Edius 5.5 mov sorunu

Edius - Edius 5.5 mov sorunu Sponsorlu Bağlantılar Merhabalar forumda göz gezdirsemde sorunuma çözüm bulamadım. Edius 5.5 kullanmaya başladım fakat fotoğraf makinemle çekmiş olduğum .mov formatındaki görüntüleri edius açmıyor. Ne yapmam gerek? Yardımcı olursanız sevinirm:sweating:...

Edius 5.5 mov sorunu
hhizlier isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hhizlier

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

ünlem

Edius 5.5 mov sorunu

Alt 08-10-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhabalar forumda göz gezdirsemde sorunuma çözüm bulamadım. Edius 5.5 kullanmaya başladım fakat fotoğraf makinemle çekmiş olduğum .mov formatındaki görüntüleri edius açmıyor. Ne yapmam gerek? Yardımcı olursanız sevinirm:sweating:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

golge89s isimli Üye şimdilik offline konumundadır

golge89s

Öğrenci (Grafik) / Aydın

Alt 08-10-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
codeclerını guncellemelısın .adobe premire pro cs3 yada cs5 te denesende aynı sorunu yaşarsın.quicktime vs oynatıcılarını güncelle sorun çözzülecektir
Bu mesajdan alıntı yap

hhizlier

Alt 08-10-2011 #3
After effect cs4 ve sony vegasta kullanıyorum fakat bunlarda bir problem yok videoları açabiliyorum, fakat aynı video ediusta açılmıyor. Quicktime zaten güncel sürüm yüklü
Bu mesajdan alıntı yap
DEEQIM isimli Üye şimdilik offline konumundadır

DEEQIM

Hiç Biri / Ankara

Alt 14-10-2011 #4
her mov uzantısını ediusta açamazsın bunun için codec yüklemene gerek yok yapman gereken convert etmen başka bir formata görüntü kaybını minimumda tutman içinde profesyonel bir converter kullanmanı öneririm yada bir üst sürümü edius 6yı yüklemelisin edius 5de acamadıgın bır dosyayı edius 6da açabilirsin :wink:
Bu mesajdan alıntı yap

hhizlier

Alt 14-10-2011 #5
Edius 6 yukledim fakat problem hala var, 5e geri dondum bnde. ayrıca aynı videolar edius kurulu başka bir pc de acılıyor. ve farkettim ki bende de sadece fotoğraf makinem olan 60d ile çektiğim .MOV formatındaki dosyalar açılmıyor
Bu mesajdan alıntı yap
efrom_cs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efrom_cs

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-10-2011 #6
Edius v6.03 kullanıyorum ve herhangi bir kodek sorunu ile karşılaşmadım şu ana kadar. MarkII den gelen görüntüleri de 350K dan gelen görüntüleri de rahatlıkla işleyebiliyorum. Size tavsiyem DEEQIM'in de söylediği gibi bir convertor kullanmanız. Edius için en ideali ProCoder'dır. O da GV üretimi sonuçta. Sorununuz genelde olan bir şey değil, 5.5 açmıyor mov uzantıları ama 6 açıyor eminim. O yüzden bence sorun size özel bir durum, sizin bilgisayarınızla alakalı. o yüzden ya format atıp direk v6 kurun ya da yabancı forumları biraz araştırın edius'un forumları gayet yararlı olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
handezerkin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

handezerkin

Öğrenci (Diğer) / İzmir

Alt 30-11-2011 #7
arkadaşlar merhaba, ediusta daha önce kurguladığım 5d mark2 içe çektiğim grüntülerin timelinenı kurgudansonra açmak istedim fakat edius dosyaları görmüyo, restore de yapamıyorum. fakat 5d ile çektiğim başka görüntüleri açmak istediğim o dosyaları sorunsuzaçıyor. nedeni ne olabilir?
Bu mesajdan alıntı yap