Ebat değiştirme (Indesign)

InDesign - Ebat değiştirme (Indesign) ...

Alt 20-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

ya ben sıfırdan bi şeyler yapmaya başladım. o eğitim setinden de doğrusu çok bi şey anlamadım. şimdi acil bir sorunum var. lütfen bana yardım edin ve şuraya buraya yönlendirmeyin.
şimdi eimde mizanpajı yapılmış bir kitap var, ancak kitap istenilen boyutta yapılmamış, ben onu bildiğimiz roman boya dönüştürmek istiyorum. document ten girip istediğim boyutları yazınca yalnızca içteki kutunun boyutu değişiyor metin kutusu boyutu ona göre değişmiyor, bir de üst çizgiyi nasıl ona göre aşağı alacağım?
lütfen olabildiğince açık seçik anlatın. şimdiden çok teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yolcuu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yolcuu

Grafiker / İstanbul

Alt 20-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sayfanın boyutunu degiştirdiysen. Metin kutusunun boyutunuda (x) ve (y) degerlerini girerek degiştire bilirsin. Üsteki çizgi dedigin çizgi gayd çizgisimidir onu anlamadım ?
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 20-10-2008 #3
teşekkür ederim. üst çizgi dediğim, hani kitabın adının ve sayfa numaralarının olduğu üst bilgi denilen yer var ya.. orası
ya bir de nerde bu X ve y; ve kitabın tümüne nasıl uygulayacağım
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
değiştirme, ebat, indesign, lütfen, yardım