E bülten'i mail'e hazırlamak ve göndermek

Dreamweaver - E bülten'i mail'e hazırlamak ve göndermek ...

chucky isimli Üye şimdilik offline konumundadır

chucky

Grafiker / İstanbul

Alt 28-10-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar

Bugun bir iş görüşmesine gittim. Benden bir e bülten yapmam istendi. Konusu dökümanları bende mevcut. E- bülteni Photshop ile tasarlayıp, daha sonra Dreamweaver'a işlicem. Ve Dreamweaverdaki kodlarla mail olarak göndericem. Benim sorunumda tam burda başlıyor. Yani Dreamweaver'a işledikten sonraki adımlar, mailde bunu nasıl göstericem. Konuyu doğru yere açtım sanırım. Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum. Ben tasarıma geçiyorum belli aralıklarla foruma göz atıcam cevaplarınız için teşekkürler.Saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

TheKingLeon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TheKingLeon

Webmaster / Mersin

Alt 29-10-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Outlook ilemi göndereceksiniz maili ?
Bu mesajdan alıntı yap
atibin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

atibin(47)

Webmaster / İstanbul

Alt 31-10-2009 #3
Merhaba arkadaşlar

Bugun bir iş görüşmesine gittim. Benden bir e bülten yapmam istendi. Konusu dökümanları bende mevcut. E- bülteni Photshop ile tasarlayıp, daha sonra Dreamweaver'a işlicem. Ve Dreamweaverdaki kodlarla mail olarak göndericem. Benim sorunumda tam burda başlıyor. Yani Dreamweaver'a işledikten sonraki adımlar, mailde bunu nasıl göstericem. Konuyu doğru yere açtım sanırım. Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum. Ben tasarıma geçiyorum belli aralıklarla foruma göz atıcam cevaplarınız için teşekkürler.Saygılar

Daha önce bu tür bir iş yapmamış olduğundan bu çok kolay gözükmüyor...
Dreamweaver ile hazırladığın maili hangi yöntemle göndereceksin?
Outlook ? Yardımcı mail gönderim programları ? Server üzerinden ?
Server ise E bülten'i mail'e hazırlamak ve göndermek hangi işletim sistemi ?

Sanırım epey dertli bir olaya giriştin. Kaldı ki bu işi yapabiliyorum diyen bir çok kişi hala bu istediğini yapamıyor...
Bu mesajdan alıntı yap
idgen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

idgen

Hiç Biri / İstanbul

cevap

Alt 31-10-2009 #4
Merhaba arkadaşlar

ilk olarak Dreamweaver de yazdığın kod genel olarak her eposta programıyla uyumlu olabilmesi için;
- Basit HTML (4.0) ve dolayısıyla Tables kullanman lazımi (table,td,tr..) ,
- div kullanma
- css kullandığında bu basit css olmalıdır, ve html dosyasının içinde olmalı (embeded css)
- 550px genişliğini geçme
- tüm resim dosyalarını kendi serverına koy ve daima src=http://www..... şeklinde kullan.
- emaili normal göremeyenler için emailin kendi serverinde bir kopyasına link koymayı unutma.
- senden email almak istemeyenlerin, emaillerinden 1 tek tıkla vazgeçebil mesini sağla.

Kontrol :
Firefox kullanman lazım bu adım için, eğer yok ise ve bu iki addon'u

- Web developer toolbar
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/60

- HTML Email Analyzer 1.0
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/12342

1- serverine bir klasör altına yükle emailini (html kodu)
2- serverindeki html emailini firefoxda aç ve W3C de HTML uyumluluğunu kontrol et. (CTRL-SHİFT-A) yada web developer menüsünden validate local html.
3- serverindeki html emailini firefoxda aç ve HTML Email analiz toolunu aç, analyze the email.... hataları gider.

Sonra diyelim outlook express kullanacaksın.. (ingilizce kullanıyorum ama aynıdır)
1- Outlook expresi aç ve New mail / yeni posta
2- üst menüden format - Rich text (Html) seçili olsun
3- sayfanın altında Edit / Source / Preview var.. Source'ı seç ve <BODY> </BODY> taglerinin arasına kodunu koy.

not:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
<HTML><HEAD>
<META content="text/html; charset=utf-8" http-equiv=Content-Type>
<META name=GENERATOR content="MSHTML 8.00.6001.18828">
<STYLE></STYLE>
</HEAD>
kısmını korursan daha az hatayla karşılaşırsın..

4- altaki Edit / Source / Preview dan Edit'e dön ve hata yoksa normal email gibi gönder

Bu metod her müşteri için tek tek göndermen gerektiğinden uzun alır, ama yolu bu basitçe.
Bu mesajdan alıntı yap
Heiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Heiken

Webmaster / Ankara

Alt 02-11-2009 #5
@idgen : Vakit ayırıp çok iyi bir açıklama yazmışsın, eline ve bilgine sağlık. Şunu da eklemişsin ki esasında birazda can noktası özellikle ms outlook kullanıcıları için

<META name=GENERATOR content="MSHTML 8.00.6001.18828">
Bu mesajdan alıntı yap
pcfaresi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

pcfaresi

Grafiker / Ankara

Alt 03-12-2009 #6
vaybe bende hep merak etmiştim bu konuyu E bülten'i mail'e hazırlamak ve göndermek kime niyet kime kısmet E bülten'i mail'e hazırlamak ve göndermek
Bu mesajdan alıntı yap
Lyna isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Lyna

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 10-05-2010 #7
bende merak ediyordum ama okuduklarımdan sonra uğraşmaktan vazgeçtim bilgim yeterli deil sanırım E bülten'i mail'e hazırlamak ve göndermek
Bu mesajdan alıntı yap
triskeles isimli Üye şimdilik offline konumundadır

triskeles

Grafiker / İstanbul

Alt 16-06-2011 #8
merhaba arkadaşlar,

benim de e-bülten tasarımı yapmam gerekiyor fakat ilgili yerlere ben göndermeyeceğim, sadece yaptığım tasarımı ajansa göndereceğim gerisini onlar halledecek. web tasarım konusuna hakimim fakat ilk kez e-bülten yapacağım. sormak istediğim, tasarımı bir web sayfası tasarlıyor gibi (580 px örneğin), photoshop + dreamweaver'da hazırlayıp, kullandığım tüm resim ve kaynakları da tek bir klasörde toplayıp ajansa o klasörü göndersem yeterli midir? dikkat etmem yada eklemem gereken başka birşey var mı?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
Bu mesajdan alıntı yap
utkuceylan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

utkuceylan(35)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 13-07-2011 #9
selam triskeles,

aynı konudan bende müzdaripim. Eminim ki benden daha bilgilisindir bu konuda benim ilk e-bültenim olacak Photoshop konusunda sıkıntım yok ama dreamweaver son kullanışım üverinden 5 sene falan geçti ve şuanda yeni versiyonuna aval aval bakıyorum. Bana bir şekilde yardım eder misin tavsiyelerin nedir?
Bu mesajdan alıntı yap
niTRos001 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

niTRos001

Webmaster / Ankara

Alt 14-12-2011 #10
- HTML Email Analyzer 1.0
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/12342
Hocam bu eklenti mozilla tarafından devre dışı bırakılmış bunu yerine kullanabileceğimiz başka bir e-mail analiz eklentisi yada programı varmı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları