Ebru Fotoğrafları

Ebru - Ebru Fotoğrafları ...

Like Tree2Likes

Ebru Fotoğrafları
Alt 18-09-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

çeşitli ebru çalışmaları..

Ebru FotoğraflarıEbru FotoğraflarıEbru Fotoğrafları
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
Jidota isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Jidota

Grafiker / Ankara

Alt 18-09-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ebru sanatına bayılırımm..Küçüklüğümden beri çok ilgimi çekmiştir...Geçmişden günümüze kadar gelmiş,üstadlarımızın yaptığı bi sanat dalı muhteşemm diyebilirim...Daha nice çalışmalar var ..Bu çaşılmalar size mi ait ??
Lisede Ebru Sanatı hakkında tez sunmuştum.O yılları hatırladım bi anEbru Fotoğrafları Böyle güzel bi paylaşımda bulunduğun için tşkler.DErim benEbru Fotoğrafları
Bu mesajdan alıntı yap
bykod isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bykod(28)

Grafiker / Bursa

Alt 18-09-2007 #3
teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 18-09-2007 #4
benim de çok ilgi duyduğum bir sanat ebru.. ama fotoğrafları bu şekilde tek tek yapıştırmak pek iyi olmadı sanki.. keşke farklı bir upload şekli bilseydim de, tek bir linkte hepsini görmenizi ya da indirebilmenizi sağlayabilseydim.. Ebru Fotoğrafları
Bu mesajdan alıntı yap
bykod isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bykod(28)

Grafiker / Bursa

Alt 18-09-2007 #5
oy oy devamıda geldi çok mersi derim ben sana Ebru Fotoğrafları
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
Alt 18-09-2007 #6
Ya bilmiyorum bu iş sanat üstü bişey ya.
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 18-09-2007 #7
hele bunlar yapılırken yaşanan o transı ve bitimindeki haklı gururu düşünüyorum da, gerçekten mükemmel olmalı.. ben teşekkür ederim asıl ilginize.. Ebru Fotoğrafları
Bu mesajdan alıntı yap
Majestic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Majestic(28)

İzmir Grafiker

Grafiker / İzmir

Alt 18-09-2007 #8
öff diyorum acaip bi keyif olsa gerek bunları yapabilmek
[YOUTUBE]
ebruerkan bunu beğendi.

''Farklı Düşün, Farklı Kal...''
NGrafik Katalog

Bu mesajdan alıntı yap
asu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

asu

Ressam / Kocaeli

Alt 20-09-2007 #9
bir yanlışlığı düzeltmek isterim. ilk iki fotoğrafta gördüklerimiz ebru. ilki "neftli battal" tür olarak. ikincisi "şal zemin üzerine çiçekli". üçüncü ve dördüncü çalışma tezhip sanatına ait çalışmalar. kitap ve yazı süslemek için kullanılır. ebruyla alakası yoktur. fırçayla çalışılır. beşinci resimde ebrulu kağıt kesilip yapıştırılarak yapılmış bir "katığ" çalışması görüyoruz ki bunu batı sanatındaki kolajın karşılığı olarak alabiliriz belki.
altıncı resimde hat ve tezhip sanatının birlikte kullanımının güzel bir örneğini görüyoruz. yedi yine bir katığ çalışması. sekize geldiğimizde hat tezhip ve ebru sanatlarının bir levhada ustaca birleşimini görebiliyoruz. dokuz/on/on bir/ farklı tarzlarda çalışılmış tezhip örnekleri. onikinci, bir ebru yine. bu tip küçük motifli ebrulara "hatip" ebrusu denir. on üç, yine güzel ve çağdaş yorumla çalışılmış bir battal ebru.
arkadaşlar; ukalalık olarak almayın lütfen yalnızca bildiğimi paylaşmak istedim.
agit77 bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
kıvılcım isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kıvılcım

Grafiker / Şanlı urfa

Alt 20-09-2007 #10
mrb asu
bilgilendirdiğin için teşekkürler.
bu kadar detaylı anlatımın için tebrik ediyorum ayrıca :artipuan:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Tags