Edius da Görüntü takılıyor..Yardım..

Edius - Edius da Görüntü takılıyor..Yardım.. ...

memyana isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memyana

Grafiker / Ankara

Alt 15-03-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Herkese merhabalar siteyi altüst ettim ama bu soruna bir türlü cevap bulamadım :crying:.. Sorun şu:
Ediusta videoyu oynatırken takılmalar(takılarak ilerleme) oluyordu. Ben herhalde ram yada işlemci yetmiyor diye düşünüyordum. (AMD 3200 athlon işlemci 1.5 gb ddr ram) Renderlarsam sorun olmaz diye düşünüyordum ama renderladığımda aynı takılmayı renderdada almış yani hazırladığım video parçasıda takılıyor. Sorun nerden acaba.. Nasıl çözebilirim.. Şimdiden teşekkürler..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

memyana

Grafiker / Ankara

Alt 15-03-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Codec Pack i yükleyince sorun halloldu arkadaşlar..:rofl: Aklınızda olsun..
Bu mesajdan alıntı yap
poyrazhan55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poyrazhan55

Yetkili

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 15-03-2010 #3
bazen efeck attığında da stop playback yazısı çıkabilir bununla karşılaşırsan Ltuşuna basarak izleme yapabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap

memyana

Grafiker / Ankara

Alt 16-03-2010 #4
Poyrazhan55 bey teşekkür ederim bilgi için.. Ediusu sizin siteye attığınız görsel eğitimlerden ve mesajlarınızdan öğrendim sayılır valla :wink:
Bu mesajdan alıntı yap
poyrazhan55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poyrazhan55

Yetkili

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 16-03-2010 #5
poyrazhan55 bey teşekkür ederim bilgi için.. Ediusu sizin siteye attığınız görsel eğitimlerden ve mesajlarınızdan öğrendim sayılır valla :wink:
amacımıza ulaştığımızı görmek güzel gerçekten ama öğrendiklerinizle kalmayın, sizde karıştırın
boza boza öğreneceklerinizin olduğunuda görecek ve yeni şeyler keşfetiğinizde bu size şevk verecektir
Bu mesajdan alıntı yap
xelef_ofs isimli Üye şimdilik offline konumundadır

xelef_ofs

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 16-07-2011 #6
Evet size katılıyorum poyrazhan55 bende başta bayabi sorun yaşıyodum. Ama boza boza düzeltmeyi öprendim.
Bu arada memyana kardeş senin Ramında yetmiyor bende 4 db ram olduğu halde fazla effect veya üst üste 5-6 görüntü atınca aynı şekilde oluyor. Bence sen ramınada bir baksan iyi olur alacak param yok dersen Pc nin HDD sinden sanal ram yap pda işini görür.
Bu mesajdan alıntı yap
madchoice isimli Üye şimdilik offline konumundadır

madchoice

Forumdan Uzaklaştırıldı

Webmaster / İzmir

Alt 16-07-2011 #7
Ya poyrazhan hocam şu edius 6 yı bir dvd yle gönder bana nolur kardeşim ya... bizim eşek hala çayırda otluyor, rüya görüyor falan.... yaralı barnak yani
Bu mesajdan alıntı yap
[hdg] isimli Üye şimdilik offline konumundadır

[hdg]

Forumdan Uzaklaştırıldı

Öğrenci (Grafik) / Konya

Alt 21-07-2011 #8
öncelikle sorun ile ilgili kısaca bir bilgi vermek istiyorum. Edıus programı masaüstü bilgisayar ve leptoplarda kolaylıkla çalışabilen bir kurgu yazılımıdır. Burada dikkat edilecek husus, RAM'in yüksek( en az 1gb olmalı, windows 7 kullanılıyorsa toplam RAM 2gb olursa render rahat olur) ana kartın programa uyumlu olmasıdır.

herkese iyi çalışmalar Edius da Görüntü takılıyor..Yardım..

mesajın reklam ile ilgili bölümü silinmiştir

poyrazhan55
Bu mesajdan alıntı yap
metuka isimli Üye şimdilik offline konumundadır

metuka

Grafiker / İzmir

Alt 29-07-2011 #9
Merhabalar arkadaşlar ben mehmet genç... siteye epey bir zamandır üyeliğim bulunmaktadır... Grafikerim ekonomimi bu meslekten devam ettiriyorum... Bunun dışında sinemayla ilgilenmekteyim... Şu ana kadar grafikerlik ve yönetmenlikten ödüller aldım. en son olarak ATV'nin çek bakalım yarışmasına TOPAÇ isimili filmimle katıldım...

Sizlerden ricam bir grafiker olarak bana sahip çıkmanız...
aşağıdaki linki tıklayıp sonuna kadar izleyin ve izletin sevgi ve saygılarımla...

http://webtv.atv.com.tr/webtv/videoi...0061323206/001
Bu mesajdan alıntı yap
kaozbek isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kaozbek

Sanat Yn. / Mersin

Alt 11-08-2011 #10
aslında görüntünün takılmasının nedeni, o bölümdeki görüntü formatının render istemesidir. veya o bölümde birkaç kanal görüntü olması ya da özellikle 3D efectler uygulanmasından kaynaklanır. Yani edius'un takıldığı yerde timeline'nin üst kısmını kırmızı olarak görürsün. Sonuç görüntünün rahat akmadığı bölümün ön ve arkasından in-out verip render yapman lazım. Ancak o bölümde değişiklik yaptığında yine render ister
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

« avid | resim alma »