Dünden Bugüne Altın Portakal Film Festivali Afişleri

Afiş Tasarımı - Dünden Bugüne Altın Portakal Film Festivali Afişleri ...

the_one isimli Üye şimdilik offline konumundadır

the_one

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

shedesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shedesign

Grafiker / Hatay

Alt 18-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
40-43-45 çok begendıklerım.. paylasım ıcın tesekkurler
Bu mesajdan alıntı yap
irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 18-10-2008 #3
teşekkürler paylaşım için
Bu mesajdan alıntı yap

the_one

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-10-2008 #4
40-43-45 çok begendıklerım.. paylasım ıcın tesekkurler
teşekkürler paylaşım için
Rica ederim.Afiş bölümünde olmaları gerekir diye düşündüm.
Bu mesajdan alıntı yap
yoSa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yoSa(33)

Fotoğrafçı / Diyarbakır

Alt 18-10-2008 #5
Kesinlikle burda olmaları gerekiyor...Zira film afişi yapan arkadaşlarımızın sayısı bihayli yüksek...Enazından bu afişler ana temayı(film) çok çarpıcı vurguluyor Dünden Bugüne Altın Portakal Film Festivali Afişleri

Teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 18-10-2008 #6
Ben afişler konusunda ağlamak istiyorum!!! İlk yıllardaki afişler değil belki; onlar benim konumun dışında. Ancak geçtiğimiz bir kaç yıl içinde afişler soyut bir hava içinde idi. Çok da başarılılardı. Tam olarak yansıttığı sinemaydı... olması gereken yani. Şudur budur demeyeceğim, hazır yeri gelmişken bu seneki afişler ne alaka anlayabilmiş değilim. Fırsat bu fırsat dile getirmeyi istedim. Yani merak ediyorum; biz Sinema deyince, Özgü Namal'ı mı düşünüyoruz. O mudur, bizdeki sinema kavramı? Ben çok riskli, kısıtlanmış olarak nitelendiriyorum bu çalışmaları. Hele bir tane 4 kollu Namal var görülmeye değer!!! bazı şeyler kötü örnek olma faydasını taşıyor. Bilemiyorum kaç kişi benim gibi düşünür ancak; sadece son çalışmayla diğer çalışmaları karşılaştırın yeter bence. Bu arada çalışmaları yapan arkadaşımdan özür diliyorum ancak geriye adım atmaktır bu. Altın Portakal bunu haketmiyor. Not Özgü Namal'ı çok severim bu arada. Ancak ben hangi ünlü gelirse gelsin bu tepkiyi verirdim. Son bir kaç yıldan sonra.
Bu mesajdan alıntı yap

the_one

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-10-2008 #7
Ben afişler konusunda ağlamak istiyorum!!! İlk yıllardaki afişler değil belki onlar benim konumun dışında. Ancak geçtiğimiz bir kaç yıl içinde afişler soyut bir hava içinde idi. Çok da başarılılardı. Tam olarak yansıttığı sinemaydı... olması gereken yani. Şudur budur demeyeceğim, hazır yeri gelmişken bu seneki afişler ne alaka anlayabilmiş değilim. Fırsat bu fırsat dile getirmeyi istedim. Yani merak ediyorum biz Sinema deyince Özgü Namal'ı mı düşünüyoruz. O mudur, bizdeki sinema kavramı? Ben çok riskli kısıtlanmış olarak nitelendiriyorum bu çalışmaları. Hele bir tane 4 kollu Namal var görülmeye değer!!! bazı şeyler kötü örnek olma faydasını taşıyor. Bilemiyorum kaç kişi benim gibi düşünür ancak; sadece son çalışmayla diğer çalışmaları karşılaştırın yeter bence. Bu arada çalışmaları yapan arkadaşımdan özür diliyorum ancak geriye adım atmaktır bu. Altın Portakal bunu haketmiyor.
İlk yıllardaki afişleri konunuzun dışına itmeden önce Oscar'ın ilk afişlerini de görmelisiniz.Bazı çalışmalar kendi zamanının içinde değerli kalabiliyor.Tabiki "zaman" kavramı tasarımın önüne geçmemeli.
Son söylediklerinize bende katılıyorum gerçekten.Benimde gözümden kaçmış değil.Uluslararası bir boyuta ulaşmayı hedefi haline getirmiş bir organizasyonun afişinde de başka imge ile kullanılmalıydı.Yine de emek verenlere teşekkür etmek gerekir sanırım.İlginiz için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
afişleri, altın, bugüne, dünden, festivali, film, portakal