Dreamweaver da güncelleme

Web Tasarımı - Dreamweaver da güncelleme ...

gunyasar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gunyasar

Grafiker / İstanbul

Alt 08-04-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba. Bir site oluşturdum. Fakat Siteye yeni ürünler eklemem gerekiyor. Yeni menüler vs. Ama eklediğimde diğer sayfalarada tek tek eklemem gerekiyor. Buda neredeyse imkansız. İndex.html sayfasında yaptığım bir değişikliğin örneğin yeni bir buton ekledim. Diğer sayfalara da aynen nasıl aktarabilirim. Dreamweaver CS3 ile yaptım. Sitenin adını vermiyorum. Çünkü yasak olup olmadığını bilmiyorum. Yasak değil ise veririm. Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

gunyasar

Grafiker / İstanbul

Alt 11-04-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Dreamweaver kullanan yokmu yaw:sweating:
Bu mesajdan alıntı yap
Dijeo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Dijeo

Webmaster / Ankara

Alt 12-04-2009 #3
tek tek kopyala yapıştır yapman gerek sanırım. bu tür işler için genellikle web programlama dilleri kullanılır. dreamweaver ın öyle bir özelliği olduğunu sanmıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

gunyasar

Grafiker / İstanbul

Alt 12-04-2009 #4
ya bunun bir yönteminden biraz bahsettiler ama tam hatırlayamadım. dreamweaverdan yüzlerce sayfalık siteler yapılıyor tek tek kopyala yapıstırmı yapıolar :S
Bu mesajdan alıntı yap
el_chancho isimli Üye şimdilik offline konumundadır

el_chancho(29)

Hiç Biri / Kocaeli

Alt 15-04-2009 #5
html artık tükenme noktasında joomla kullanıp fazla sayfa derdin kurtula bilrisiniz...
Bu mesajdan alıntı yap

gunyasar

Grafiker / İstanbul

Alt 26-04-2009 #6
teşekkürlerde şuan siteyi tekrar joomla dan yapamamki?
Bu mesajdan alıntı yap
nisasu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nisasu

Grafiker / Ankara

Alt 30-04-2009 #7
Merhaba sitenizi yaparken şablon mantığında çalışırsanız o zaman güncellemeniz daha kolay kolay yani bir sayfa hazırlarsınız o sayfa üzerinden diğerlerini farklı kaydetten yaparsanız değişiklikleriniz kaydolur template mantığı ile çalışmanız gerek
Bu mesajdan alıntı yap
d3niz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

d3niz

UI Pilot

Grafiker / İstanbul

Alt 30-04-2009 #8
Merhaba. İstediğiniz değişikliği yapmanız için önerebileceğim tek şey CSS kullanmanız. Basamanklandırılmış Stil Sayfaları anlamına gelir ve sayfalarınızda kullandığınız stiller için kurallar yazarsınız.

Örneğin yaptığınız bir banner her sayfada aynı olacağı için ona ait bir stil oluşturduğunuz zaman, kurallarda yaptığınız her değişiklik her sayfada görülecektir.

Bu konuda var olan yazılar var. Araştırma yaparsanız öğrenebilirsiniz.
Arama:CSS
Bu mesajdan alıntı yap
ensargk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ensargk

Öğrenci (Diğer) / Zonguldak

Alt 01-05-2009 #9
hocam dinamik bir dil bilmen şart (asp,php vb.) en azından az seviyede bilsen bu işi çok rahat yapabilirsin anladığım kadarıyla html çalışıyosun htmlde bunun yolu framedir yani webin en eski yolu dediğim gibi dinamik bir dil öğrenmeye çalış
Bu mesajdan alıntı yap