Edius Montaj Yardım !

Edius - Edius Montaj Yardım ! Sponsorlu Bağlantılar Merhaba Arkadaşlar; Bir Eğitim Projesi için Kollarımızı Sıvadık. Harıl harıl çalışmalardan sonra sıra montaja geldi. Montajımız için gerekli kurgumuzu yazdık ham görüntülerimizi oluşturduk arka plan müziğimizi seçtik... Kameramızdan ...

Edius Montaj Yardım !
Burak AYDOGMUS isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Burak AYDOGMUS

Grafiker / Balıkesir

ünlem

Edius Montaj Yardım !

Alt 07-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba Arkadaşlar;
Bir Eğitim Projesi için Kollarımızı Sıvadık. Harıl harıl çalışmalardan sonra sıra montaja geldi. Montajımız için gerekli kurgumuzu yazdık ham görüntülerimizi oluşturduk arka plan müziğimizi seçtik...

Kameramızdan çıkan görüntü formatı "AVCHD" bunu ham görüntü olarak Edius'a attığımda Edius görüntüyü takıla takıla oynatıyor. Sanırım görüntü yüksek geliyor.
Birkaç converter programı ile bazı formatlara çevirdim fakat bu sefer görüntü var ses yok. Normal windows media playerde ses var fakat ediusa geçince ses yok.

Elimde yaklaşık 100 civarı ham görüntü var ve ben bunların hem boyutlarını küçülterek hemde iyi netlikte ve seri bir şekilde montajını yapmak istiyorum. Hangi formata çevirmeliyim?

Önerdiğiniz bir converter programı veya nasıl bir yol izlerim bilgi verir misiniz?

Yardım eden arkadaşlara şimdiden Teşekkürlerimi Sunarım.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

poyrazhan55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poyrazhan55

Yetkili

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 08-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba Arkadaşlar;
Bir Eğitim Projesi için Kollarımızı Sıvadık. Harıl harıl çalışmalardan sonra sıra montaja geldi. Montajımız için gerekli kurgumuzu yazdık ham görüntülerimizi oluşturduk arka plan müziğimizi seçtik...

Kameramızdan çıkan görüntü formatı "AVCHD" bunu ham görüntü olarak Edius'a attığımda Edius görüntüyü takıla takıla oynatıyor. Sanırım görüntü yüksek geliyor.
Birkaç converter programı ile bazı formatlara çevirdim fakat bu sefer görüntü var ses yok. Normal windows media playerde ses var fakat ediusa geçince ses yok.

Elimde yaklaşık 100 civarı ham görüntü var ve ben bunların hem boyutlarını küçülterek hemde iyi netlikte ve seri bir şekilde montajını yapmak istiyorum. Hangi formata çevirmeliyim?

Önerdiğiniz bir converter programı veya nasıl bir yol izlerim bilgi verir misiniz?

Yardım eden arkadaşlara şimdiden Teşekkürlerimi Sunarım.

benim hazırladığım export dersini indirip izle belki yardımı olur sana
Bu mesajdan alıntı yap

Burak AYDOGMUS

Grafiker / Balıkesir

Alt 08-03-2011 #3
Malesef Edius Montaj Yardım ! Hotfile Telif Hakkından Dolayı Neredeyse Tüm Videoları Kaldırdığı Gibi Bu Videoyuda Kaldırmış :/..
Bu mesajdan alıntı yap
erhanfb isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erhanfb

Bilg. Teknikeri / İstanbul

Alt 08-03-2011 #4
hocam öncelikle emeğin için teşekkürler hotfile linki kaldırdığından tekrar upload etme şansımız varmıdır ya da elinde olan arkadas varsa upload edebilir mi şimdiden teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
lugaz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

lugaz

Hiç Biri / Ankara

Alt 10-03-2011 #5
total video converter programını bir dene istersen
Bu mesajdan alıntı yap

Burak AYDOGMUS

Grafiker / Balıkesir

Alt 10-03-2011 #6
Hallettim Arkadaşlar Çok Teşşekkür Ederim
Bu mesajdan alıntı yap
stormleon isimli Üye şimdilik offline konumundadır

stormleon

Grafiker / Gaziantep

Alt 15-03-2011 #7
Format Facktory'den Mpeg e cevir ediusta her ham görüntüyü işleyebilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
mangaist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mangaist

Grafiker / Bitlis

Alt 28-03-2011 #8
arkadaşım eğer ediusta sorun yaşamadan montaj yapmak istiyosan. MPG2 ( televizyon kalitesinde çok güzel işler çıkartır ) olmadı düşük formatta WMV ile çalışabilirsin. Edius un avi- mov agg falan filan formatlarla işi olmaz haberinde olsun...-
Bu mesajdan alıntı yap
sunat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sunat

Hiç Biri / Adıyaman

Alt 28-03-2011 #9
böyle bir sorun la karşılaştığınızda edıus o formatı desteklemiyordur edıus 6 ve edıus neo boostar bu formatı destekliyor dönüştürmeyle zaman kaybetmeye gerek yok
Bu mesajdan alıntı yap
Ysf86 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ysf86

Hiç Biri / İstanbul

Alt 26-12-2012 #10
Donma olur normal , kalitesi yüksek geliyor birebir oynattığın için bunun için , Montaj yaptığın video'nun başına sonuna in - out verip , Shift+Q kombinasyonunu kullanabilirsin Edius Montaj Yardım !
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları