E-Ticaret Nasıl Yapılıyor

Web Tasarımı - E-Ticaret Nasıl Yapılıyor Sponsorlu Bağlantılar Merhaba Arkadaşlar, Kuyuya bir taş attım ama... Alışveriş sitesi kurmak için bir kaç arkadaşla diyolag içerisindeyim. Yapıma başlamış sayılırız. Ama bilemediğim bu siteyi bitirdikten sonra nasıl satış yapacağım. ...

cokolopes isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cokolopes

Grafiker / İstanbul

Alt 01-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar,

Kuyuya bir taş attım ama...

Alışveriş sitesi kurmak için bir kaç arkadaşla diyolag içerisindeyim.
Yapıma başlamış sayılırız.

Ama bilemediğim bu siteyi bitirdikten sonra nasıl satış yapacağım.
Firmaların ürünlerini sergileyebilmem için nasıl bir yol izleyeceğimi bilemiyorum.
Firmalarla nasıl irtibata geçeceğim.

Yardım ederseniz çok sevinirim arkadaşlar.

Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 01-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ne tür bir site olacak bu ?
Xml sistemini kullanarak bayiilerinizden ürünleri çekebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

cokolopes

Grafiker / İstanbul

Alt 01-01-2009 #3
Koysepete tarzında bir site yapmak istiyorum. Hertürlü ihtiyaca yönelik satış olacak.
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 01-01-2009 #4
Ürününü satacağınız bayii ile görüşerek, xml dosyasını isteyiniz. Tek bir xml dosyası ile tüm ürünleri çekebilirsiniz.

Yada bütün ürünleri kendi stoklarınıza göre bilgileri ve ürünleri tek tek girmeniz gerekiyor. Sisteminizi yazan kim ise size bilgi verecektir bu konular hakkında...
Bu mesajdan alıntı yap

cokolopes

Grafiker / İstanbul

Alt 01-01-2009 #5
Belirtmiş olduğunuz dosyayı alabilirim diye düşünüyorum. Bilgi paylaşımınız için çok teşekkürederim. İyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 01-01-2009 #6
Örnek vereyim İndex, penta vb. büyük bilişim şirketlerinin bu şekilde hizmetleri mevcut. Bilgisayar sektöründeki çoğu siteler bu sitelerden çeker ürünleri . Sizde aynı sistemi kullanacaksınız Xml sistemini...
Bu mesajdan alıntı yap

cokolopes

Grafiker / İstanbul

Alt 01-01-2009 #7
Siteleri incelemeye başladım. Çok teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
sevimsli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 03-01-2009 #8
Ayrıca arkadaşım sana bir tiyo vereyim arena xml lini dağıttığı gibi sanal pos uygulamasınıda banka pos işlemini beklemek istemez yada anlaşamazsan bankayla işlemlerin doğrultusunda sana bu konuda firma sitenden kendi kontrol sistemi ile pos olayları için yardımcı olabilir bide e-bebek xml lini veriyor.Ayrıca arkadaş hepsiburadanın arka sistemini yaparsan tedarikçi kendi ürününü girebilecek sistemi illa xml almana gerek yok (çünkü bu konuda hepsiburada bile yakınmakta xml ler çok kötü gweliyor yada güncellemeler her firma için çok düzenli yada tertipli olmuyor diye) , tüm üreticiler yada satıcılar burak girsinler ürünlerini ama o sistemi e-ticaretin haricinde yazdırman gerekiyor böylelikle sen tedarikçilerin peşinden koşacağına bu sistemle tedarikçi malını teşhir etmek için senin peşinden koşsun.

Ayrıca bu konuda hızlı davranıp sistemin,teslimin,ürünün,kontrol mekanizman iyi olursa weblebi batmışken adını veremeyeceğim diğer bi kaç dev e-ticaret firmaları kapanmak üzereyken pastanın büyük bölümü sadece hepsiburada alırken sende bu pastada onla birlikte yerini alırsın .
Bu mesajdan alıntı yap
cyta77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cyta77

Grafiker / Antalya

Alt 27-01-2009 #9
Sitede kullanılmak üzere Kredi Kartı ile satış işleminin belirlenmesi, bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum. Yani bu sistemi hangi programla yapmam uygun olur. yardımlarınız için teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
sevimsli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sevimsli

Hiç Biri / Yurtdışı

Alt 27-01-2009 #10
Hangi dili biliyorsan onla yap kullandığın dil önemli değil . Önemli olan güvenliği sağlaman , banka güvenlik testini geçebilmen ve sanal pos alırken onların sorularına cvp verebilmen ....Ayrıca bu nasıl bir soru yazıyorum ama sorundan bişey anlamadım ? ,belli ki daha önce tecrüben yok bir uzmana yaptır kendin yapma . Çünkü bu iş baya bir konuda , bankaya da müşteriye karşı da sorumluluk gerektiriyor.Nasıl öğrenecem diyosan o başka yap ama bankadan postu nasıl alacaksın deneme için , eğer yazılımın posta uygun değilse banka onay vermiyo yani bu kısmı deneme yapamıyacaksın ve ölçemeyeceksin taki pos alana kadar ki yazılımını ...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
eticaret, nasil, yapiliyor