dx7 kafalı makina için boya önerileri.YARDIM

Dijital makineler - dx7 kafalı makina için boya önerileri.YARDIM Sponsorlu Bağlantılar Selam arkadaşlar. Ben altı ay önce delilik edip direkt olarak çinden dx7 kafalı bir makina satın aldım. Makinanın boyalarını da direkt o firmadan sipariş ettim.(litresi 15 euro) makinayı ...

keremjan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

keremjan

Grafiker / Yurtdışı

Alt 31-10-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam arkadaşlar. Ben altı ay önce delilik edip direkt olarak çinden dx7 kafalı bir makina satın aldım. Makinanın boyalarını da direkt o firmadan sipariş ettim.(litresi 15 euro)
makinayı kurdum, normal çalıştı fakat bir türlü temiz bir nozzle test göremedim. sürekli bir siyah renk tıkanıyor, bir kırmızı rengin yarısı var yarısı yok. bir sarı renk nozzle lar eksik. Sürekli birşeyler eksik. o nedenle de resimler çizgili çizgili çıkıyor.
sürekli temizleyip temizleyip duruyorum bir türlü randıman alamadım.
Bu sizce boyadanmıdır, yoksa başka birşeyden mi?
Boyadan sa bana uygun bir boya tavisiye edermisiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

janjan41 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

janjan41

Grafiker / Kocaeli

Alt 31-10-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
nozzle tıkanıklarının birden fazla nedeni olabilir

-kalitesiz boya
-kalitesiz yada arızalı damper
-ortam sıcaklığı
-boya sisteminin hava alması

Boardeux - Triangle - Nutek benin test ettiğim (epsondx5) ve başarılı sonuçlar aldığım boyalar bunlar.
Bu mesajdan alıntı yap
Slaytanic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Slaytanic

Grafiker / İstanbul

Alt 23-12-2014 #3
* Makineyi kapatmadan bir kaç gün açık bırak ateşleme çalışsın kafalar tıkalı ise bir ihtimal açılır.
* Dandik ve ucuz boya sakın kullanma hiç durmadan baskı yaptığında sorun olmaz belki ama makine bekleyince kafaları tıkar.
*Boya hortumlarının kontrol et hava yapmış olabilir,boya kartuşlarındaki tıpaları çıkarıp şırınga ile çekim yap.
*Kafanın üstündeki boya haznelerini kontrol et üsyündeki küçük vidalar var iyice oturt.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
dx7