E-ticaret (Elektronik Ticaret) nedir? Nasıl kullanılır?

Forum Kullanımı - E-ticaret (Elektronik Ticaret) nedir? Nasıl kullanılır? ...

Konu Kapatılmıştır
E-ticaret (Elektronik Ticaret) nedir? Nasıl kullanılır?
Hezarfen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hezarfen(12)

Administrator

Hiç Biri / Bursa

Standart

E-ticaret (Elektronik Ticaret) nedir? Nasıl kullanılır?

Alt 19-11-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

E-ticaret (Elektronik Ticaret) nedir? Nasıl kullanılır?

Teknoloji gelmiş olduğu seviye ile yeni ekonomi sistemi olan E-ticaret'i de hayatımıza sokmuş oldu. Peki, nedir bu E-ticaret...

E-ticareti kısaca "Bilişim ağları (İnternet gibi) üzerinden yapılan tüm bilgi, hizmet, para vs. gibi ekonomik değerlerin değişimi süreci" olarak niteleyebiliriz. Ekonomi bir değişim mekanizması ise, bu değişimin bilişim ağları üzerinden çevirimiçi veya elektronik olarak gerçekleştirilmesi özetle "E-ticaret"tir. Yani internet üzerinden yapılan alış verişlerinize verilen genel isimdir.

Forumumuz mesleki bilgilendirici ve paylaşım amaçlı bir site olmasına rağmen bu meslek grubuna ait ya da meslek grubuna bağlantılı kişilerin sitemiz üzerinden ürün alım-satım, tasarım satışı ya da işveren ve iş arayanlar olarak kullanıldığı gerçeği düşünülerek, karşılıklı güvenin sağlanmasına bir nebze olsun katkı sağlaması amacı ile uygulamaya koyulmuş bir sistemdir.

Şimdi kısaca E-ticaret sistemimizi tanıyalım:

  • E-ticaret alanında bulunan rakamlar üyeye ait puanları ifade etmektedir.. Burada bulunan puanlara tıkladığınızda ayrıntıları kontrol edebilir veya siz de üyeye E-ticaret değerlendirmesinde bulunabilirsiniz.

E-ticaret (Elektronik Ticaret) nedir? Nasıl kullanılır?
  • Forum üyelerinden her hangi biri ile aranızda bir E-ticaret konusu geçtiğinde aşağıdaki görselde görülen "Geri bildirim gönder" bağlantısına tıklayınız.

E-ticaret (Elektronik Ticaret) nedir? Nasıl kullanılır?
  • Aşağıda görüntülenen görseldeki gibi ilgili alanları eksiksiz doldurarak "Cevapla" butonuna tıklayarak E-ticaret puanınızı gönderiniz.

E-ticaret (Elektronik Ticaret) nedir? Nasıl kullanılır?
  • Eğer her hangi bir üyeden E-ticaret puanı aldıysanız sistem bu puanı size "E-ticaret Değerlendirme Bildirimi" başlığı ile otomatik olarak özel mesaj yoluyla size haber verecektir.
  • Tarafınıza ulaşan puanı kontrol etmek için size gelen bildirim mesajındaki bağlantıyı takip ederek aldığınız puanları ve ilgili konuyu görüntüleyebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken hususlar:
  • Bu sistemi kullanmak için en az iki kişi (işveren ve çalışan/ satacı ve alıcı) olmak zorundadır.
  • Sistemi E-ticaret dışında kullanmaya kalkan kişilerin puanları eksiye düşürülür.
  • Haksız puan elde etmek amaçlı puan gönderimi yapan kişilerin hanesindeki tüm puanlar silinecektir. Bu konuda tüm üyelerimizin hassasiyet göstererek haksız puan elde ettiğini düşündüğü üyeleri lütfen ihbar ederek yönetime bildiriniz. Unutmayınız ki E-ticaret işini dürüst yapan işveren ve çalışanları korumak maksadı ile düzenlenmiş yeni bir sistemdir.

Bol E-ticaretli ve bol kazançlı günler dileriz.

Grafikerler.net

Önemli Uyarı: Site üzerinden yapılan E-ticaretlerinizde grafikerler.net'in hiç bir üye ile anlaşması yoktur. Yapılan ticarette doğabilecek sorunlardan grafikerler.net hiç bir şekilde mesuliyet kabul etmez.
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Konu Kapatılmıştır

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Plugin Nedir , nasıl kullanılır. Gökhan TEKİN Plugin 33 10-02-2012 13:00:18
E-Ticaret nedir? nasıl kullanılır? g.ecglr Forum Kullanımı 8 19-11-2009 15:25:49
Team Speak Nedir? Nasıl Kullanılır? Dorukhan Windows 0 23-04-2009 10:14:20
E-Ticaret Nasıl Yapılıyor cokolopes Web Tasarımı 14 19-02-2009 00:30:46

Kapat
Şifremi Unuttum?