dreamweaver da sabit background image

Dreamweaver - dreamweaver da sabit background image Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar benim takıldım bi konu var şu dwda.Sorunum ise şu ben dwda eklediğim background image ın sabit olmasını istiyorum.Bunun bi kodu oldugunu ogrendim ancak nerde nasıl kullanılacagını ...

maccicengizhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

maccicengizhan

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 17-11-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar benim takıldım bi konu var şu dwda.Sorunum ise şu ben dwda eklediğim background image ın sabit olmasını istiyorum.Bunun bi kodu oldugunu ogrendim ancak nerde nasıl kullanılacagını bilmiyorum.Gerçi koduda bilmiyorum.Anlatabilmisimdir sanırım bazı web saylarında gormuşuzdur.Arka plan resmi sabit kalır.Sayfa ortadan akmaya devam eder.
Şimdiden çok teşekkurler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

TEACHOFB isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TEACHOFB

Grafiker / Aydın

Alt 17-11-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
geniş acarsan yardımcı olurum tam anlıyamadım...
Bu mesajdan alıntı yap
qlsh isimli Üye şimdilik offline konumundadır

qlsh

Grafiker / İstanbul

Alt 18-11-2008 #3
css ayarlarında bacground kısmında repeat kısmıyla oyna
Bu mesajdan alıntı yap

Buyrun görüntülü cevabı

Alt 18-11-2008 #4
Burada sorduğun konu ile ilgili video var. Oradan seyrederek öğrenebilirsin.
css kodu içerisindeki
background-attachment:fixed;
tanımlaması senin istediğini yapar.
Bu mesajdan alıntı yap
maccicengizhan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

maccicengizhan

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 18-11-2008 #5
Evet evet dediğim bu çok teşk ederim pardushan dreamweaver da sabit background imageD
Bu mesajdan alıntı yap
yagmurlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yagmurlu

Webmaster

Alt 27-11-2008 #6
Aslinda cok kolay ve dreamweaver da bunun icin secenek cok. Eger icinde bulundugun sayfanin herhangi bir yerinde farenin sag tarafina basip sayfa ozelliklerine gidersen, oradan background rengini secebilirsin, veya renk yerine herhangi bir image yukleyebilirsin.

<body bgcolor="#000000"> kod olarak gireceksem sayfanin arkafon rengi body nin yanina yazilir ve burada tirnak icinde olan yere renk kodu girebildigin gibi resimde yukleyebilirsin(resmin bulundugu adresi gireceksin)
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 27-11-2008 #7
Aslinda cok kolay ve dreamweaver da bunun icin secenek cok. Eger icinde bulundugun sayfanin herhangi bir yerinde farenin sag tarafina basip sayfa ozelliklerine gidersen, oradan background rengini secebilirsin, veya renk yerine herhangi bir image yukleyebilirsin.
Bu şekilde de olur ancak bu yöntemin dejavantajları çok. Mesela sitene eklediğin her sayfa için aynı şeyi yapman gerekir. Benim anlattığım videodaki gibi yapılırsa ve css her sayfaya eklenmişse o zaman bir seferde bütün sitenin arkaplanı aynı şekilde ayarlanmış olur. Senin anlattığın şekilde çok sayfası olanlar çok zorlanacaklardır ve zaman kaybedecektir.
Bu mesajdan alıntı yap
barisk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

barisk(26)

Öğrenci (Diğer) / Tekirdağ

Alt 27-11-2008 #8
<body bgcolor="#000000"> kod olarak gireceksem sayfanin arkafon rengi body nin yanina yazilir ve burada tirnak icinde olan yere renk kodu girebildigin gibi resimde yukleyebilirsin(resmin bulundugu adresi gireceksin)
Kod yanlış sanırsam :/ <body background="resim.jpg"> Olması gerekmiyomu doğrusunun...(arka plana resim eklemek için) Resim eklemek için değil ise kod doğru..
Bu mesajdan alıntı yap
nisasu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nisasu

Grafiker / Ankara

Alt 30-12-2008 #9
Csslerden yaparsak mesela siteye gradient geçişli resim koyabiliriz özelliklerden yaparsak sadece tek renk verir css ile yapmak daha güzel background attachmend fixed deriz tamamdır..
Bu mesajdan alıntı yap
d3niz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

d3niz

UI Pilot

Grafiker / İstanbul

Alt 30-12-2008 #10
Css en pratik zamandan tasarruf ve mantıklı bir yol ama, onsuz tekrar ettiğinde resmin bozulmayacağı bir arkaplan resmi yapılabilir. yukarıdan aşşağı bir gradient effect verilmiş bi bg resimde özelliklerden sadece repeat x dersek x ekseninde tekrarlar ve resim sonundaki rengi seçersek sayfamız bozulmaz dreamweaver da sabit background image ama tabii her sayfaya yapmak gerek. En iyisi Ce-se-se!
Kolaylar gelsin... dreamweaver da sabit background image
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
background, dreamweaver, image, sabit