01-11-2010 #5
Notepad++ öneririm ve css html yazmaya başlamadan önce html ve css tagları öğrenerek notepad de çalışmalar yapmalısınız tabii ki bunlerı gerçekten öğrenmek istiyorum diyorsanız yapmalısınız ama ben işlerimi yapacak kadar öğreneyim yeter derseniz dw işinizi görür ama öğrenmenizi zorlaştırır.
Bu mesajdan alıntı yap
caglarim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

caglarim

Grafiker / Ankara

Alt 04-04-2011 #6
Şimdi arkadaşım öncelikle sen photoshop u çok iyi kullanıyorum dedin. Şimdi beni iyi dinle aslında senin yapman gerkeen ilk önce html ve dreamveaverı iyi kullanmak olacaktı ama, bilgin olmadığından sana şöyle yardımcı olacam..

1 - İlk önce photoshop ta yeni bir sayfa aç (ör:File>Nev...1000x1000 pixel.....72 dp )
2 - şimdi bu boyutlar içine çizimine ve tasarımıa güvene bildiğin için bir şablon çiz, yani bir web siesinin anasayfasında bulunan resimler, bölümleri kafana göre çiz)
3 - bitikten sonra resmini kayıt et. jpeg gibi...
4 - kayıttan sonra resmini tekrar aç ve photoshopun sol kenarında bulunan panelden 'Slice Tool' al ve tasarlamış olduğun şablonunun resimlerini, yazılarını kes. dikkat et hizalı ve kenarlarından kes.
5 - tüm işlemin bittikten sonra File > Save for Web & Devices ile kayıtla.....
6 - kayıt yerine geldiğinde diikkat et html and Images (*.html) şeklinde kayıt edeceksin.
7 - bundan sonra Deamweavera editlemeye geldi..
8 - Dreamweavere aç ve oradan File > nev yaparak siteye aktar...
Bu mesajdan alıntı yap