DVD Kapağı Tasarımı Hakkında

Photoshop Soru ve Sorunlarınız - DVD Kapağı Tasarımı Hakkında ...

aXeNT isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aXeNT

Bilg. Teknikeri / Muğla

Alt 23-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben arşiv yaptığım bir dizi için DVD kapağı tasarlıcam. 2'li DVD kutuları aldım. Photoshopta biraz istediğim tasarımı gerçekleştirdim. Bastırmak için gittiğimde boyutları büyük ayarladığımı söylediller ve tekrar düzenlediler bu seferde görüntü bulanık çıktı. Resolution'dan dolayı olduğunu söylediler. DVD kutusunu boyutları 28x19 cm nasıl bir döküman üzerinde çalışmamı öneririsiniz? Yani resolutionı ne yaparsam çıktı alırken daha net bir görüntü elde ederim?? Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

fberber isimli Üye şimdilik offline konumundadır

fberber

Grafiker / İstanbul

Alt 23-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
300 dpi çözünürlükte, CMYK modunda çalışmanızı öneririm...

Çalışma alanınızın ölçüsünü belirmek için Image>Canvas Size... komutunu kullanın. 28 x 19 cm olarak ayarlayın. Eğer bu ölçü bitmiş ölçü ise kenarlardan 3 mm taşma payı vermenizi öneririm. Bunun için de sayfa ebadınızı 28,6 x 19,6 cm olarak vermenizi tavsiye ederim.

Çünkü taşma payı işin son ebadı hazırlanırken kesimden sonra hafif kaymalardan kaynaklanan beyazlıkların önlenmesini sağlar. Özellikle zeminli işlerde çok önemlidir.
Bu mesajdan alıntı yap
aXeNT isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aXeNT

Bilg. Teknikeri / Muğla

Alt 23-05-2009 #3
Çok teşekkür ederimn hocam önerilerinizi dikkate alıcam. Yaptıktan sonra çalışmalarımı buraya eklerim DVD Kapağı Tasarımı Hakkında
Bu mesajdan alıntı yap
baytar26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baytar26

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 04-05-2012 #4
Arkadaşlar selamlar. Dvd Kapak ölçüleri tam olarak nasıl olmalı? Tamam 28x19 olarak yapılacak ama Ön Kapak, Arka Kapak ve Ara Bölüm olarak 3 kısım var. Bunların tam ölçüsünü bilen var mı acaba? Hepsini ayrı ayrı yapıp, sonradan birleştirmek istiyorum. Yada tek parça yapacaksam bu tek parçayı nasıl doğru şekilde 3e bölebilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
seckwotr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seckwotr

Eğitimci / Balıkesir

Alt 04-05-2012 #5
baytar26 sanırım ölçüler dvd kutusunun kaçlı olduğuna göre değişiyor. Konu madem bu şekilde ilerliyor. Benimde bir sorum olacak . Nero gibi programlarda Cd Cover denilen kısım bu işi görüyor dimi?
Bu mesajdan alıntı yap
baytar26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

baytar26

Öğrenci (Diğer) / Samsun

Alt 04-05-2012 #6
Tekli standart bir dvd kutusu olacak. Aşağıdaki tarzda;

Bu mesajdan alıntı yap
harunemre88 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

harunemre88

Grafiker / Sinop

kapak ölçüsü

Alt 25-08-2012 #7
arkadaşlar alacaksınız elinize cetveli ölçeceksiniz ya bu kadar zormu konu bile açılmış tamam anlıyorum dpi nın ne olması gerekir falan sorularınıda ölçü sorusuda sorulmazki ya.. bi cetvellik işi var.:crying: bildiğim kadarıyla ölcüleri 2li olan için 28,5*17,7..
Bu mesajdan alıntı yap