Dünyada bir ilk! ( Kol saati )

Teknoloji Haberleri - Dünyada bir ilk! ( Kol saati ) ...

Selim MERCANO isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Selim MERCANO(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-03-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Orta kısmı kahverengiye dönüştüğünde saati kullanan kişi bir sıkıntıyla karşılaşıyor. Şanssızlık yaklaştığında alarm çalıyor!

İsviçreli saat firması Borgeaud, Hindistan'daki yerel astrolojik takvimden, falcılardan ve Hint mitolojisinden faydalanarak ilginç bir projeye imza attı. Borgeaud'un ürettiği saatler, insanın o anki ruhsal durumunu hissedip, yapılması gerekenleri 'alarm çalarak' bildiriyor.

Merkezi İsviçre'nin meşhur saat üretim bölgesi Neuchatel'de bulunan Borgeaud, Hindistan'daki bazı ürünlerinde 'Panchangram' isimli yerel astrolojik takvim ve bazı kâhinlerden yararlanıldığını duyurdu.
Sınırlı sayıda üretilen saatlerin üzerinde küçük bir bölüm bulunduğunu kaydeden Borgeaud yetkilileri, Panchangram'a göre buradaki renklerin değiştiğini ve renklerden değişik anlamlar çıkarıldığını kaydetti.
Saatin tasarımcısı Chitra Subramaniam Duella, Hint basınına verdiği demecinde, "Örneğin bölüm kahverengiye dönüşürse, saati kullanan kişi bir süre sonra bir sıkıntıyla karşılaşabilir" dedi. Duella'ya göre, rengin değişmesinde 'karanlık ruhsal güçler' etkili oluyor ve kişinin üzerindeki kötü enerji geçene kadar renk beyaza dönüşmüyor. Hintli girişimci, herhangi bir 'şanssızlığın' yaklaşması durumunda saatin alarmının çaldığını aktardı.
Söz konusu küçük bölmede, 'Rahu periodu' başladığında ise, saati kullanan kişinin işlerine ara vermesi ve kendisini dinlemesi tavsiye ediliyor. Rahu, Hint mitolojisinde 'güneşi ve ayı yutarak, tutulmalara neden olan şeytan' olarak nitelendiriliyor. Saatin üzerindeki bu özel bölme her gün değişik zamanlarda 90 dakikalık bir vakit aralığında çalışıyor. Renklere göre saati kullanan kişi, kendisini "yeniden düşünme ve kontrol etme" fırsatı yakalıyor.

Firmanın diğer yetkilisi Marc Aeschbacher ise, "Tamamen yeni bir mekanik sistem oluşturduk. Dünyada ilk kez böyle bir saat üretildi" diye konuştu.
19 Mart'ta Hindistan'ın Bangalore kentinde ilk kez gösterilen ve türünün tek örneği olan saatlerin ünlü kişilere, politikacılara ve sanatçılara hazırlandığı, 150'si erkek, 500'ü kadınlar için olmak üzere toplam 650 adet üretildiği açıklandı. Saatlerin her birinin 2 bin 200 dolar civarında olacağı öngörülüyor.

Kaynak: HABERTÜRK
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

irm.art isimli Üye şimdilik offline konumundadır

irm.art

Grafiker / İzmir

Alt 26-03-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
benım hep kahverengi kalır o zaman Dünyada bir ilk! ( Kol saati )DDünyada bir ilk! ( Kol saati ) Hey allahım daha neler göreceğiz acaba
Bu mesajdan alıntı yap
efoja isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efoja(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-03-2009 #3
Bunu açıkçası hoş bulmadım... Felaket bekleyen insanı felaket bulur. Saatin renginden etkilenip sürekli felaket bekler hale getirmesi hoş değil bence. Düşünüş olarak ilginç tabii. Ama benim düşüncem de şu yönde: bir saat kalmıştı hayatıma yön vermedik, onu da alayım tam olsun Dünyada bir ilk! ( Kol saati )
Bu mesajdan alıntı yap
Fatos KESKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatos KESKİN

Grafiker / İzmir

Alt 26-03-2009 #4
Çok ilginç bir haber. Ne kadar başarılı olmuşlardır bilemem ama. O saatten benim kolumda olsa bukalemun gibi sürekli renk değiştirir herhalde :giggle:Dünyada bir ilk! ( Kol saati )
Bu mesajdan alıntı yap
fatihcee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fatihcee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-03-2009 #5
benım hep kahverengi kalır o zaman Hey allahım daha neler göreceğiz acaba
Aynen katılıyorum Dünyada bir ilk! ( Kol saati )
Bu mesajdan alıntı yap
émmst isimli Üye şimdilik offline konumundadır

émmst(31)

Grafiker / İstanbul

Alt 26-03-2009 #6
Bir ara yüzük vardı bu tarz..Teknoloji ile birleştirmişler sanırım..İlginç paylaşım teşekkürler selimDünyada bir ilk! ( Kol saati )
Bu mesajdan alıntı yap
MiRaY GÜÇLÜ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MiRaY GÜÇLÜ(29)

Grafiker / İzmir

Alt 27-03-2009 #7
galba benimde sürekli kahverengii olur gibime geliyor
teşekkürler paylaşım için selim mercanDünyada bir ilk! ( Kol saati )
Bu mesajdan alıntı yap
Rıdvan KAYAHAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Rıdvan KAYAHAN

Grafiker / Manisa

Alt 27-03-2009 #8
Benim her renge girerdi saat kolumdayken heralde.Arkadaşlar rica ederim pozitif olun biraz Dünyada bir ilk! ( Kol saati )
Teknoloji işte.Sİzi anlamaz.Ancak anlatır.İnsan önce kendini anlamalı psikiloji bilgisi ii olmalı.
Daha sonra bakkın daha gerisi nasıl geliyor...
Bu mesajdan alıntı yap
es* isimli Üye şimdilik offline konumundadır

es*

Öğrenci (Diğer)

Alt 27-03-2009 #9
benim gökkuşağı gibi olur herhalde Dünyada bir ilk! ( Kol saati )Dünyada bir ilk! ( Kol saati ) paylaşım için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap