Edius'ta bindirme nasılyapılır?

Edius - Edius'ta bindirme nasılyapılır? Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar. Edius programında bindirme (spiker arkasına akan görüntü veya still) koyulabiliyormu? Yardımcı olursanız çokmemnun olurum....

yalciner80 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yalciner80(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 10-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar. Edius programında bindirme (spiker arkasına akan görüntü veya still) koyulabiliyormu? Yardımcı olursanız çokmemnun olurum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

poyrazhan55 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poyrazhan55

Yetkili

Fotoğrafçı / Kocaeli

Alt 10-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
2 türlü yapabilirsin 1.si cromocey kullanarak 2.si de 3d in picture kullanarak
Bu mesajdan alıntı yap

yalciner80(37)

Grafiker / İstanbul

İlginize Teşekkürler

Alt 10-05-2009 #3
2 türlü yapabilirsin 1.si cromocey kullanarak 2.si de 3d in picture kullanarak
Bana yol gösterdiğiniz için çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

yalciner80(37)

Grafiker / İstanbul

İlgilimenüleri inceledim

Alt 10-05-2009 #4
Elimde bir video var. Bu videodaki sunumyapan spikeri photoshopta olduğu gibi dekupe edip arkaya sanal bir stüdyo veya bir jenerik koymak istiyorum. Ancak ilgili menüleri inceledim ancak net bir sonuca erişemedim. Acaba biraz detaylandırabilirmisiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
turkuaz191 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

turkuaz191

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-05-2009 #5
Elimde bir video var. Bu videodaki sunumyapan spikeri photoshopta olduğu gibi dekupe edip arkaya sanal bir stüdyo veya bir jenerik koymak istiyorum. Ancak ilgili menüleri inceledim ancak net bir sonuca erişemedim. Acaba biraz detaylandırabilirmisiniz.
Green box kullanmanız grekıyor. Basit bir anlatımla anlatırsak şayet şunları yapmalısınız; Öncelikle spikeri arkasında yeşil bir örtü konularak çekmelisiniz kameraya daha sonra edıus programında key vererek arkayı yok edip istediğiniz görüntüyü yükleyebilirsiniz en kolay yöntemi bu.
Eğer after effect biliyorsanız orda spikerin görüntüsünü adım adım işleyip arka plandan ayırmanız gerekiyor.
Bu mesajdan alıntı yap

yalciner80(37)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-05-2009 #6
Green box kullanmanız grekıyor. Basit bir anlatımla anlatırsak şayet şunları yapmalısınız; Öncelikle spikeri arkasında yeşil bir örtü konularak çekmelisiniz kameraya daha sonra edıus programında key vererek arkayı yok edip istediğiniz görüntüyü yükleyebilirsiniz en kolay yöntemi bu.
Eğer after effect biliyorsanız orda spikerin görüntüsünü adım adım işleyip arka plandan ayırmanız gerekiyor.
Çok teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap