Dünya Edebiyatı Roman Özetleri

Dünya Edebiyatı - Dünya Edebiyatı Roman Özetleri ...

Cevapla
Dünya Edebiyatı Roman Özetleri
henry isimli Üye şimdilik offline konumundadır

henry

Öğrenci (Diğer) / Adana

Standart
Alt 09-02-2008 #11
Sponsorlu Bağlantılar

ÖLÜLER BÖYLE SEVER-bukowski
" Beni tanıyan herkesin size söyleyeceği gibi, makbul biri değilim. Kötü adamı sevdim hep, kanunsuzu, hergeleyi. İyi işleri olan sinek kaydı traşlı, kravatlı tiplerden hoşlanmam. Ümitsiz adamları severim, dişleri kırık, usları kırık, yolları kırık adamları. İlgimi çekerler. Küçük sürpriz ve patlamalarla doludurlar. Adi kadınlardan da hoşlanırım; çorapları sarkmış, makyajları akmış, sarhoş ve küfürbaz kadınlardan. Azizlerden çok sapkınlar ilgilendiriyor beni. Serserilerin yanında rahatımdır, çünkü ben de serseriyim. Kanun sevmem, ahlak sevmem, din sevmem, kural sevmem. Toplumun beni şekillendirmesinden hoşlanmam." Yüzyılın en ilginç yazarlarından biri. İçtenliği, işlediği konular ve dobralığı ile her zaman farklılığını koymuş bir yazar. Akıcı anlatımı ile yine sokaklarda, evlerde gezdiriyor bakışlarını, yaşadıklarını, belleğine kazıdıkları olanca rahatlığıyla anlatıyor, bu rahatlığıyla şaşırtıyor. Ölüler Böyle Sever'de Charles Bukowski'den 18 öykü yer alıyor. Yazarın olgunluk dönemi diye adlandırabileceğimiz yıllardan bir kitap Ölüler Böyle Sever.
Bu mesajdan alıntı yap
Standart
Alt 09-02-2008 #12
                             Sponsorlu Bağlantılar
Postane

[COLOR="Red"]Charles Bukowski[/COLOR]

Romanın kahramanı ve anlatıcısı [COLOR="Red"]Postacı Henry Chinaski,[/COLOR] bir zamanlar postacılık yapmış olan [COLOR="Red"]Charles Bukowski[/COLOR]'den başkası değildir. Postanedeki yaşam, tekdüze, katlanılamaz ve aşırı yorucudur. İşlenecek posta dağ gibidir, bürokrasinin anlaşılmaz kuralları acımasızdır, kabadayı postabaşları kötüdür, üstlerine yağ çekerken sıradan memur ve çalışanlara yapmadıkları bırıkmazlar, Postanede çalışmaya dayanabilmek için ya kaçık ya da iyiden iyiye aptal olmak gerekir. Bizim [COLOR="Red"]Chinaski[/COLOR] çareyi içki ve kadınlarda arar. Umutsuz bir ayyaş, uslanmaz bir aşık, inanılmaz ölçüde başarılı bir kumarbaz olan postacı, Napolyonvari bir zamanlamayla, hipodromdan hipodroma, yataktan yatağa koşar durur.
Bu mesajdan alıntı yap
N/A7 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A7(33)

Hiç Biri / İstanbul

Standart
Alt 31-03-2008 #13
bir ödev için çok güzel bir paylaşım bu bence teşekkürler Dünya Edebiyatı Roman Özetleri
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Tags
roman edebiyat zet, hicbir sey demedi, heinrich boll alman, heinrich boll, haci murat, goethe alman romantik, faust, babasiz evler, tolstoy realist rus, tolstoy realizm

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Türk Edebiyatı Klasikleri - Roman Özetleri Hatice ÇAVDAR Türk Edebiyatı 7 26-11-2008 14:49:34
Türk Edebiyatı - Akımlar N/A8 Türk Edebiyatı 7 30-10-2008 15:05:39
Halk Edebiyatı N/A8 Edebiyat 5 26-12-2007 12:32:32
Dünya Edebiyatı N/A8 Dünya Edebiyatı 1 27-11-2007 17:53:23
Çağdaş Dünya Edebiyatı N/A8 Dünya Edebiyatı 0 29-10-2007 12:54:20

Kapat
Şifremi Unuttum?