Edius 4.5 Video atılmıyor içine.Yardım PLS.

Edius - Edius 4.5 Video atılmıyor içine.Yardım PLS. ...

Voceros isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Voceros

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 04-06-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar arkadaşlar.
Başka programlar kullanıyordum da EDIUS da yeniyim. AVI uzantılı videolarım var handycam ile çektiğim ama programa atamadım. Dosyayı okuyamıyor galiba. Poyrazhan hocanın yazılarını inceledim söylediklerini yaptım ilk baştaki preset ayarlarını falan ama yine de olmadı. şimdi EDIUS 5 kurcam onda da aynı sorunu vercek sanırım ne yapabilrim bu konuda yardımcı olur musunuz acaba?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

poyrazhan55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poyrazhan55

Yetkili

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 04-06-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhabalar arkadaşlar.
Başka programlar kullanıyordum da EDIUS da yeniyim. AVI uzantılı videolarım var handycam ile çektiğim ama programa atamadım. Dosyayı okuyamıyor galiba. Poyrazhan hocanın yazılarını inceledim söylediklerini yaptım ilk baştaki preset ayarlarını falan ama yine de olmadı. şimdi EDIUS 5 kurcam onda da aynı sorunu vercek sanırım ne yapabilrim bu konuda yardımcı olur musunuz acaba?
handycam ile çektiğin görüntüleri kabul etmemesi garip, sen istersen 5 sürümünü bir kur eğer tekrar kabul etmezse o zaman tekrara yaz, bi şekilde halledeceğimizi sanıyorum, çok garip ama edius ta bazen devam eden sorunlardan kurtulamadığımızda tekrara kurmak işe yarıyor.
Bu mesajdan alıntı yap

Voceros

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 04-06-2011 #3
heh hocam valla sizi bekliyodum =) forumların epey kısmını okudum ve ben hariç herkes sizin bilgilerinizden nasibini almış =) evet edius 5 şuan kurulu bende onda da aynı hatayı alıyorum.. özellikle nette izlemediğim video kalmadı başlangıç ayarları için falan..şuan edius 6'yı da indiriyorum ama 5'i silmedim. ilk ayarlarını yapıyorum açılırken program.
Generic OHCI SD PAL
720x576 50i 4:3 48kHz 2ch

Render formatı ise : DV AVI ve Uncomppressed RGB Avi (ayrı ayrı denedim)

ne öneriyorsunuz hocam "cannot read file" hatası alıyorum :S
Bu mesajdan alıntı yap
aednr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aednr

Grafiker / Balıkesir

Alt 05-06-2011 #4
codec lerle ilgili bi sorun olabilir. farklı formatlarda yahut farklı şekillerde bilgisayarına aldığın avi leri dene
Bu mesajdan alıntı yap

Voceros

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 05-06-2011 #5
hocam başka hiç bir videoyu atamadım.. fotoğraf atıyor video atmıyor.. Sony Vegas Pro 10 kurdum onda da aynı şekilde atamadım o videolarımı :S codecler derken ? tamamını kaldırıp tekrar mı kurayım ki ?
Bu mesajdan alıntı yap

poyrazhan55

Yetkili

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 06-06-2011 #6
hocam başka hiç bir videoyu atamadım.. fotoğraf atıyor video atmıyor.. Sony Vegas Pro 10 kurdum onda da aynı şekilde atamadım o videolarımı :S codecler derken ? tamamını kaldırıp tekrar mı kurayım ki ?
sen bu çektiğin görüntüleri nasıl capture ediyorsun pc ye ?
Bu mesajdan alıntı yap

Voceros

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 06-06-2011 #7
hocam tamamdır. kodecleri güncelledim videoları atabildim programa saolun =) şimdi ise başka bir sorum olacak.. videoları sanki pc kasar gibi donarak oynatıyor onu nasıl düzeltebilrim ?
Bu mesajdan alıntı yap
aednr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aednr

Grafiker / Balıkesir

Alt 06-06-2011 #8
videoları pc ye nasıl aktardığını yazmamıssın ama formatla ilgili bi sorunun olabilir. timeline a attığında üstte kırmızı çizgi oluşuyordur oynatırken. kırmızının üzerine sağ tıkla render işlemini yap
Bu mesajdan alıntı yap

Voceros

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 06-06-2011 #9
videoları bilgisayara usb bağlantısıyla aktarıyorum..kırmızı çizgiye sağ tıklayıp render yaptıktan sonra donma sorunum kalkar mı ? görüntüleri takılarak oynatmaya devam ediyor da :S
Bu mesajdan alıntı yap

poyrazhan55

Yetkili

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 06-06-2011 #10
videoları bilgisayara usb bağlantısıyla aktarıyorum..kırmızı çizgiye sağ tıklayıp render yaptıktan sonra donma sorunum kalkar mı ? görüntüleri takılarak oynatmaya devam ediyor da :S
görüntülerin kasması büyük ihtimalle master görüntülerin kaliteli olması ve yüksek çözünürlüklü olması ile alakalı bir durum, mesela hdd'e HD kalitede kayıt yapan bir cihazdan aldığın master görüntüyü programa attığın zaman eğer işlemcin ve anakartın çok iyi değilse o bilgisayarda programı kullanarak kurgu yapmak resmen bir işkence :rofl:

ama bahsettiğin kasma olayı eğer kısa süreli görüntüler ise bunun çözümü var, bu konu ile ilgili dersi hazırladım seçimlerden sonra koyacağım inşallah steye.

kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları