dünyayı saran film şeridi nasıl yapılır arkadaşlar?

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - dünyayı saran film şeridi nasıl yapılır arkadaşlar? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar dünyayı çizdiğim film şeridiyle sarman şeklinde kaplamak istiyorum. Lütfen yardım edin...

DorlioN26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DorlioN26

Hiç Biri / Eskişehir

Alt 30-07-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar dünyayı çizdiğim film şeridiyle sarman şeklinde kaplamak istiyorum. Lütfen yardım edin dünyayı saran film şeridi nasıl yapılır arkadaşlar?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

DorlioN26

Hiç Biri / Eskişehir

Alt 01-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Arkadaşlar sorum 38 kez görüntülenmiş bilen mi yok sorumu ciddiye alan mı yok? Anlamadım. Lütfen yardım edin öğrenmek istiyorum sitede bulamadım dünyayı saran film şeridi nasıl yapılır arkadaşlar?
Bu mesajdan alıntı yap
denizcem isimli Üye şimdilik offline konumundadır

denizcem

Grafiker / İzmir

Alt 01-08-2011 #3
Şöyle anlatayım o halde.
Dünya görüntüsü altta, çizdiği film şeritleri de üst layerda iken. film şeritleri layerini seçip...

sen belkide hepsine birden değil tek tek yapman gerekebilir. Sonuçta bu anlattığım 10 sn içinde gerçekleşti, menüleri göstermek içinde. gerisi senin yeteneğine kalmış.

Sonuçta bu bilmekle alakalı değil anlatabilmekle alakalı. Bazı efektler vardır ki anlatana kadar yapman gerekir ki, saatler alabilir.
Bu mesajdan alıntı yap

DorlioN26

Hiç Biri / Eskişehir

Alt 01-08-2011 #4
Teşekkür edeim denizcem ama sarmal şeklinde dünyanın etrafında film şeridinin nasıl sarıldığını yapamadım. Hata bende ki örnek resim vermedim.
Çizdiğim düz film şeridini bu şekilde sarmal yaparak dünyayı sarmasını sağlamak niyetim. Lütfen yardımcı olun dünyayı saran film şeridi nasıl yapılır arkadaşlar?
Bu mesajdan alıntı yap
ferox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ferox

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 01-08-2011 #5
Teşekkür edeim denizcem ama sarmal şeklinde dünyanın etrafında film şeridinin nasıl sarıldığını yapamadım. Hata bende ki örnek resim vermedim.
Çizdiğim düz film şeridini bu şekilde sarmal yaparak dünyayı sarmasını sağlamak niyetim. Lütfen yardımcı olun dünyayı saran film şeridi nasıl yapılır arkadaşlar?

Bu çalışma üzerinden birşeyler çıkartabilirsen

Vektörel olarak buradan indirebilirsin

umarım işine yarar

Sarmal için bu formuda kullanabilirsin

Buradan
Bu mesajdan alıntı yap
Hugareva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hugareva

Grafiker / Ankara

Alt 01-08-2011 #6
o bulduğun şeridiin ortasına ps ile dünyayı rahatlıkla koyabilirsin . silgiyle felan hallolur
Bu mesajdan alıntı yap

DorlioN26

Hiç Biri / Eskişehir

Alt 01-08-2011 #7
Teşekkür ederim photoshopta kendi yapma imkanım yokmu? Aİ ile aram pek iyi değil dünyayı saran film şeridi nasıl yapılır arkadaşlar? Çok şey mi istiyorum dünyayı saran film şeridi nasıl yapılır arkadaşlar?
Bu mesajdan alıntı yap
ferox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ferox

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 01-08-2011 #8
Teşekkür ederim photoshopta kendi yapma imkanım yokmu? Aİ ile aram pek iyi değil dünyayı saran film şeridi nasıl yapılır arkadaşlar? Çok şey mi istiyorum dünyayı saran film şeridi nasıl yapılır arkadaşlar?
2.eklediğim dosya sarma için daha uygun görünüyor,eps dosyasıdır,

ilk eklediğimde ai çok birşey yapman gerekmiyor aslında ai de , dosyayı açtığında dünya ve film şeridi ayrı ayrı layerlarda sadece tek tek secip photoshop a aktarman yeterli veya daha pratiği export seçeneğinden psd olarak exportlayıp layerli kaydet i işaretlersen photoshop a layerli olarak alabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

DorlioN26

Hiç Biri / Eskişehir

Alt 01-08-2011 #9
Teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap