Drop Shadow hakkında yardım !

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - Drop Shadow hakkında yardım ! Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar, photoshopta iki nesneye drop shadow efekti veriyorum ; Bir nesneye efekti verdikten sonra ikinci nesneye de drop shadow efekti veriyorum , verirken bleending options ta iki nesne ...

Tylcn isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 05-06-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar, photoshopta iki nesneye drop shadow efekti veriyorum ;
Bir nesneye efekti verdikten sonra ikinci nesneye de drop shadow efekti veriyorum , verirken bleending options ta iki nesne deki drop shadow efektinde değişikler oluyor... oysa ben seçtiğim nesne üzerinde drop shadow vermek istiyorum ama olmuyor neden ? Cevabınız için mutlu edecektir...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 05-06-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Aynı efekti iki nesneye vermek istiyorsanız birine verdiğiniz drop shadow'u diğerine vermek için drop shadow verdiğiniz nesneyi layerini seçip layer menüsü layer style>copy layer style seçip diğer nesnenin layerini seçip tekrar layer menüsü layer style>paste layer style seçin iki nesneye de aynı shadow'u uygular. (inşallah dorğu anlamışımdır sizi) Kolay gelsin.

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 05-06-2010 #3
Aynı efekti iki nesneye vermek istiyorsanız birine verdiğiniz drop shadow'u diğerine vermek için drop shadow verdiğiniz nesneyi layerini seçip layer menüsü layer style>copy layer style seçip diğer nesnenin layerini seçip tekrar layer menüsü layer style>paste layer style seçin iki nesneye de aynı shadow'u uygular. (inşallah dorğu anlamışımdır sizi) Kolay gelsin.
cevabın için öncelikle teşekkür ederim... Drop Shadow hakkında yardım ! Bir layerdaki layer style kopyala yapıştır mantığını nasıl verileceğini biliyorum...Sorun şu ; ikinci nesneye geçtiğimde dropshadow efektin de 45 derece açıyla efekti verirken birinci nesne deki 34 derece açıyla verdiğim efektte değişiyor... Drop Shadow hakkında yardım ! anlatabilmişimdir inşallah!
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 05-06-2010 #4
cevabın için öncelikle teşekkür ederim... Drop Shadow hakkında yardım ! Bir layerdaki layer style kopyala yapıştır mantığını nasıl verileceğini biliyorum...Sorun şu ; ikinci nesneye geçtiğimde dropshadow efektin de 45 derece açıyla efekti verirken birinci nesne deki 34 derece açıyla verdiğim efektte değişiyor... Drop Shadow hakkında yardım ! anlatabilmişimdir inşallah!
Rica ederim ben tam anlayamadım sanırım size birşeyleri bilmiyorsunuz anlamında birşey yazmadım siz de yanlış anlamışınız.

O zaman çözümü bu resimde. Kırmızı ile işaretlediğim yerdeki kutucuğun işaretini kaldırın. Orası işaretli olunca farklı layerler üzerinde yaptığınız layer style işlemleri en son verdiğiniz dereceye göre değişir.

Bu mesajdan alıntı yap

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 05-06-2010 #5
Rica ederim ben tam anlayamadım sanırım size birşeyleri bilmiyorsunuz anlamında birşey yazmadım siz de yanlış anlamışınız.

O zaman çözümü bu resimde. Kırmızı ile işaretlediğim yerdeki kutucuğun işaretini kaldırın. Orası işaretli olunca farklı layerler üzerinde yaptığınız layer style işlemleri en son verdiğiniz dereceye göre değişir.
birşeyleri bilmiyorsunuz yazmadınız ve düşünmedim ! Anlatımım yanlış olmalı ki yanlış anlamışsınız ilk süreçte...Sonradan net anlamışsınız anlatmak istediğimi...Drop Shadow hakkında yardım ! hayat işte bu herkes hemen birden aceleyle düşünürsen yanlışlılara sapar, artık bir olayda acele karar vermiyorum. Eskiden verirdim,birşey bilmediğimi sandığınız düşüncesi olmadı yani ! Teşekkür ederim...
Bu mesajdan alıntı yap

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 05-06-2010 #6
birşeyleri bilmiyorsunuz yazmadınız ve düşünmedim ! Anlatımım yanlış olmalı ki yanlış anlamışsınız ilk süreçte...Sonradan net anlamışsınız anlatmak istediğimi...Drop Shadow hakkında yardım ! hayat işte bu herkes hemen birden aceleyle düşünürsen yanlışlılara sapar, artık bir olayda acele karar vermiyorum. Eskiden verirdim,birşey bilmediğimi sandığınız düşüncesi olmadı yani ! Teşekkür ederim...
Rica ederim iyi çalışmar kolay gelsin. Drop Shadow hakkında yardım !
Bu mesajdan alıntı yap

Tylcn

Öğrenci (Diğer) / Adana

Alt 05-06-2010 #7
Rica ederim iyi çalışmar kolay gelsin. Drop Shadow hakkında yardım !
size de kolay gelsin !
Bu mesajdan alıntı yap