Duelloya varmısınız?

Forum Oyunları - Duelloya varmısınız? Sponsorlu Bağlantılar Oyunumuzu bir bilgi yarışması gibi düşünelim. Herkes PC veya MAC ortamında, herhangi bir programda BİLDİĞİ BİR KONUYU soru olarak soracak. Doğru cevap veren kişi de aynı şekilde bildiği ...

Duelloya varmısınız?
macscream isimli Üye şimdilik offline konumundadır

macscream(31)

Grafiker / Ankara

Duelloya varmısınız?

Alt 20-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Oyunumuzu bir bilgi yarışması gibi düşünelim. Herkes PC veya MAC ortamında, herhangi bir programda BİLDİĞİ BİR KONUYU soru olarak soracak. Doğru cevap veren kişi de aynı şekilde bildiği bir konuyu soru olarak soracak. Eğer soruya cevap veren çıkmazsa soruyu soran arkadaş sorunun cevabını verecek.

Ne kadar uç noktada bir bilgiye sahip olduğunu kanıtlayacak. Uç noktalardaki takıldığımız yerleride belkide sorularla halledebileceğiz.

Bilgimizi yarıştıralım, bilmediklerimizi öğrenelim.

Sorular çok detaylı ve açık olsun lütfen.

Oyun Kuralları:
  • Oyunda soru soran kişi bir önceki soruyu bildiği soruyu soran üye tarafından doğruluğu onaylandıktan sonra sorusunu sormaya hak kazanır.
  • Sorusuna cevap verilen üye en fazla 1 gün içersinde cevabı onaylaması gerekmektedir. Cevaba 1 gün içersinde onay verilmeyen üyenin sorusuna ilk doğru cevabı veren üye soru sormaya hak kazanır.
  • Bu başlık altında oyun dışında muhabbet amaçlı konuşmalar yapılmamalı, cevaplarla ilgili konuşmalar yapılmalıdır.
  • Yarışma kuralları genel forum kuralları ve bölüm kurallarınca uyulması gereken kurallardır.

İlk soru benden kolay bi soru başlangıç için kimseyi korkutmak istemem Duelloya varmısınız?

*.pdf den ters çıkış nasıl alınır?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Önder Adem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Önder Adem(41)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ilk soru benden kolay bi soru başlangıç için kimseyi korkutmak istemem Duelloya varmısınız?

pdf den ters çıkış nasıl alınır?
Bence hoş ve bilgilendirici bir oyun, teşekkür ederim

Duelloya varmısınız?

Ters çıkış almaktan kasıt eğer 1 nolu şekildeki gibi ise Adobe Acrobat programında View > Rotate View> Clockwise (saat yönünde çevir) 2 kez bu işlemi yaptığımızda işi ter çevirmiş oluruz...

Sadece PDF değil, herhangi bir dokümanı ters (emisyon) çıkış almak (2 nolu şekildeki gibi) için yazıcı ayarlarından ters emisyon yapmak yeterlidir, bu da yazıcı özelliğidir...

Benim sorum:
Freehand programında herhangi bir Spot rengi Process veya herhangi bir Process rengi Spot renk yapmak nasıl olur? Renk paletinde bu iki tip renk nasıl ayırdedilir?
Bu mesajdan alıntı yap
émmst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

émmst(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-01-2009 #3
Freehand'de bir rengi Swatches toolbarında sağ üst köşeden Make Spot olarak yapabiliriz.
Yazılar her zaman process olarak atılır palete istek dahilinde spot edilir.
Process renkte değer yazıları düz,
Spot renkte değer yazılar italik'tir.
(umarım doğrudur Duelloya varmısınız? )

Photoshop'ta TIFF dosyasını LZW kaydetmek ne gibi bir yarar/değişiklik sağlar?
Bu mesajdan alıntı yap

macscream(31)

Grafiker / Ankara

Alt 20-01-2009 #4
ben cevabı ve sorumu yazmıştım ama geç kalmışım... bu sorunada bi çözüm bulursak bu oyun çok faydalı olacak. bu arada evet doğru cevabınız tebrikler
Bu mesajdan alıntı yap
alobar-pan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

alobar-pan

Grafiker / İstanbul

Alt 20-01-2009 #5
lzw bir sıkıştırma yöntemidir. lzw olarak kaydetmek bir kayıp sağlamayacağı gibi yer kazandırır. yani dosyalarımız "none" seçerek kaydetmeye oranla bayağı bir küçülür.

photoshop'ta trim ne işe yarar?
Bu mesajdan alıntı yap

macscream(31)

Grafiker / Ankara

Alt 20-01-2009 #6
lzw bir sıkıştırma yöntemidir. lzw olarak kaydetmek bir kayıp sağlamayacağı gibi yer kazandırır. yani dosyalarımız "none" seçerek kaydetmeye oranla bayağı bir küçülür.

cevabı bilmiyorum ama yararlı şeyler öğrenmeye şimdiden başladım katılan arkadaşlara teşekürler.
Bu mesajdan alıntı yap

émmst(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-01-2009 #7
ben başkası cevap vericek diye yazmıyorum bekliyorum..Buna gerçekten cözüm bulmamız lazım..ya da herkes yazsın bakalım neler biliyoruz.
Bu mesajdan alıntı yap
shedesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shedesign

Grafiker / Hatay

Alt 20-01-2009 #8
trim nedir?
Bu mesajdan alıntı yap

macscream(31)

Grafiker / Ankara

Alt 20-01-2009 #9

photoshop'ta trim ne işe yarar?
Bu soru biraz kazık oldu sanırım. Duelloya varmısınız? cevaplarsanız seviniriz bi soru hakkınız daha var bur arada cevaplarsanız..
Bu mesajdan alıntı yap

émmst(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-01-2009 #10
Trim;
Benim bildiğim kadarıyla çalışmada kenarlarda kalan boş kısımları silmeye yarar.
Trim komutuna tıkladığınızda çalışmanın kenarlarında boş alan var ise otomatikman 4 kenardan yada kendi seçtiğiniz 4 kenarın herhangi birini silmeye yarar. Aslında bir nevi Crop işi görür ama Trim sayesinde sadece istediğiniz köşeyi de croplayabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
duelloya, varmisiniz

Kapat
Şifremi Unuttum?